FIT ČVUT – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

FIT ČVUT – Vzdělání – Fórum – Programujte.comFIT ČVUT – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

Kolemjdoucí
~ Anonymní uživatel
71 příspěvků
26. 3. 2010   #1
-
0
-

Je tu někdo z FITka ČVUT v Praze, který by se podělil o své dojmy a zkušenosti ("ze zákulisí")?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
mephi0
Expert
28. 3. 2010   #2
-
0
-

Ahoj.
Rád sa podelím. Ale čo ťa zaujíma ?

Učíme sa C/C++, voliteľ ná je Java a Python.
Teraz v druhom semestri robíme semestrálky takého typu:
http://www.algoritmizace.cz/semestralky/
Tá stránka je autentická, tvorí ju náš cvičiaci.

Som zvedavý koľko tu mám spolužiakov :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.89.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Kolemjdoucí
~ Anonymní uživatel
71 příspěvků
28. 3. 2010   #3
-
0
-

Ahoj,

děkuji za odkaz. - Zadání prací vypadá velice zajímavě (třeba Ray tracer).


Měl bych hned několik dotazů :)

- Jak moc si jde určit kdy budeš mít přednášky/cvika u prezenčního studia (pokud to tedy jde), myslíš že by při tom šlo běžně pracovat (prezenční studium + dohoda se zaměstnavatelem - že prostě některé dny budu pracovat externě)

- Na jejich webu jsem se dočetl, že při výuce volitelných předmětů budou zapojeni přední experti i z firemní praxe. - Setkal jsi se s tím, popřípadně, je to tak dobré jak se na první pohled zdá?

- Svým návrhem se škola dostává napozici nejlepší IT VŠ (nejen podle mě) se zaměřením na SW. Zdá se ti to také tak, nebo by jsi něco důležitého vytknul?

- Od některých slyším názory, že je někdy škola nesmyslně těžká (matematika a operační systémy), ovšem na druhou stranu třeba nadřízený mi pověděl cca toto: "měl jsem denní studium, ale moc jsem tam nechodil, ale školu jsem udělal v pohodě". Je něco na co bych si měl dát bacha, popř. se na to připravit?

- K volitelným předmětům: Jsou jakoby na jeden rok (2 semestry), či jsou po celou dobu studia a látka na sebe dál navazuje a prohlubuje se řešení daných problémů? A z každého volitelného předmětu je závěřečný test (na konci každého semestru), tak jako z ostatních předmětů?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
mephi0
Expert
1. 4. 2010   #4
-
0
-

V prvom semestri nejde zvolit rozvrh. Ale počitaj s 1 dňom voľna. Druhy semester sa môžeš radiť k paralelkám, aké ti vyhovujú. Ale nie je tam veľa voľnosti. Pýtaš sa na prácu popri škole. Osobne nepracujem, ale myslím že sa to dá. S prácou by som nepočítal minimálne do druhého ročníka, predsalen je potrebné zvyknúť si na školu.

Mne pridu všetci učitelia ako experti na danú tému. Volitelne predmety pridu až v 2. ročníku (pre mňa), takže na toto zatiaľ neviem odpovedať.

nejlepší ? mylsím že je jednou z najlepších čo sa týka CZ a SK. Je zamerana prakticky, niektoré univerzity sa prikláňajú na teoretickú stranu. Ale inú školu som neštudoval. Vytknul by som to, že podľa mňa sa táto škola ťažko začína s nulovými schopnosťami čo sa týka programovania.

Niektore predmety boli ťažšie, ale nie nezmyselne. Každý predmet je prínosom. Na vynechavanie štúdia by som si dal veľký pozor. Vynechanie prednášky môže spôsobiť trápenie sa pri príprave na test, alebo horšie výsledky.

Volitelne predmety sú popísane individualne. Neviem, či existuje nejake pravidlo, ktoré sa týka všetkých VP. Často sa získavajú body počas semestru. Potom je skúška, ktorá môže byť odpustená, ak študent dosiahol veľa bodov počas semestru (u mňa 2 predmety v prvom semestri)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.89.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
prachtak
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
13. 5. 2010   #5
-
0
-

Ahoj, prosim tě, mysliš že bych mohl mít taky pár otázek ? ovšem ne na věcí co se týkaji školy ale spiš co se týče kolejí a celkového působení na FIT :)
když tak bysme si mohli napsat např na icq, skypu nebo na něčem podobným :)
takže icq: 207197623
skype: prachtak

a nebo mi sem napiš svoje a já tě kontaktuju :)

Dík:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.96.–
mephi0
Expert
15. 5. 2010   #6
-
0
-

FIT vyžaduje jednu dôležitu vlastnosť, vedieť hľadať informácie.
Ber to ako poučenie do budúcnosti :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.32.89.–
Program nemusi fungovat rychle, staci ze funguje dostatecne rychle.
Kolemjdoucí
~ Anonymní uživatel
71 příspěvků
3. 1. 2011   #7
-
0
-

Našel jsem tu na fóru spoustu informací, ale tady k fakultě - máte někdo nějaký důvod, proč byste nedoporučovali jít zrovna na FIT?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.183.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý