Uložení obrázku po zmenšení – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Uložení obrázku po zmenšení – PHP – Fórum – Programujte.comUložení obrázku po zmenšení – PHP – Fórum – Programujte.com

 

TomasUL0
Newbie
23. 3. 2010   #1
-
0
-

Hi all,
chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně uložení obrázku do lokální stanice. Mám webové stránky, kde po lidech chci dokldádat obrázky k datům. Potřeboval bych udělat funkci, která mi obrázek zmenší - s tím nemám problém. Ale potom bych nechtěl ukládat obrázek někam na server (protože je to relativně pomalé a zdržující u větších souborů), ale zpět do lokální stanice. Vysvětlím svůj asi blbej nápad, ale rád bych lidem nabídl funkci, která provede zmenšení obrázku (žádne malování, či jiné freeware programy) a teprve zmenšený soubor by uploadovali. Předpokládám, že to nejde, ale řekl jsem si, že za optání nic nedám, tak mě prosím neukamenujte. Děkuju za rady

P.S.: pokud byste někdo věděl o alternativě v jiném jazyce, tak prosím sem s ní.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.108.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
24. 3. 2010   #2
-
0
-

Mno, o tom že by se dalo nenápadně ukládat zpět na stanici sní asi každej hacker ;-)

Rozhodně by se dal napsat drobounkej script kterej by takovejhle "náhled" obrázku vnutil (s hlavičkou octet-stream) zpět k downloadu, ale skočilo by ti klasické okno "uložit/otevřít" a to asi není přesně to co jsi chtěl... A navíc, pokud by jsi chtěl aby to nebyla poslední věc co usr na tvém webu udělá, stejně by jsi musel ten obrázek uložit někam do cache na hdd.

Myslím ale, že skutečně řešíš něco jiného než by jsi měl, IO příkazy (nebo BLOB v sql pro ty co v ně věří :-) ) nejsou zas tak pomalé a smysl je má řešit až při opravdu velkém množství uživatelů ukládajících v jednu chvíli (a to tak že koupíš lepší řadič na server :-) ).

Jinak celkově mi to přijde jako hloupost. Kupříkladu, co uděláš v případě kdy data nahrál z práce a teď na to kouká doma?

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.62.224.–
TomasUL0
Newbie
24. 3. 2010   #3
-
0
-

To Anonymní uživatel : Tak s prohlížením z domova nemám problém. Mě šlo spíš o to, že jakmile se systém rozroste, tak nechci dělat lidem, neznalým PC, support a vysvětlovat jim jakýkoliv sebelepší freeware, který by to udělal. Takhle by se jim otevřelo okno, oni by tam loupli obrázek, zpět na lokální stanici by měli zmenšený obrázek dle parametrů, které nastavím. A ten by už jen uploadovali. Při představě, že budou uploadovat přes web 10MB obrázek, tak budou muset počkat v závislosti na rychlosti netu např. 2 minut a tomu bych chtěl zabránit. Faktem ale je, že to není moc řešitelný, ale chtěl jsem se se svým problémem podělit :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 194.228.236.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 38 hostů

Podobná vlákna

Zmenšení obrázku — založil Petr

Zmenšení obrázku — založil Matej Zabsky

Funkce na zmenseni obrazku — založil desik

Uložení obrázku — založil Atheo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý