S jakým jazykem začít? – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

S jakým jazykem začít? – Offtopic – Fórum – Programujte.comS jakým jazykem začít? – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

4. 5. 2010   #1
-
0
-

Ahoj,

uvolnilo se mi dost času, vzhledem k tomu ze jsem spjat s lůžkem na 6 týdnů a chtěl bych se přiučit novým věcem. Jelikož bych chtěl jít po střední škole na nějakou univerzitu zaměřenou na matematiku-informatiku, tak bych se chtěl začít učit už teď. Nebudu žádným nováčkem jelikož úspěšně zvládám HTML, CSS, PHP, SQL, ale tohle jsou jen takové prkotiny. Proto bych se chtěl konečně vrhnout na nějakou velkou rybu. :)

Co od Vás asi potřebuju?
- potřeboval bych začít studovat nějaký jazyk
- chtěl bych, aby to nebylo něco jen aby se neřeklo ale nějaký silný jazyk
- chtěl bych, abych to mohl využít při studiu někde na univerzitě
- chtěl bych, aby to bylo do budoucna ekonomicky výhodné

Mám asi nejvíce základů z C++ dokonce jsem si vytvořil i creaturu, která portuje na server ale to je taková jednoduchá věc. A syntaxe jsou podobný PHP.
Potom jsem ještě přemýšel o VB a C#.

Já se bojím toho C++, protože se mi zdá už celkem náročný a navic jeste nezvladam algoritmizaci. Jenže VB a C# zase nevim jestli bude tak silný jako C++ a s takovými možnostmi a jestli se do budoucna vubec vyplati.

Chtěl bych Váš názor, vaše rady. Jestlu mam zacit s necim jinym a podobne. Jenze kdybych zacal treba s Javou kvůli algoritmizaci, tak nevim jestli je to dobrý se takhle zdržovat, když se můžu učit jeden jazyk a tan za dlouhou dobu zvládat perfektně. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.93.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
5. 5. 2010   #2
-
0
-

Pokud nezvládáš algoritmizaci, tak je úplně jedno, na co se vrhneš. Pokud u programování zůstaneš, tak nakonec zjistíš, že je to všechno na jedno brdo a pak ti bude buřt v čem děláš. Důležitá je právě ta algoritmizace. Pak se ještě můžeš vrhnout na objektové programování :smile4: . A k tvým "požadavkům" ... C++, C#, Java, Python ... silné, ekonomicky výhodné, ale jestli to budou učit na "tvojí" univerzitě, tak to opravdu netuším :smile1: .

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Marty
~ Anonymní uživatel
42 příspěvků
8. 5. 2010   #3
-
0
-

Ahoj, vzhledem k tomu, že umim HTML a CSS, tak jsem nedávno začal s PHP. Docela mě to začalo bavit a chtěl bych se věnovat tvorbě web. stránek a aplikací, ale mam strach, že se PHP nebude učit na VŠ, kam potom chci jít. Tak se chci zeptat, jestli by třeba nebylo lepší začít s C++ (popř. C, Java) a až potom přejít na PHP. Z C++ na PHP by snad přechod neměl bejt problém (soudim podle úvodních stránek pár knih), ale nevim, jak je to naopak. Jsou si PHP a C++ dostatečně podobný, aby šlo po naučení jednoho z nich přejít na druhej z nich? Radši bych totiž dělal PHP, a až v případě, že by se na VŠ neučil bych přešel na jinej program. jazyk. Díky za rady

to Sunshinek: promiň, že jsem to dal do tvýho topicu, ale nechtěl jsmem zákládat další podobný téma

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.85.–
8. 5. 2010   #4
-
0
-

To Marty : Ahoj, je úplně jedno, jakej jazyk se bude učit učit na VŠ. To, že se tam učí, ještě neznamená, že ho musíš používat i mimo danej předmět, záleží to čistě na tobě. Takže si vyber jazyk, kterej se ti líbí a s ním se uč programovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Marty
~ Anonymní uživatel
42 příspěvků
8. 5. 2010   #5
-
0
-

Díky za odpověd. Já jsem jen měl obavy, že pak bych ten jinej jazyk nemusel zvládat, a takhle bych aspoň měl nějakej základ.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.85.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
8. 5. 2010   #6
-
0
-

Budeš to zvládat, neboj. Zase takové markantní rozdíly tam nebudou...

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
8. 5. 2010   #7
-
0
-

Já si stojím za tím, že pokud budeš zvládat algoritmizaci, tak iplementovat ji do jakéhokoliv jazyka není problém. Takže bych začal s řešením "programátorských problémů" v jazyce, který ti bude nejvíc sympatický a na VŠ se hold naučíš to používat i v jiném jazyce, pokud se tam nebudeš náhodou učit ten stejný :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.142.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
10. 5. 2010   #8
-
0
-

Tak-tak:
Pokiaľ vieš algoritmizovať, nezáleží na jazyku, ktorý ovládaš. Algoritmus by vo všeobecnosti mal byť prenositeľný na akýkoľvek programovací jazyk..
Čo sa týka jazyka, vyber si jazyk, ktorý ti najviac pasuje (mne napríklad C++). Najhoršie je, ak sa snažíš napísať v jazyku z ktorého máš chaos.

Sunshinek napsal: 6 týdnů

6 týždňov, to nie je veľa aby si sa niečomu priučil...Ja som sa učil jazyk C++ jeden dlhý rok. Ďalej, ak sa tomu fakt chceš venovať tak ti bude treba nejakú profesionálnu knihu (nechaj si poradiť !) o danom jazyku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.229.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 4 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý