Bezpečnost bluetooth – Chytré telefony, komunikátory a jejich OS – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Bezpečnost bluetooth – Chytré telefony, komunikátory a jejich OS – Fórum – Programujte.comBezpečnost bluetooth – Chytré telefony, komunikátory a jejich OS – Fórum – Programujte.com

 

kajjak
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
29. 5. 2010   #1
-
0
-

Zdravím, mám notebook který má bluetooth a zrovna jsem si pořídil nový telefon se symbianem a s bluetooth.
Proto bych rád posílal soubory z pc do mobilu a obráceně pomocí bluetooth, jelikož je to pohodlnější než přes kabel.

Mám ale strach o soukromí a bezpečnost jak pc tak telefonu, jelikož přece jen už je tam otevřený systém.

Jak je tedy na tom bluetooth se svou bezpečností? Je potřeba taky nastavit nějaké zabezpečení, šifrování atd. jako u wifi?
Jsem trochu paranoidní, takže mám strach. Dají se nějak sledovat posílaná data, popřípadě je i nějak podvrhnout čímž by se mi mohlo něco dostat do telefonu?

Jak je to prostě u bluetooth s bezpečností a jak jej co nejlépe zabezpečit?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.189.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
29. 5. 2010   #2
-
0
-

Ale prosimtě, tohle vůbec neřeš:D Stejně nejspíš nebudeš mít ani na notebooku, ani na mobilu BT zapnuté neustále - využiješ ho jen občas na poslání pár souborů a navíc to žere zbytečně baterku.

Druhá věc je, že se dá zařízení nastavit jako neviditelné pro ostatní, pak i když půjdeš se zapnutým BT ven, nikdo tě neuvidí. Důvodů proč se ničeho nebát je ještě víc, ale tohle by snad stačilo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
kajjak
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
29. 5. 2010   #3
-
0
-

No zapnuté jej mít pořád nebudu, jen když budu potřebovat něco poslat. Ale jde mi o to napadení během toho posílání a té doby kdy jej budu mít zrovna zapnutý...

V tom programu co mám v notebooku na ovládání bluetooth jsou ještě nějaké nastavení bezpečnosti, jenže tomu nerozumím, jelikož to je anglicky.
http://img0.imgup.eu/b.png

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.189.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
29. 5. 2010   #4
-
0
-

Ta volba Standard co máš teď zvolenou právě například vypíná tu nevyhledatelnost - když budeš mít ty zapnutý BT, ostatní tě uvidí. Pokud jsi jo paranoidní, tak to klidně nastav na vyšší úroveň, ale jak říkám, podle mě zbytečnost.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
kajjak
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
30. 5. 2010   #5
-
0
-

No když si nastavím vyšší uroveň, tak tam už se aktivuje to heslo nebo co to je "file transfer password".
Medium: http://img5.imgup.eu/m1.png
High: http://img6.imgup.eu/h2.png

Nedávno jsem si nastavil high ale nějak to pak nejelo, takže nevím jak se s tím pracuje?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.189.–
Phate
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
30. 5. 2010   #6
-
0
-

Vzhledem k velice omezené přenosové vzdálenosti BT se jakékoliv odposlouchání stává téměř nemožné, protože útočník by musel být přesně v dobu přenosu takřka vedle tebe (10m cca) a navíc útoky na BT nejsou zase tak snadné, takže to rozhodně nezvládne nějaký "wannnabe hacker". Pokud chceš jistotu, jdi posílat soubory na prázdnou louku, kde máš přehled o lidech okolo tebe.

Jinak si myslím, že starost o bezpečnost BT přenosu je opravdu až přílišně paranoidní, pokud se bojíš, tak bych se především zaměřil na bezpečnost notebooku a mobilu (krádež, fyzický přistup), šifrování HDD, použití anonymizačních sítí (TOR), šifrování přenosu dat, nepřistupování k internetu pomocí veřejných sítí, atd. atp.

starost o BT bezpečnost je až za tímhle vším, ale nemyslím si, že máš v notebooku natolik cenná data, aby bylo potřeba přistupovat k těmto řešením.

Případně se můžeš poohlédnout po flash discích s potřebou zadávání PINu a autodestrukčními obvody ;]

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.90.174.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

C# a bluetooth — založil dethearth

Bluetooth v C++ — založil luigiozo

BlueTooth - COM PORT — založil durmitor

Bluetooth komunikace — založil rybar73

Bluetooth a Java — založil luigiozo

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý