Lze u UPDATE mít víc podmínek WHERE – MySQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Lze u UPDATE mít víc podmínek WHERE – MySQL – Fórum – Programujte.comLze u UPDATE mít víc podmínek WHERE – MySQL – Fórum – Programujte.com

 

doonio0
Newbie
12. 6. 2010   #1
-
0
-

Zdravím, řeším problém, kdy mám tabulku kontakty a v ní sloupce:
id_osoby
id_typy_kontaktu(1=> ICQ, 2=>skype, 3=>tel, 4=>mail)
kontakt(zde je vlastní kontakt, takže tady může bejt:724877987 nebo adasd@aseea.com, atd......)
za tou podmínkou WHERE sjem umsel dát AND abyc jednoznačně určil které soobě se má změnit třeba mail, protože když jsem to nechal bez id_osoby, tak se změnil mail všem kteří měli v tabulce kontakt na id_typy_kontaktu=4.
a mám v takovýto UPDATE(v PHP skriptu):

"UPDATE kontakty SET kontakt='".sc($_POST['kontakt'])."' WHERE (id_typy_kontaktu='".$_POST['id_typy_kontaktu']."') AND
(osoby.id_osoby='".$id_osoby."')"

Jde mi o zejména o to, jestli mám dobře udělanou podmínku(mě se to nějak nelíbí, alemělo by to bejt řpece správně) a ještě dotaz: nemá bejt ještě za celým WHERE jedny závorky takže:
WHERE ((id_typy_kontaktu='".$_POST['id_typy_kontaktu']."') AND (id_osoby='".$id_osoby."'))"



Nahlásit jako SPAM
IP: 80.90.128.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
12. 6. 2010   #2
-
0
-

To doonio : Je to správně. Závorky nejsou v tomto případě nutné (ani ty co tam už máš), ale pokud bys měl za where složitější výraz, tak se je vyplatí používat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
marioff0
Expert
13. 6. 2010   #3
-
0
-

pokial mas 2 podmienky, zatvorky nemusis riesit, nie je dovod... pokial by si mal 3 a viac treba to uz riesit zlozenymi podmienkami..

priklad:

FALSE and FALSE or TRUE = TRUE
FALSE and ( FALSE or TRUE ) = FALSE

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.78.44.–
Škoda, že život sa nedá "sejvovať", tak že by som po zlom životnom rozhodnutí mohol začať odznova :([br] Lenivosť je matka pokroku.[br][br] http://cut.sk/ - odstrihni si dlhý link
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý