Delphi matice - nutné – Delphi – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Delphi matice - nutné – Delphi – Fórum – Programujte.comDelphi matice - nutné – Delphi – Fórum – Programujte.com

 

Belinka
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
28. 4. 2010   #1
-
0
-

Zdravím všechny skvělé programátory.
Potřebovala bych pomoc s jedním takovým prográmkem do Delphi. Potřebovala bych v Delphi vytvořit program na sčítání dvou matic (4x4). Ty hodnoty do matic bude zadávat uživatel. A musím najím maximum první a minimum druhé matice. A následně vypsat součet diagonály výslesledné matice.
Mohl byste mi s tím někdo pomoct? Byla bych opravdu moc ráda!
Předem moc děkuju

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.195.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
29. 4. 2010   #2
-
-1
-
Mimo téma

Matice je dvojrozměrné pole (4x4). Budeš tedy procházet toto pole a dělat součet (stejné indexy), hledat max a min tak, jak se klasicky hledá max a min v poli. Diagonála je součet z indexů [0, 0], [1, 1], atd. ... Prostě je to příklad na cyklus (2x for - vnořený), podmínku a dvojrozměrné pole.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Honzc0
Stálý člen
29. 4. 2010   #3
-
+1
-
Zajímavé

Třeba takhle-viz příloha
(nejsou ošetřeny špatné vstupy)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.57.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
2. 5. 2010   #4
-
0
-

To Honzc :
Strašně mooooc děkuju, funguje to perfektně :) já jsem právě nemohla přijít na to, jak to udělat, aby mi to takhle vypisovala do StringGridu. Je to opravdu úžasné!! Ještě jednou strašně moc děkuju!

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.4.–
NoFate
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
9. 1. 2012   #5
-
0
-

Zdarec lidi, potřebuju pomoc..

Po spuštění načte program z externího souboru čtvercovou matici (n*n) a určí, zda je daná matice symetrická podle os symetrie a otočení o 90, 180 a/nebo 270 stupňů. O výsledku informuje uživatele pomocí výpisu na standardní výstup.

Vůbec nevím jak na to.. Předem díky

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.21.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý