Spuštění projektu z VS s právy administrátora – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Spuštění projektu z VS s právy administrátora – .NET – Fórum – Programujte.comSpuštění projektu z VS s právy administrátora – .NET – Fórum – Programujte.com

 

marpit0
Stálý člen
30. 4. 2010   #1
-
0
-

Zdravím. mám ve VS vytvořený program a pro jeho zdárný chod pod Win Vista / 7 je potřeba, aby se spouštěl s právy správce. Dá se něco takového nastavit již přímo ve VS? Pokud ano, kde? Pokud ne, dá se to řešit nějak jinak?

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.182.–
MarPit
30. 4. 2010   #2
-
0
-

Zdravím,

je opravdu nezbytné, aby celý program běžel s právy admina? Před časem jsem zkoušel, jak tohle jednoduše a uspokojivě vyřešit a došel jsem k -> viz. příloha. Detailně si to prostuduj (včetně post-build events ve vlastnostech projektu Elevated).

Budu rád, když to bude i nadále přístupné pouze v této diskuzi, časem o tom napíšu článek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
marpit0
Stálý člen
30. 4. 2010   #3
-
0
-

Je to nezbytné, protože program ukládá do složky program files. Musím říct, že je to docela složité, snad to pochopím, Zatím díky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.182.–
MarPit
30. 4. 2010   #4
-
0
-

To marpit : Ukládat cokoliv do program files je obecně špatně. Ten příklad není nijak složitej, ale jsou tam naznačený dva způsoby, který je možný využít.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
velurex0
Stálý člen
30. 4. 2010   #5
-
0
-

Promiň že do toho zasahuju aniž bych poradil, ale opravdu nechceš přemýšlet o jiném konceptu? Já takové programy vidím denně a neskutečně mě serou. Co když uživatel vůbec není admin? Pak když to uživatelům se STANDARDNÍMI právy na síti nedokážu zprovoznit tak jsem za blbce já - vždyť "doma jim to normálně chodí". Samozřejmě běžný uživatel není schopen pochopit, že na vině je tvůrce... :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.191.119.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
1. 5. 2010   #6
-
0
-

To velurex : vis jak by bylo tezky udelat program, kterej to vse zvladne ve vlastnim adresari? .. proto jeste neexistujou zadny programy co nahrajes na flashdisk a spustis kdekoliv.. proste to nejde :))))

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.250.1.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
marpit0
Stálý člen
1. 5. 2010   #7
-
0
-

djanosik napsal:
To marpit : Ukládat cokoliv do program files je obecně špatně. Ten příklad není nijak složitej, ale jsou tam naznačený dva způsoby, který je možný využít.



Do Program Files musím ukládat, protože se jedná o instalátor pluginů, tedy ke správné funkci je nutné to dát k programu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.182.–
MarPit
1. 5. 2010   #8
-
0
-

To marpit : Jasně, takže je to jednorázová aplikace, která se spustí, něco provede a pak se zas ukončí? V takovém případě to má své opodstatnění, ale pokud je to jediná věc, která tu aplikaci váže na práva admina, tak je to škoda.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
marpit0
Stálý člen
1. 5. 2010   #9
-
0
-

Ano, je to jednorázová akce. Klidně by i stačilo spouštět jen vlákno pro instalaci s pravy admina.
Dalším řešením by pak bylo nahrávat aplikaci přímo na C:/slozkaAplikace, kde to funguje i bez admin prav.

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.113.182.–
MarPit
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 10 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý