Literatura C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Literatura C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.comLiteratura C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Linux
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
14. 2. 2010   #1
-
0
-

Zdar,
chtěl bych se naučit programovat v C++ a chtěl bych doporučit nějakou literaturu. Nejsem úplný začátečník, dělal jsem pár módů pro Q3A like hry, nebo některé jednoduché programy co pracovaly se soubory a s některými fcemi, co jsem vygooglil. Ještě jsem zvládnul zprovoznit fmod u jedné budoucí ogre hry(C#). Vždycky jsem to okoukal někde ze zdrojáků, ale žádny copy-paste. S programováním mám zkušenosti ještě s PHP, které ovládám velmi dobře. Takže bych chtěl doporučit nějakou pro mě vhodnou literaturu. Mohl bych něco vygooglit, ale rád bych názor někoho zkušenějšího, protože nevím, která kniha by pro mě byla ta pravá.
Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.184.–
m->29+6
Super člen
14. 2. 2010   #2
-
0
-

Toto sa tu objavuje stále. Najlepšia kniha pre teba je určite "Mistrovství v C++", keď už máš skúsenosti s programovaním. Začína sa tam od jednoduchého programovania, ale zároveň sa učíš spracovávať vstup a podobne čo je myslím skoro u každého jazyka inak. Postupne prituhuje až sa dostaneš do tých zaujímavých častí, ktoré sú naozaj veľmi dobre a podrobne spracované.

Môžeš si kúpiť aj niečo iné (lacnejšie), ale myslím, že túto knihu to neprekoná. Odporúčam najnovšie 3. vydanie. Aj keď kto vie či nevyjde 4. za chvíľu keďže už 300 rokov je oznámená nová norma...

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.208.–
AdamHlavatovic0
Stálý člen
14. 2. 2010   #3
-
0
-

the cpp programming language - stroustrup
Thinking in cpp vol. 1 - eckel

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.229.32.–
Linux
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
14. 2. 2010   #4
-
0
-

Díky za rady, asi si koupím tu "Mistrovství v C++". Snad to bude pro mě to pravé.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.184.–
Lordest0
Super člen
15. 2. 2010   #5
-
0
-

ak chces nieco lacnejsie tak dobra kniha je aj "C++ za 21 dní"

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.216.242.–
yaqwsx+9
Posthunter
15. 2. 2010   #6
-
0
-

Pokud se chceš rychle a celkem efektivně naučit C++, tak doporučuju Rozumíme C++ - spousta lidí tu knihu kritizuje (kvůli tomu, že velice rychle přejde na ST), ale mě přišla dobrá, právě proto, že hned od začátku používá STL - člověk se netrápí s ukazateli, úniky paměti apod (obvzláště, když člověk přechází z něčeho vyššího, kde toto neni)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.67.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
15. 2. 2010   #7
-
0
-

To yaqwsx : souhlas, myslím, že Rozumíme C++ není vhodná pro úplného začátečníka, ale jinak je to opravdu dobrá kniha...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
Linux
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
17. 2. 2010   #8
-
0
-

Tak jsem si stáhl tu knihu(abych věděl, jestli to je ono) "Mistrovství v C++" a není to ono. :) Z poloviny to už umím, tak bych raději investoval do něčeho, kde to jde svižnějším tempem. Podívám se ještě na tady další doporučované knihy. Díky, Linux

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.184.–
m->29+6
Super člen
17. 2. 2010   #9
-
0
-

Inak, ono sa to môže tváriť, že to je ľahké (cykly, podmienky, operátory...) Ale ako som písal, tak potom nasledujú tie ťažšie veci.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.229.208.–
Malajda0
Duch
24. 2. 2010   #10
-
0
-

Jedině "Mistrovství v C++" nebo "Naučte se C++ za 21 dní".

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.158.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Podobná vlákna

Literatura — založil Venca

Literatura — založil Piskar10110010

C# literatura — založil jadus.

Literatura — založil Santas

Literatura — založil Piskar10110010

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý