Technická univerz. Liberec - Faukulta mechatroniky, IT a mez. studií – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Technická univerz. Liberec - Faukulta mechatroniky, IT a mez. studií – Vzdělání – Fórum – Programujte.comTechnická univerz. Liberec - Faukulta mechatroniky, IT a mez. studií – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

Hoffik0
Návštěvník
30. 3. 2010   #1
-
0
-

Ahoj,
moc rád bych se zeptal na pár věcí někoho, kdo studuje v Liberci na TULu, nejlépe konkrétně IT. Vypadá to docela luxusně.
Je to jen několik let starý obor, takže je těžké sehnat nějaké info "ze zákulisí" :-) .. Doufám, že se tu někdo najde ;-). Čaues

Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
Hoffik0
Návštěvník
6. 4. 2010   #2
-
0
-

Ok, tak pro velký úspěch tohoto vlákna to zkusím jinak :) :

Mohl by si prosím někdo ze současných či minulých studentů nějaké VŠ se zaměřením na IT udělat chvíli, podívat se v rychlosti na studijní plán (nebo alespoň předměty) a říct mi, zda tato škola "stojí za to" ? :o)
Vím že se to takhle nedá říct, proto ty úvozovky, jen bych chtěl nějaké malinké porovnání třeba s Prahou atd.

Mám na mysli, jestli se některé ze zdejších předmětů dají využít v praxi, či alespoň smysluplně rozšíří obzory, nebo je to jen jedna z dalších hezky v "počítačovém plášti" zabalených matematických škol.

Link: http://www.fm.tul.cz/cs/bakIT_prehled09

Moc rád bych znal Váš názor. Díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
7. 4. 2010   #3
-
0
-

O kvalitě výuky nerozhoduje studijní plán (BTW vypadá opravdu hezky :smile1: ), ale vyučující a samozřejmě také přístup studentů. Takže o tom, jestli vyjdeš ze školy nečím obohacen, rozhoduješ i ty. A srovnání by musel udělat člověk, který studoval obě (nejlépe najednou) a takový se asi nenajde.

V době mého studia se říkalo, že kdo nechce mít problém vysokou udělat, tak nejde do Prahy, ale třeba do Plzně (vlastně se nedávno ukázalo, že je to pravda :smile1: ). Ale stupně dosaženého vzdělání postupně degradují ... maturitu má dnes skoro každý ... studentů je málo ... peněz za ně taky ... Takže těžko hodnotit.

A pokud se chceš vyhnout matematice a chceš dělat jenom programování, tak to tě musím zklamat :smile1: ... bez matematiky to sice jde, ale ...

No a co se týká praktického využité nabitých znalostí .... to zase záleží na tobě. Jestli víš, kam se po škole vrtneš, tak si můžeš studium podle toho upravit. Pokud nevíš, tak je tam široký záběr a něco se ti určitě hodit bude, ale nakonec zjistíš, že škola je škola a praxe je praxe. Třeba si po škole otevřeš cukrárnu a programovat budeš rekreačně pro zábavu :smile1: .

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Hoffik0
Návštěvník
8. 4. 2010   #4
-
0
-

To liborb : OK. To jsem chtěl slyšet - to že studijní plán vypadá hezky :-) .

Ba ne, chápu že je to o člověku konkrétně, o přednášejícíh atp. Jen mě prostě zajímal názor někoho, pro koho nejsou ty názvy předmětů převážně Španělskou vesnicí. Aby trošku zhodnotil jejich smysl/nesmysl. A to se ti povedlo v první větě :-) (doufám že jsi se fakt podíval :-D ).

O té Plzni - taky jsem to slyšel už před provalením té kauzy. Každopádně se mi vůbec nelíbí pragocentrismus! ;)

Matice se určitě vyhnout nechci, ale slyšel jsem prostě názory pár inženýrů (konkrétně z té tvé Prahy :-P), že si každý představuje jak bude programovat, pracovat s PC a pak smutně zjistí že se to opravdu točí převážně kolem matiky. Ale zde na TUL se mi právě líbí velká různorodost :) . Otázka jestli je to dobře.

Btw. tou cukrárnou si mě rozbil, směju se ještě teď :-D !

Děkuji za názor.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
Hoffik0
Návštěvník
16. 6. 2010   #5
-
0
-

Ahoj.

Tak mám zase po delší čas něco začít tvořit. Než se vrhnu na otravování s otázkami v sekci .NET, chci říct, že jdu tedy sem.. TUL, obor IT.

Moje otázka tedy (znovu) zní - studuje to vůbec někdo? :-D

Opravdu bych rád věděl trošku víc než z jejich stránek... Předem díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
16. 6. 2010   #6
-
0
-

Ooo, takže budeme mít vývojářský přírůstek do Liberce?:D Až se potkáme na ulici tak řekni "čau Chrasty", já si vzpomenu na tenhle topic:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Hoffik0
Návštěvník
16. 6. 2010   #7
-
0
-

To Chrasty : Njn :-) U tebe jsem koukal, že jsi z Lbc... Ale ty mi asi moc nepomuzes :-).. Nemyslím teda z programováním, to máš náskok který nedoženu :-) ... ale... Btw nechystáš se taky sem za 2 (?) roky? Nebo neznáš někoho kdo je konkrétně na IT?

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.228.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
16. 6. 2010   #8
-
0
-

To Hoffik : Neplánuju v Liberci zůstat, chci spíš do zahraničí nebo při nejhorším do Prahy.

Jinak z Liberečáků "znám" (z vidění, ale nikdy jsme se nebavili) jen Tomáše Jechu, je to člen českého WUGu a občas má tady na fakultě přednášky pro veřejnost (teda loni byly, letos ještě žádná bohužel nebyla). Je to vždycky příjemná akce, poslechneš si zajímavé vyprávění a ještě dostaneš bagetu a vodu a na konci můžeš vyhrát cenu, když se zeptáš na nějakou otázku. Třeba se tam někdy potkáme:-)

Nevím kde studuje, ale je hodně pravděpodobné, že IT na TULu:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý