Návrh deskové hry ve Windows Forms App – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Návrh deskové hry ve Windows Forms App – .NET – Fórum – Programujte.comNávrh deskové hry ve Windows Forms App – .NET – Fórum – Programujte.com

 

skodik.o0
Duch
12. 3. 2010   #1
-
0
-

Ahoj,
musím pro svoji hru vytvorit GUI. Premyslel jsem o nekolika resenich, ale bohuzel nevim, jake vybrat protoze nemam dostatek zkusenosti. Proto bych rad pozadal o radu jake reseni zvolit.
Moje navrhy reseni:
1. Hraci desku 6x6 poli reprezentovat pomoci jednoho pictureboxu, ve kterem by byly vykreslene bitmapy figurek
- zde bych musel resit zachytavani pozice kliku mysi, zjistovat jaka bitmapa je na tech souradnicich a dle toho postupovat dal
- nezda se mi tohle reseni logicky moc spravne - po kazde zmene by se musela prekreslovat cela plocha tj. i ty pole, kde se nic nestalo

2. Hraci desku 6x6 reprezentovat pomoci tlacitek
- pravdepodobne nejjednodussi varianta, ale podle me ne moc dobra, protoze prece jen tlacitko neni urceno k reprezentaci policek hraci desky.
- toto reseni jsem si jiz vyzkousel a z pohledu uzivatele se mi moc nelibi

3. Hraci desku 6x6 reprezentovat pomoci pictureboxu
- otazkou je, jestli toto reseni neni temer totozne s predchozim pripadem(reprezentace tlacitek)
- prave zkousim nejaky zakladni testovaci projekt(do pictureboxu nastavim background image, a pak po kliknuti na nej bych chtel aby se obrazek na pozadi zmenil za jiny bohuzel se mi nedari.)

Urcite existuji i jina reseni, proto bych se chtel zeptat, jake by bylo idealni reseni problemu(reprezentace hraci desky)? Nejedna se o zadnou extra profi aplikaci, ale kdyz uz to delam, tak to chci udelat poradne, nebo aspon spravne.

Dekuji za vsechny odpovedi

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.213.44.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
14. 3. 2010   #2
-
0
-

Základem tvoji hry jsou data, tj. reprezentace stavu v paměti. Nejprve si vytvoř odpovídající datovou strukturu, nad kterou hru postavíš. Udělej celou logiku pohybů, kolizí, zákazů .... A až teprve pak se začni zajímat o vykreslení.
No a jinak nejlepší je samozřejmě grafika. Někoho neuspokojíš ani 3D enginem, takže jde spíš o to, co se líbí tobě. Kdybych mohl "hlasovat", tak dávám hlas grafice.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.143.–
mephi0
Expert
14. 3. 2010   #3
-
0
-

Pridám osobné skúsenosti. Vykresľoval som už toho veľa. Na jednoduchú hru ti postačí GDI+, ktore sa využíva bežne vo winForms. Celú hraciu plochu by som reprezentoval len Panel-om. Kreslenie plochy bude zabezpečovať event OnPaint, stači ak ten panel v designer-ovi označíš v properties sa prepneš na eventy (ikona blesku) a najdeš tam OnPaint, 2x klik a do nej budeš sám vykresľovať pomocou GDI+
na internete je kopa tutorialov a navodov.
http://www.c-sharpcorner.com/uploadfile/mahesh/gdi_plus12092005070041am/gdi_plus.aspx

Podporuje to i doubleBuffering a bohate postačí pre jednoduché hry. Ale je to už o niečo náročnejšie, ako reprezentovanie tlačítkami a podobne, treba sa trocho zorientovať v prekresľovani a istými problémami.

Smelo do toho!

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.89.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 35 hostů

Podobná vlákna

Windows forms — založil Johnnny

C# Windows Forms kreslení — založil mstarman

Databáze s Windows Forms — založil Ant

V Monu najednou nefunguje Windows Forms — založil Matěj Andrle

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý