Facebook API - jde spravovat facebook stránku "automaticky"? – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Facebook API - jde spravovat facebook stránku "automaticky"? – PHP – Fórum – Programujte.comFacebook API - jde spravovat facebook stránku "automaticky"? – PHP – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
15. 8. 2010   #1
-
0
-

Tvořím jednoduchou webou prezentaci pro jednu malou firmičku (ano, proto mám teď dotazy v sekci PHP, kam jsem dříve nezavítal). Chtěl bych ji propojit s jejich FB stránkou – tzn. udělat z FB stránky té firmy "RRS Feed". Představoval bych si to tak, že při aktualizaci stránek přes administřační rozhraní by byl automaticky např. updatován status stránky, popř. vytvořena událost.
Pročítám si dokumentaci FB, ale zatím v ní hodně tápu a nejsem si jsit, jestli je něco takového možné. Nemáte někdo s tímto skušenosti, popř. nenasměrovali byste mě trochu?
Děkuji za pomoc.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.68.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
midin0
Věrný člen
16. 8. 2010   #2
-
0
-

Kdysi jsem to zkousel na WP blogu a zjistil jsem, ze ty pluginy predvytvorene pro WP se daji jednoduse vyuzit i na webu osobnixh prezentaci apod.

Zkus stahnout nejaky ten plugin:

http://wordpress.org/extend/plugins/fb-status-updater/
http://wordpress.org/extend/plugins/tags/facebook

A z toho vydolovat hotovy PHP kod, predelat nejaky ten radek a mohlo by to fungovat (momentalne si nevzpominam jaky plugin jsem pouzival ja, jsou jich tam na desitky).

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.229.–
Zápisky z dění na FB (momentálně ve vývoji): http://fbpd.ic.cz/
yaqwsx+9
Posthunter
16. 8. 2010   #3
-
0
-

To midin : Díky za nasměrování. Trošku jsem si prošel zdroják jednoho z pluginů a hned mi docvaklo, co potřebuji v dokumentaci najít. Takže teď už začínám zkoušet a snad dosáhnu kýženého výsledku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.115.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
yaqwsx+9
Posthunter
16. 8. 2010   #4
-
0
-

Už mám v hlavě celkem jasno co a jak, jenže FB má momentálně problémy s registrací nové aplikace... Holt si budu muset počkat

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.115.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
stoker303
~ Anonymní uživatel
12 příspěvků
20. 8. 2010   #5
-
0
-

yaqwsx
pokud by Ti to nevadilo..a mohl bys mi nekam upnout navod jak na to byl bych Ti moc vdecen, podobnou fci bych rad vyuzil i na svem webu pripadne diky

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.120.196.–
Shimmy0
Duch
21. 8. 2010   #6
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 94.112.79.–
yaqwsx+9
Posthunter
23. 8. 2010   #7
-
0
-

To Shimmy : Díky za odpověď, naštěstí jsem na to přišel asi hodinu p oodeslání mého příspěvku. Mezitím jsme to pořád zkoušel, a pak jsme musel půlhodiny mazat aplikace....
To stoker303 : Úspěšně jsem "synchronizaci" mého webu s Facebook stránkou dokončil. Nebylo to těžké, jenom přijít na to, jaká je vůbec logika Facebook API, byl trochu oříšek (a stále si nejsem jist, jestli ji chápu - spousta věcí nedává moc smyslu).
Midinův odkaz na pluginu do WP mě nakopl - zjistil jsem, jaké SDK potřebuji, jaká je logika SDK (tzn. vytvoří se objekt třídy Facebook, který obsahuje vše potřebné a poté se jen volají jeho metody), bohužel jsem už nestudoval jak konkrétně co dělat, ale stáhl rovnou jsem si SDK pro PHP a mrkl do dokumentace (mimochodem; celkem mizerné).
Ta mě nasměrovala na zbrusu nové, vylepšené Graph API. I ubohá aktualizace stavu nefungovala. Po několika hodinách bezmocného googlení mi bleskl hlavou nápad - přepnout si FB do angličtiny. To vše vyřešilo - překlad např. nastavení aplikace je hodně divoký, zavádějící. Problém byl ve vyplnění adres.
Všechny ukázkové příklady mi fungovaly. Tak jsem se pustil do samotného projektu; začal jsem updatem statusu stránky. V Graph API je dokonce přímo uvedený postup - ten ale nefunguje. Znovu jsme nad tím ztratil pár hodin.
řešením všech problémů s FB bylo použití "starého" REST API. To má daleko více možností, 100% funguje a snadněji se i používá. S ním bylo všechno snadno a rychle vyřešené, dokumentace k němu je kompletnější, obsahuje i srozumitelné příklady; popř. si člověk vyplněním formuláře může vyzkoušet, co daná funkce udělá. Tolik k mým dojmům z FB API.
Zakomponování FB featur do webu bylo jednoduché - každý objekt na FB má jedinečné ID, pomocí, kterého se odkazuje, které se vrací. Ke každé položce, která "má být synchronizována" jsem tedy do databáze přidal položku ID. V administračním rozhraní jsem si ke každému prvku přidal možnost sesynchronizovat - pokud ID existuje, tak položku upravím, popř. starý status smažu a vytvořím nový; pkud ID neexistuje, vytvořím nvou položku, etc...

Doufám, že tento text není moc chaotický, kdyby tě ještě něco zajímalo, klidně se zeptej.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.86.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 22 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý