Neuronová síť - pohyb robota podle vizoru (hledí) – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Neuronová síť - pohyb robota podle vizoru (hledí) – C / C++ – Fórum – Programujte.comNeuronová síť - pohyb robota podle vizoru (hledí) – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

15. 7. 2010   #1
-
0
-

Dobrý den,

rád bych na tomto serveru našel někoho, kdo by byl ochotný mi pomoci s řešením následujícího problému:

Ve škole jsem dostal zadanou seminární práci s úkolem naprogramování neuronové sítě v libovolném jazyce. Tato síť by měla
fungovat jako pokyny pro robota, jakým směrem se vydat podle údajů na jeho hledí.

Hledí by bylo rozděleno do sedmi polí a podle jejich zaplnění by se měl robot rozhodovat.

Příklad: pokud je vlevo jedno pole plné a zbytek prázdné, tak robot může pokračovat pouze dopředu a doprava (šel by i pohyb šikmo, ale myslím si, že základní směry budou bohatě stačit). Tohle by šlo vyřešit pomocí binárních čísel - 1 = plná, 0 = prázdná.

Pro robota se využijí dvoje data - trénovací a testovací. Aby robot v testovacích neopakoval náhodně to, co se naučil v trénovacích, tak bych rád, aby se trénovací a testovací data střídala. Z těchto dat, by pak bylo dobré udělat nějaký procentový výsledek typu: kolikrát robot naboural atd.

Nežádám tady nikoho, aby tuto práci udělal za mě (i když iniciativě se meze nekladou :)). Spíše bych rád, pokud má někdo nějaké zkušenosti s programováním, protože já mám čistě základy a tohle jde vysoce nad můj level, aby mě někdo postrčil tím správným směrem a vysvětlil či konzultoval případné dotazy.

Pokud by se někdo velmi nudil a chtělo se mu tuto práci udělat celou, pak jsem připraven ji finančně ohodnotit.

Děkuji a přeji hezký den,
Vojtěch

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.198.–
midin0
Věrný člen
15. 7. 2010   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.64.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
dannyk0
Věrný člen
15. 7. 2010   #3
-
0
-

Pokud budes muset napsat cely kod neuronove site sam, tak to si jeste uzijes. Budes muset nastudovat alespon BackPropagation metodu, ktera je takovy zaklad pro neuronove site. Pokud bys mohl pouzit nejaky engine, tak bych v tom moc problem nevidel.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.97.–
Jedu v c++,c#,assembler,ASP.NET,PHP,databaze,bezpecnost softwaru[br] -----------------------------------------------------------[br] Muj blog o programovani,hudbe a vsem moznem,co najdu na netu :) [br] http://dannyk.aspone.cz[br] -----------------------------------------------------------[br] Na foru mam nejake prispevky pod nickem Master,tak jen pro upresneni :)
15. 7. 2010   #4
-
0
-

vidim, ze je to docela sila... myslel sem si, ze to nebude tak tezke... nastesti je mozne ulohu zmenit... myslite, ze uloha typu:


23. Vytvořte program, který převede nějaký známý grafický formát (například BMP) do rastru (tabulky nul a
jedniček případně čísel barev) a umožní tak jeho načtení pomocí neuronové sítě. Vymyslete případně nějaký jiný
pohodlný způsob zápisu obrázku do rastru.


bude lehci? na cloveka, ktery se v programovani prakticky nepohybuje je to nadlidsky vykon :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.176.198.–
joudicek0
Návštěvník
16. 7. 2010   #5
-
0
-

To evergrey169 :
Myslim ze nacteni obrazku do rastru je sranda proti programovani neuronove site :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.20.106.–
dannyk0
Věrný člen
16. 7. 2010   #6
-
0
-

No to urcite je, pokud to zas musis programovat sam, tak si akorat musis nastudovat format BMP a ten zpracovat. Akorat upozornuju, ze BMP zapisuje samotne obrazove data od konce :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.97.–
Jedu v c++,c#,assembler,ASP.NET,PHP,databaze,bezpecnost softwaru[br] -----------------------------------------------------------[br] Muj blog o programovani,hudbe a vsem moznem,co najdu na netu :) [br] http://dannyk.aspone.cz[br] -----------------------------------------------------------[br] Na foru mam nejake prispevky pod nickem Master,tak jen pro upresneni :)
Quiark0
Věrný člen
16. 7. 2010   #7
-
0
-

Například formát TGA je poměrně jednoduchý.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.173.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 31 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý