Posun v abecedě – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Posun v abecedě – C / C++ – Fórum – Programujte.comPosun v abecedě – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

TomBar0
Newbie
1. 4. 2010   #1
-
0
-

Dobrý den,
pokouším se napsar program, který by "zašifroval" text z .txt souboru do nového .txt soubor. Nejdříve se musí napsat jak se ten soubor jmenuje, a pak o kolik písmen v abecedě se má celý text posunout. Ale pořád to nějak nechce fungovat.
Poradili byste mi prosím kde mám chybu? Tady je zdrojak: http://programming.webz.cz/zdrojaky/caesar.cpp
Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.1.–
Bald3rr0
Super člen
1. 4. 2010   #2
-
0
-

To TomBar : Nemůžeš deklarovat dynamický pole, tak jak to děláš ty. Musíš použít operátor new. jinak nechápu význam pole chOutput a už vůbec né to, proč je 2D. Ještě jedna rada na závěr, vyvaruj se používání goto ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.100.0.–
TomBar0
Newbie
1. 4. 2010   #3
-
0
-

Tak jo, změnil jsem tam pár věcí (stále stejný link), použil operátor new, z 2D pole udělal 1D, smazal jsem goto (stejně tady bylo úplně k ničemu), ale mám teď trochu jiný problém
1. když můj textový soubor, který chci použít jako input, má více řádek, do output se nakonec dostane jen ta poslední
2. nevíte jak udělat, abych nemusel zadávat jméno souboru, ale prostě jen například přetáhnul txt soubor na ten exe a aby ho to rovnou použilo jako input? Je to vůbec možné?
Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.1.–
Bald3rr0
Super člen
2. 4. 2010   #4
-
0
-

To TomBar : 1) Protože nejprve vše načteš a potom zpracováváš... ale při načítání nové řádky přepíšeš tu starou. Možnost jak to řešit je načíst řádku, zakódovat, uložit a to opakovat s další řádkou
2) Cesta přetaženého souboru na *.exe je uložena v druhém (agrc == 1) agrv argumentu

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.100.0.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 28 hostů

Podobná vlákna

Posun znaku — založil pista

Posun obrazku — založil Dan

Plynulý posun — založil mikeek

Posun jmen — založil David

Posun Jmen — založil Radek

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý