Zastaralé ikony v oznamovací oblasti Win7 – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zastaralé ikony v oznamovací oblasti Win7 – OS - Windows – Fórum – Programujte.comZastaralé ikony v oznamovací oblasti Win7 – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

selkir0
Stálý člen
8. 8. 2010   #1
-
0
-

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaké jsou možnosti odstranění zastaralých ikon v oznamovací oblasti Windows 7. Mezi zastaralé počítám ty, které zbyly po odinstalaci programů. Na odinstalování programů používám Revo Uninstaller, ale i tento jinak báječný program nedokáže ikony odstranit.

Taky mě mrzí, že nový nástroj správy těchto ikon nenabízí nějaké rešení.

Prosím o radu, jak tento problém vyřešit. Předem za všechny nápady děkuji.

VS

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
Matrix17
~ Anonymní uživatel
300 příspěvků
8. 8. 2010   #2
-
0
-

Stáhni si program CCleaner. Je Free a dokáže odstranit nepoužívané ikony, pročistit registry, odstranit smetí z kompu atd.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.156.128.–
selkir0
Stálý člen
8. 8. 2010   #3
-
0
-

To Matrix17 : CCleaner znám, ale slyšel jsem na něho i nedobré reference ohledně toho že dokáže napáchat víc škody než užitku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
JannBaill0
Návštěvník
8. 8. 2010   #4
-
0
-

Selkir: při každém promazání registrů nabízí možnost zálohy, takže když se něco pokazí, můžeš jednoduše obnovit dřívější stav.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.115.–
selkir0
Stálý člen
8. 8. 2010   #5
-
0
-

To JannBaill : Já vím, znám ten program. Ale nevidím důvod do registrů zasahovat nějak plošně. Ne že bych byl striktní dodržovatel toho, co se tvrdí na stránkám Microsoftu, ale jsem také zastáncem názoru, že opravy v registrech skrze tyto programy jsou zbytečné, ne-li kontraproduktivní. Nevím, že by bylo možné pozorovat nějakou výraznou změnu stability a rychlosti systému po provedení promazání těmito programy.

Také jak jsem psal výše, co může přinášet především balast do registrů jsou instalace a odinstalace programů, ale na to používám Revo Uninstaller a myslím si, že patří ke špičce v oboru.

Mě jde opravdu jen o to, jak se zbavit ikonek, které zůstanou po odinstalovaných programech v seznamu Ikony v zobrazovací oblasti, jako je třeba qip.exe a další.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
zdenda
~ Anonymní uživatel
257 příspěvků
9. 8. 2010   #6
-
0
-

S W7 moc zkušeností nemám, ale mám za to, že i tam je ikona v oznamovací oblasti indikátor/ovladač spuštěného programu (podobně jako okna na liště). Tzn. neodstraňuje se ikona, ale ten program.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
9. 8. 2010   #7
-
+1
-
Zajímavé
ing +

Tak jest. Ikona v oznamovací oblasti označuje nějakej spuštěný program / službu. Pokud tento program i po odinstalování a restartu stále běží, tak bych doporučoval vykašlat se na nějakej Revo Uninstaller (a podobně), protože to evidentně nefunguje.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Matrix17
~ Anonymní uživatel
300 příspěvků
9. 8. 2010   #8
-
0
-

To selkir : Samozřejmě, že se ti to stát může. Ale už ho mám několik let a sem s ním spokojenej. Plus je tu ta možnost zálohy a mimo jiný sem neříkal že musíš čistit celý registry ale že to dokáže. Na odstranění bordelu tohohle typu tam je jiný čištění. Ale jen sem ti ho nabídl klidně se poohledni jinde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.156.128.–
selkir0
Stálý člen
9. 8. 2010   #9
-
0
-

To djanosik : Revo bych neodsuzoval, zdá se mi dost dobrý, nechtěl byh zažít ten bordel, co zbyde v registrech a na hdd po obyčejný odinstalaci skrze ovládací panely. Ale tohle je fakt oříšek.

To Matrix17 : Neříkám, že je CCleaner špatnej, jen ale mám pocit, že zasahovat do registrů windows je naprosto zbytečné, stejně tak jako je dnes skoro zbytečná defragmentace.

Pro větší názornost jsem se rozhodl přidat obrázek, zažlucené jsou ikony programů, které nechali své reziduum v tray oblasti i přes jejich odinstalaci skrze Revo Uninstaller.

Příjímám jaké koliv návrhy a za všechny předem děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
9. 8. 2010   #10
-
0
-

To selkir : Jak jsem řekl. Podívej se, jestli ten program / služba stále běží a zda skutečně došlo k odinstalaci.

A BTW: Pokud neinstaluješ každou kravinu, o který ani nevíš, jestli ji chceš používat, tak je řešení bordelu v registrech a na HDD po odinstalaci asi stejně užitečné jako promazávání registru s pomocí CCleaneru nebo pravidelná defragmentace.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
selkir0
Stálý člen
9. 8. 2010   #11
-
0
-

To djanosik : Jo to je asi fakt s tím bordelem.

Ohledně toho jestli ten program či služba běží, tak jsem přes ProcessScanner provedl sken procesů a řekl bych, že to neběží.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
9. 8. 2010   #12
-
0
-

Pak zkus program znovu nainstalovat a normálně odinstalovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
selkir0
Stálý člen
9. 8. 2010   #13
-
0
-

To djanosik : zkusit to můžu

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
selkir0
Stálý člen
9. 8. 2010   #14
-
0
-

Tak opětovná instalace a odinstalace nezabraly. Nějaké jiné nápady?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.108.102.–
"Je lépe mlčet a být považován za blázna, než promluvit a odstranit tak všechny pochyby." [br] Abraham Lincoln [br] [br]"I cesta na stovky mil začíná prvním krokem"
Milan
~ Anonymní uživatel
282 příspěvků
19. 1. 2016   #15
-
-1
-
Mimo téma
ing -

I ja mam ten samej problém a nevym si rady jo a pro toho chytrolina ten CCleaner je dobrej a používám ho rad a zabira. Ale ty ikony neodstrani.

Zasláno z mobilního telefonu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 46.135.176.–
peter
~ Anonymní uživatel
4002 příspěvků
19. 1. 2016   #16
-
+1
-
Zajímavé
ing +

Viz djanosik 9. 8. 2010   #7

Pokud je neco v oznamovaci oblasti, jedna se o spusteny program, obvykle. A obvykle to najdes mezi procesy (ctrl+shift+esc, Spravce uloh / Task manager, zobrazit vsechny procesy uzivatele). Obvykle instalator programu dokaze zastavit sve casti a spravne se odistalovat. K pomocnym programum bych nemel duveru.
Kdyz je program spusteny, tak jej takovy neoficialni odinstalator nemusi umet zastavit. A win nedovoli smazat soubor, pokud s nim pracuje aplikace (treba samotne win, spusteny exe).
Nevidim duvod, proc kvuli tomu otevirat tema z roku 2010.

Nahlásit jako SPAM
IP: 2001:718:2601:26c:2932:a8...–
BDS+3
Věrný člen
19. 1. 2016   #17
-
+1
-
Zajímavé
ing +

Jen na dopnění:
Používat k odinstalaci programů "odinstalátor"  třetí strany je prasárna. Takovéto programy se používají teprve až tehdy, kdy nezabírá nic jiného (osobně bych ani tak nepoužil). Jinak - jak píše peter.

Pokud Ti tady někdo poradí nějaký univerzální Uninstaller, tak je to nehorázný fušer.

Nahlásit jako SPAM
IP: 185.69.69.–
W11 :)
Gregi
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
22. 1. 2016   #18
-
0
-

Riesenim je "msconfig". Napis do policka "Spustit", alebo vyhladaj vo "C:\WINDOWS\SYSTEM32\msconfig.exe". Cez neho si v zalozke "Startup"vytukas co chces ponechat spustit a co nie. Ak najdes paskvil, ktory tu ikonu stale zobrazoval mozes dodatocne hladat sposob ako ho zo sytemu nacisto odstranit. Obcas este ludia zabudnu poziret obsah zalozky "StartUp" wo Windowse samotnom.
Vela zdaru

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.71.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

VS toolbox ikony — založil Jirka

Ikony Windows — založil micro.21

Ikony aplikácie — založil Trebor

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý