Dobrý večer.
Potreboval by som pomôcť. Mamka pracuje doma, a používa k tomu 2 stolné PC (Windows XP SP3) a notebook(Windows XP SP3). Datá medzi nimi si prenáša na prenosnom HDD.
Chcel by som sa Vás spýtať, ako vhodne riešiť archiváciu aj synchronizáciu dát medzi PC. Zatiaľ moja predstava je taká, že by som mal malý domáci srv postavený napr. na "intel atom" s RAID 1, pri vypnutí PC by sa dáta synchronizovali (pochopiteľne súčasne na dvoch PC nerobí :D). Chcel by som si vytvoriť akú-takú predstavu čo je na to treba, na strane klienta a na strane serveru, na serverovej strane môže byť aký kolvek OS, len podmienka je na strane klieta(PC/ntb) musi byť XP...
(na tomto už netrvám) , že by sa (niektoré) dáta dali synchronizovať aj cez internet, keď nieje notebook pripojený na LAN. (verejna staticka IP)
Fórum › Sítě
Domaci server
To Fero : Tady je poměrně dost možností, záleží na objemu dat, požadované rychlosti, atd. Ale IMHO nejjednodušší bude na tom serveru vytvořit datové úložiště a vše ukládat tam a přistupovat k tomu z obou počítačů přes síť. Tak nemusíš řešit synchronizaci a když tam rozjedeš RAID, tak bude i menší riziko ztráty dat.
Jestli jsou její data v řádech jen desítek nebo stovek megabajtů, tak by stačilo použít nějakou službu pro synchronizaci souborů, třeba Dropbox. Při uložení dat se ty změny pošlou na server na ostatní počítače se pak automaticky stáhnou.
To Fero : Zkus tonidoplug http://www.tonidoplug.com/, sháním něco podobného a tohle mě zaujalo.
Data su velikosti megabajtov, respektive desiatok mb, takze nejake velke objemy to nebudu. Ak by sa dalo, najradsej by som bol, ak by sa vytvoritl na zaciatku (obraz?) disku, a zapisovali sa iba rozdiely (koli neskorsiemu dohladaniu starsich suborov.
Aky OS/SW bude na strane serveru, mi je uplne jedno, len, aby bol najvhodnejsi.
Ak ma niekto nejaku vhodnu literaturu(clanky, tutorialy...) kludne aj v EN, bol by som rad ak by to postol :]
@Garret Raziel: Diky, pozrem sa na to :]
To Fero : Toto řešení je velice složité a nepraktické. Nejlepší bude, když se do sítě připojí nějaký síťový disk a na ten se ty data budou ukládat. Samozdřejmě je tu i možnost využít již zmíněného Dropboxu nebo jiné webové služby fungující na podobném principu.
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
Domácí server na Asus WL-500gP V2 - Rozšíření sítě — založil mspirit
Zmena IP na Doménový názov pre pripojenie na domáci server — založil alex_laco
Windows server v Linux server — založil Franceq
Domácí úkol (?) — založil Montezo
Domácí úkol — založil Anonim