Hodný, právě narozený problémový bráška - IE7 – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Hodný, právě narozený problémový bráška - IE7 – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.comHodný, právě narozený problémový bráška - IE7 – Standardy W3C, validita a doctype – Fórum – Programujte.com

 

6. 11. 2006   #1
-
0
-

Co si mysl?te o podpo?e standart? v nov? verzi IE7? Kdy? n?kdo optimalizoval str?nky pro IE6 a cht?l dodr?ovat standardy, musel pou??t sposty bug?, aby se str?nky zobrazily korektn? v IE 6, ale i v dal??ch "norm?ln?ch prohl??e??ch"). Spousta t?chto str?nek m? nyn? probl?my. Str?nky, kter? ale naopak standardy nedodr?ovaly - probl?my t?m?? nemaj?. No co dodat pane Mrkvosoft, ?e ?!! Jo a d?k za p?id?l?n? dal?? pr?ce!!

PS: Tohle rozhodn? nen? kritika na GUI IE7 - pouze na nov? zobrazovac? j?dro.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
New Media Enthusiast[br] http://about.me/lukaschadraba
anO0
Newbie
6. 11. 2006   #2
-
0
-

rofl @ PS..
No j? osobn? jsem si IE7 zat?m jen st?hl.. nejd??v dod?l?m aktu?ln? zak?zku a a? pak za?nu br?t n?co, jako existenci IE7 v potaz. Ka?dop?dn? vych?z?m z toho, ?e kdy? mi v?e jede v FF i Ope?e nice, tak v IE7 tomu bude t?? tak :) Mo?n? budu muset n?jak? ty podm?nkov? klauzule v CSS opravit z IE like na IE6 like, aby v tom nebyl bordel.. jinak teda v?c pr?ce ne?ek?m. Jestli to nov? IE nezklame, tak si koup?m plnou licenci Visty a? bude :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Martin0
Stálý člen
20. 11. 2006   #3
-
0
-

Kdybyste byli chytří a nedělali prasárny typu CSS hack, tak byste s tímto neměli sebemenší problém.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
DeaLer+2
Hero
20. 11. 2006   #4
-
0
-

Přesně tak - můj novej web běží všude a není tam jedinej CSS hack nebo podmíněnej komentář.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Škrášek
~ Redaktor
+1
Boss
21. 11. 2006   #5
-
0
-

DeaLer píše:#
# Přesně tak - můj novej web běží všude a není tam jedinej CSS hack nebo podmíněnej koment.


tož web hezkej,ale mám takovej pocit jestli XHTML 1.1 nemá ve specifikaci, že musíš používat mime-type text/xml - a mimochodem, ten IE opravdu nepodporuje (nevím jak 7...)

a IE7 je podle mě další mrvírna...

a pokud chceš tvořit profesionální design, bez hacku se neobejdeš.... - už pouhá interpretace velikosti písma je úděsná.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
DeaLer+2
Hero
21. 11. 2006   #6
-
0
-

To hrach: já nepoužívám XHTML 1.1, ale XHTML 1.0 Transitional a tam to potřeba není. Já tvrdím, že se bez hacků obejdeš v případě, že ten web bude generovanej na serveru a budeš mít možnost občas odeslat jinej styl (tak jako to dělám já).

PS: ještě, že nemám v plánu se zabývat webdesignem

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Škrášek
~ Redaktor
+1
Boss
21. 11. 2006   #7
-
0
-

jj.. sorry. jen tam dole máš napsané: "Powered by .NET | W3C XHTML 1.1 | W3C CSS 2.0 | LOCAL "

a toho si já rád všímám a testuju..ale v poho :ms_0035:

jo, styly na serveru, to jsem taky zkoušel...ale brzy mě to přestalo bavit :ms_0035:

a ještě jedna věc, já jsem proti XHTML 1.0 Transitional, když už, tak XHTML 1.0 Strict... to bys potom mohl používat HTML 4.0...vyjde to nastejno :ms_0019: :ms_0019: :ms_0019:

ale toto je tvoje věc :ms_0019: takže si to neber osobně... já jsem velkej zastánce semanticky správného kodu :ms_0019:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
DeaLer+2
Hero
21. 11. 2006   #8
-
0
-

To hrach: dík za upozornění - to musím změnit. Původně jsem použil XHTML 1.1, ale protože se to nakonec nehodila, tak jsem šel na 1.0 Transitional, kterej mi naprosto vyhovuje svou volnosti, ale samozřejmě by nebyl problém použít 1.0 Strict - s validitou by neměl být problém. U mě je změna stylu pro určitý prvek otázka jednoho řádku kódu - díky serverovým ovládacím prvkům.

Použití XHTML 1.0 Transitional a HTML 4.x rozhodně nevyjde na stejno.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Jan Škrášek
~ Redaktor
+1
Boss
21. 11. 2006   #9
-
0
-

>Použití XHTML 1.0 Transitional a HTML 4.x rozhodně nevyjde na stejno.

no jo, no ještě aby.... ale daleko to od sebe nemá...(nechcu se do toh moc zamotávat, nebo ještě budu plácat pěkné koniny...) :ms_0034:

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
http://jan.skrasek.com@hrachcz – webdeveloper
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Problémový float blok v IE — založil Petroff

Problemovy redraw v hre — založil Anti

Prave tlačítko myši — založil stanke

M$ IE7 — založil

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý