Výběr software (vývojového prostředí) pod os. Windows pro čistý jazyk C++ – Software – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Výběr software (vývojového prostředí) pod os. Windows pro čistý jazyk C++  – Software – Fórum – Programujte.comVýběr software (vývojového prostředí) pod os. Windows pro čistý jazyk C++ – Software – Fórum – Programujte.com

 

Nikus0
Newbie
30. 6. 2010   #1
-
0
-

Tak řeším výběr pod Windows (xp) a nějako skuhrám, jelikož ho až tak moc často nepoužívám..
Jaký je podle VÁS nejlepší editore na čisté C++.

Na linuxu jsem spokojeně na takové drobnosti využíval editor "Kate".
Jelikož s C++ dejme tomu skoro začínám.
//Ale syntaxi už mám zaindexovanou někde hluboko v hlavě..Od dob mích 10ti let kdy jsem začal s PHP který částečně vychází z Céčka.


//Mimochodem pro někoho kdo se vyzná v Céčku, jak složité by bylo napsat program na Nahrazování textu [textu] ?? Vím, tato otázka by měla být položena v jiném tématu, ale ať nezakládám víc postů :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.250.204.–
Nic není pravda, Vše je dovoleno.
SeraphCZ0
Stálý člen
30. 6. 2010   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
Nikus0
Newbie
30. 6. 2010   #3
-
0
-

SeraphCZ napsal:
Visual C++ 2010 Express pokud ti nevadí Microsoft http://www.microsoft.com/express/Downloads/# , :-) wxDev-C++ pokud ano http://wxdsgn.sourceforge.net/. Bavíme se samozdřejmě o freeware nástrojích.


FreeWare nástroje samo sebou ;) Microsoft v lásce moc nemám ale co se dá dělat.. Vyzkouším oboje a vyberu co bude více vyhovovat :)
A co říkáš na Borland C++ ??? //Chci mít takoví přehled o tom co na Win Ano či Ne :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.250.204.–
Nic není pravda, Vše je dovoleno.
SeraphCZ0
Stálý člen
30. 6. 2010   #4
-
0
-

Abych řekl pravdu tak jestě jsem neslyšel o někom kdo by C++ Builder ( teď už to patří firmě embarcadero) používal.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
Nikus0
Newbie
30. 6. 2010   #5
-
0
-

To SeraphCZ : Děkuji za informaci. Hodí se po pár letech co sem se na něj zeptal ;) Kdysi sem o tom něco četl ,je to už nějaký rok proto mě tento tool's zajímal..

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.250.204.–
Nic není pravda, Vše je dovoleno.
keet0
Newbie
1. 7. 2010   #6
-
0
-

Já můžu jedině doporučit Microsoft Visual C++ 2010 Express. Sice jde o náročnější nástroj než je Dev-C++, ale pokud to s C++ myslíš vážně, tak stejně jednou budeš potřebovat pořádný nástroj na vývoj.

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.144.159.–
Matrix17
~ Anonymní uživatel
300 příspěvků
1. 7. 2010   #7
-
0
-

Já můžu doporučit Code::Blocks. Má spoustu rozšíření, dá se tam použít i rozšíření pro Dev. Plus nedávno vyšla nová verze.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.156.128.–
SeraphCZ0
Stálý člen
1. 7. 2010   #8
-
0
-

jj, na Code::Blocks jsem zapoměl. Taky fajn IDE. Každý ti asi doporučí to co sám používá (třeba já ti doporučuju Visual Studio Express). Objektivně si myslím že neuděláš chybu s žádným jmenovaným IDE. Vyzkoušej a co bude vyhovovat používej. :smile1:

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
Phate
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
1. 7. 2010   #9
-
0
-

MS Visual Studio 2010, či Code::Blocks - obé z vlastní zkušenosti doporučuji. CB je kompaktnější, VS mi přijde jako zbytečný cvalík. Ale hodně záleží na tom co hodláš dělat, jestli ti stačí "základní výbava", tak doporučuji spíše CB, přijde mi jednodušší na ovládání.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.90.174.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
1. 7. 2010   #10
-
0
-

Mužů přidat osobní zkušenost s C++ Builder. Používal jsem ho poměrně dlouho a stále jsem měl pocit, že některé chyby, které ladím, nejsou moje chyby. Jednoho dne "dokapalo" a přešel jsem na VS (verze 2008). Jelikož jsem nepoužíval VCL, tak byl přechod poměrně snadný. No a moje podezření se potvrdilo - žádná z těch záhadných chyb už se neobjevila. Dnes už ladím jenom svoje chyby :-).
Před přechodem jsem samozřejmě hledal i jiné možnosti. DevC++ je vlastně mrtvý produkt. Rozhýbat Eclipse se mi nepodařilo na 100% a navíc dokáže být neskutečně pomalé. No a pak už jsem rád skončil u VS :-).

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
SeraphCZ0
Stálý člen
1. 7. 2010   #11
-
0
-

Jasně dev-C++ je mrtvý( poslední stabilní release před 5 lety) ale wxDev-C++ pořád žije (poslední stabilní release před 4 měsíci) :smile1: Zdroj: Wiki

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
2. 7. 2010   #12
-
0
-

To SeraphCZ : No a taky jsem veskrze liný člověk, který nerad něco řeší, takže VS byla potom jasná volba. To se nainstaluje a nic se nemusí řešit :). Přiznám se, že wxDev-C++ neznám (možná někdy vyzkouším) a neznám ani mnoho dalších. Možná jsou některé lepší než VS, ale mě VS vyhovuje, i když má samozřejmě svoje mouchy. A rozdíl mezi C++ Builder a VS je jako přesednout z Favorita do Superbu :smile1: .

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.207.166.–
Nikus0
Newbie
4. 7. 2010   #13
-
0
-

Děkuji za tipy :) A hurá do testování.. I když si říkám, že by bylo lepší to odložit na zítřek... (Důvod příčina-Zábava v nedaleké vesnici)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.250.204.–
Nic není pravda, Vše je dovoleno.
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Programy pod windows — založil Jakub Vojáček

Delphi pod Windows 7 — založil jozosandy

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý