Šifra/hlavolam v obrázku [bez klíče] – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Šifra/hlavolam v obrázku [bez klíče] – Offtopic – Fórum – Programujte.comŠifra/hlavolam v obrázku [bez klíče] – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

Nikus0
Newbie
18. 1. 2010   #1
-
0
-

Mám takovou šifru/hlavolam, který sem dostal od známého který mě "vyhecoval" a já si stím už nevím rady.
Je to obrázek klauna ve kterém by mělo být "něco (Co, to nevím)" <Z mého pohledu jsou tam bílé a černé znaky (čáry)
Zatím mám úvahu, že by to mohlo být oko, když to poskládám.
Prosím moc o pomoc, v sázce je flaška pálenky.. :'(

Soubor přiložen..

Spekulace Oko
http://img519.imageshack.us/img519/9829/klaunnoko.gif

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.250.204.–
Nic není pravda, Vše je dovoleno.
Spectator0
Věrný člen
19. 1. 2010   #2
-
0
-

To Nikus : čeče, já tam nevidim vubec nic. zkousel jsem i to dlouhé koukání na obrázek a pak kouknutí na bílou zeď, jestli se něco neobjeví a jediný co mi to připomínalo, byl obličej terminátora

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.18.–
. . .
Kobi
~ Moderátor
+1
Věrný člen
19. 1. 2010   #3
-
0
-

Těžko odhadovat CO tam je, když nevíš JAK to tam je zašifrované... každopádně sem zkusil aplikovat nějaké filtry v photoshopu a vyšlo mi tohle :) (podotýkám, že nejsem ani grafik, ani luštitel šifer).

Ta dolní část je nějaká barevná :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.5.–
Spectator0
Věrný člen
19. 1. 2010   #4
-
0
-

To Kobi : mno to jsem taky zkousel a pripomin mi to ucho, akorat myslim, ze to bude nejak jinak

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.176.18.–
. . .
D-Fox0
Stálý člen
19. 1. 2010   #5
-
0
-

Ja tam vidim hlavu nejakeho zvirete

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.44.–
19. 1. 2010   #6
-
0
-

Podle mě jde o tzv. steganografii http://cs.wikipedia.org/wiki/Steganografie. Nedávno jsem psal program v Cčku, který vezme referenční obrázek a nějaký textový řetězec a pixely barvy posune o tolik, o jaký se jedná znak. Pouhým okem je pak nový obrázek od referenčního k nerozeznání, ale pokud by jste dělali bitový rozdíl jejich pixelů, vyšla by vám právě tato zpráva. Zašifrovaný obrázek, prohnán přes několik filtrů v Gimpu vypadal přesně, jako je ten barevný šum na tom Kobiho obrázku. Odpovídá tomu taky to, že výsledný obrázek je bmp.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
19. 1. 2010   #7
-
0
-

K rozšifrování bych si vytvořil druhý obrázek z původního, kde bych ty černé části dole po bokách udělal doopravdy černé (podle Kobiho obrázku je vidět, že doopravdy černé nejsou) a poté bych napsal program, který udělá jejich rozdíl. Také je zřejmé, že program upravuje pouze místa s barvou, která je opravdu černá (rgb: 000000), to je taky důležity jako podmínka do programu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
19. 1. 2010   #8
-
0
-

A je to jasné, je to tam zašifrováno steganografií. Dokonce i to, že je to ve spodu obrázku: bmp jsou v souboru zapsány odzadu (neznámo proč). Na přiložené fotce je to přesně vidět. Místa, která se zdají být černá, černá nejsou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
illioner0
Stálý člen
19. 1. 2010   #9
-
0
-

To Garret Raziel : :smile3: napsal jsem na to rychlej prográmek a protáhl jsem tim tu bitmapu, je v tom skryta změť nepoužitelných znaků, až na kousek co je jediný čitelný a potvrzuje steganografii + trochu se bije s těma netextovejma znakama okolo / je tam jakoby jméno textového souboru mezitim

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.152.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
20. 1. 2010   #10
-
0
-

To illioner : Tak v tom případě je v tom zašifrovaný textový soubor :-). A nepředpokládám, že by se psal se svým vlastním programem, IMHO stačí trochu prolézt web a zjistit, kterej program na steganografii na to použil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Nikus0
Newbie
20. 1. 2010   #11
-
0
-

Opravdu se jedná o steganografii sám mi to když sem se o tom zmínil potvrdil teď jenom najít ten správný software.

Edit:
Co si tak čtu informace k tomu software tak je potřeba rozšifrovací klíč. Je zde na místě použít "BruteForce" útok? nebo by to šlo nějak ošetřit jiným způsobem?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.250.204.–
Nic není pravda, Vše je dovoleno.
mephi0
Expert
5. 2. 2010   #12
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.90.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Kobi
~ Moderátor
+1
Věrný člen
5. 2. 2010   #13
-
0
-

mephi napsal:
Vydeli ste tento film ?
http://www.csfd.cz/film/4543-cista-duse/

tam sa z tych šifier vyvynul psychopat. Na vašom mieste sa na toho klauna radšej vykašlem :-D


Psychopat se z něj nestal, měl duševní poruchu. A už vůbec to z něj neudělaly šifry :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.25.–
5. 2. 2010   #14
-
0
-

To Nikus : No, nepotřebuješ klíč ale referenční obrázek. To znamená obrázek původní, aby jsi věděl o kolik se to posunulo. No a původní obrázek je očividnej. Ty místa co jsou "zabordeleny" barevně, kde to je zašifrovany byly na původním obrázku černy. Zkus udělat obrázek stejných rozměrů ale celej černej, měly by se ti v tom ty kusy textu ukazovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.78.–
Podpis: Do podpisu nelze vložit obrázky ani HTML kód. Je podporován nový řádek tagem
.
Mixxy
~ Anonymní uživatel
179 příspěvků
5. 2. 2010   #15
-
0
-

A zkoušel nekdo vzit pouze LSB z jednotlivych bajtu? Co to udela? To je takova "zakladni" steganografie.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.101.208.–
illioner0
Stálý člen
6. 2. 2010   #16
-
0
-

To Garret Raziel : To Mixxy : to jsem dělal, je tam napsáno klaunn.txt a pár mezer, viz. můj příspěvek nahoře... jestli je v tom TXT nějaký další text kromě zřejmě mezer musí už být nějak šifrován klíčem to je naprosto jisté nebo snad ne?? Mimochodem neni to - jak jsem to zpracoval - vůči černému podkladu ale i barevnému!

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.152.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý