Lekce/tutorialy programování ve VB.NET – Visual Basic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Lekce/tutorialy programování ve VB.NET – Visual Basic – Fórum – Programujte.comLekce/tutorialy programování ve VB.NET – Visual Basic – Fórum – Programujte.com

 

Biges0
Duch
3. 3. 2010   #1
-
0
-

Ahoj-hoj!

Naposledy jsem programoval někdy na základní škole v Turbo Pascalu (textovky s pár zvukama, to bylo dílo!) a teďka po mnoha letech a jednom titulu jsem si řekl, že bych si zase mohl zaprogramovat, jen tak pro zábavu. Po dlouhém přemýšlení a pátrání jsem se přiklonil k názoru, že nejvhodnější bude VB.NET. (Umí tak maximálně baťák v DOSu, makra v UltraEditu a jednoduché SQL selecty :( )

Zde na webu jsem našel velmi dobré lekce na VB6, ale říkám si, že by asi bylo zbytečné se učit něco a pak si případně zvykat na novější jazyk.

Proto bych rád, kdybyste mi mohli doporučit nějaké webové lekce/tutoriály pro VB.NET, fakt něco pomalejšího a polopatistického ve stylu "napíšeme si program a pak si vysvětlíme, co k čemu je". Nejlépe česky, ale samo zvládnu i angličtinu.

Díky!

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.46.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
4. 3. 2010   #2
-
0
-

Programování není o programovacím jazyku, ale o principech. A ty je možné učit se "kdekoliv". Nehledě na to, že znalosti z VB6 ti ve VB.NET nebudou na škodu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Biges0
Duch
4. 3. 2010   #3
-
0
-

liborb napsal:
Programování není o programovacím jazyku, ale o principech. A ty je možné učit se "kdekoliv". Nehledě na to, že znalosti z VB6 ti ve VB.NET nebudou na škodu.



Díky za odpověď.

Za co neděkuji je, že neodpovídá na mou prosbu.

Čekal bych, že na programátorském webu to nebude zase takový problém ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.46.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
4. 3. 2010   #4
-
0
-

Přímo VB.NET se věnuje web vbnet.cz http://vbnet.cz, pár článků o něm najdeš ale i tady na Programujte.com (kategorii Programování > .NET).

Hodně štěstí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
5. 3. 2010   #5
-
0
-

To Biges : Ok, příště se polepším :smile1: , třeba až budeš řešit konkrétní problém.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Biges0
Duch
8. 4. 2010   #6
-
0
-

Díky za odpovědi.

Tak jelikož bych se rád onomu amatérskému 'programování' věnoval v době, kterou nám na studium věnuje zaměstnavatel, je VB6 v zásadě mimo hru, protože Visual Basic vvojové prostředí není zdarma.

Takže jsem si nainstaloval VB 2008 Express, teďka ovšem nemám čas si ani projít tutoriály, páčto jsem zavalen prací :-/
Ale třeba dostaneme všici padáka, a času bude habaděj :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.46.–
Biges0
Duch
10. 6. 2010   #7
-
0
-

Nakonec jsem vygooglil tohle:

http://www.homeandlearn.co.uk/NET/vbNet.html

Velmi pečlivý tutorial, vhodný i pro naprosté programátorské začátečníky (jako jsem já :) ).

Nahlásit jako SPAM
IP: 217.195.162.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

TUTORIALY — založil Bali

V4l2 tutoriály — založil Zelenáč

Tutorialy C++ Videá — založil KUMA s.r.o

Tutorialy na netu — založil hornster

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý