Zdravím,
přemýšlel jsem nad realizací LAN sítě s vlastním serverem a vším co k tomu patří. Můj problém je v tom, že některé otázky kolem této problematiky nemůžu pochopit. Budu moc rád, když mi pomůžete objasnit co nejvíce mých dotazů. Se servery nemám vůbec žádné zkušenosti ani se serverovymi OS. Takže k věci...
1) http://www.alza.cz/synology-nas-rs409-d134078.htm
- Koukal jsem na tento server a některé drobnosti ve specifikacích nechápu.
Integrace do Windows ADS domain:
Podpora ADS & NT4
Domain users login via Samba/AFP/FTP
Synology Data Replicator 3 for Domain Users
Sdílení souborů:
Maximální počet uživatelských účtů: 2048
Maximální počet uživatelských skupin: 256
Maximální počet sdílených složek: 256
Maximální počet současných spojení: (SAMBA, FTP, AFP): 128
- Utáhl by tento server menší firmu o velikosti řekněme 90 PC ??
2) V čem spočívá náročnost té sítě pro server ??
3) Tohle je tak trochu odbočka od serverového tématu:
- Omezení přístupu k některým částem winXP se zakazuje na každém PC pomocí Administrátorského účtu nebo jinak ??
- Je možné, že pokud je na jednom PC s winXPpro např. přes 20 uživatelských účtů, že se můžou data v dokumentech k jednotlivým účtům ztrácet ??
Fórum › Sítě
Mé dotazy při vytváření LAN sítě
1) Asi takhle. Server by ti mel utahnout firmicku urcite, to by nemel byt problem. Ale vsechno to bude taky zalezet od bodu 2 a 3.
2) Narocnost na server se odviji od sluzeb, ktere na serveru budes mit spusteny. Budes-li mit treba na serveru spusteny firewall, web a email, bude vytizeny podstatne mensi, nez kdybys mel napriklad na serveru pro kazdyho uzivatele sitovy disk, ktery by se jednotlivym uzivatelum mapoval do jejich spustene instalace(případně instance při užití síťové instalace) windowsu. Taky nezapomen, ze narocnost cele site bude spocivat v tom, jak si ji nadimenzujes, protoze uzivatele budou sdilet stejnou pristupovou trasu.
3) a) Nejsem si 100% jisty, jak je to u oken, ale melo by to jit udelat pomoci windowsovskych domen, kde bys uzivatele priradil k prislusne domene a jako administrator jim nastavil urcita pristupova pravidla(stejne je to i v Novellu) globalne na serveru.
3) b) Tak, obecne by k tomu dochazet nemelo, nemam s tim zadny zkusenosti.
ad 1, Server by s tim nemel mit nejmensi problemy. Pro nej je to vicemene kapka v mori.
ad 2, V nicem, pro ten server je 90 PC prakticky nic. Sice jak rika Mixxy, zalezi na spustenych sluzbach, ale vicemene pokud se neprovadi silene prenosy dat nebo narocne vypocty (napr. sifrovani atd.) tak to pro server nic neni.
ad 3.1, Vicemene ano. Je ale lepsi praktikou zakazat vse (samozrejme v ramci mezi) a u akceptovanych skupin povolit potrebne sluzby. Zkratka vytvorit si nejakou hierarchickou strukturu vedeni (nejlepe pomoci Active Directory, pokud to chces mit univerzalni).
ad 3.2, Pokud to nastavis blbe, tak je to mozne, ale pri spravnem nastaveni, kdy kazdy uzivatel bude mit svoji slozku pro data neni prakticky mozne, aby se data ztracely. Vse se odviji od nastaveni uzivatelskych adresaru. Neco obdobneho lze jiz videt, kdyz se intaluje novy system a nahodou se zvoli oprava, tak se ke kazdemu uzivatelskemu uztu musi zadat prihlasovaci udaje (pokud jsou) a lze se dostat do dat pouze daneho uctu a do jinych se nelze dostat. Mam dojem, ze mi sem se dokonce ani jako admin nedostal do jinych uctu kvuli pravum.
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
šifrované sdílení po LAN případně LAN <-> WAN — založil DjOkurka
Popisky pri vytvareni zpravy — založil peter
Debian a LAN — založil lolik
Problém s LAN — založil Binary Ranger
Potíže s LAN — založil Zahartof