Rada ohledně C/C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Rada ohledně C/C++  – C / C++ – Fórum – Programujte.comRada ohledně C/C++ – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

calamada0
Duch
19. 8. 2010   #1
-
0
-

Dobrý večer, omlouvám se za svojí hloupou otázku, ale.
Plánuji se učit jazyk C++. Dělám 3D grafiku a rád bych k tomu vytvořil program a dal objektům pohyb a vlastnosti.
Jenže se mi naskytla možnost rozjet vlastní herní server na jednu online hru, jenže server je v jazyku C#.
Četl jsem tady, že programovací jazyky jsou prakticky to samé. Mám doma knížku C++ za 21 dní a mistrovstvi v C++ 3. akt. vydání.
Myslíte, že to bude stačit? o jazyku C# tam nic není, našel jsem ale knihy které tento jazyk vysvětlují.
Mám si je pořídit?
Jaké jsou vlastně rozdíly mezi těmito jazyky? Děkuji za odpověd.

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.240.168.–
SeraphCZ0
Stálý člen
20. 8. 2010   #2
-
0
-

Jen si přečíst knížky nestačí... Musíš programovat,programovat,programovat!
Aby jsi se dostal ke 3D musíš už umět v daném prog. jazyce docela dost aby jsi vůbec pochopil co se po tobě v různých tutorialech co najdeš po netu chce.
C++ a C# se od sebe liší docela dost, syntax je sice hodně podobná ale tím to asi tak končí (na netu jistě najděš hodně článků které vysvětlují co je c# zač). Osobně bych ti doporučil začít s C#. Je to jednodušší moderní jazyk a jeho nevýhody (menší výkon (ve většině případů nerozeznatelný od C++), špatná přenositelnost na jiné platfomy) ti jako začátečníkovi rozhodně vadit nebudou. Časem můžeš přejít na C++ ale je otázka jestli se ti bude chtít. :-)
Abych tak řekl rozdíl mezi C++ a C# je jako mezi Sadou nářadí a CNC obráběcím strojem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.98.–
calamada0
Duch
20. 8. 2010   #3
-
0
-

S tím počítám, že to nebude procházka růžovým sadem. S tim serverem mi poradil kamarád. Líbilo by se mi spravovat vlastní herní server, ale C# neumím. Co jsem tak četl knížku, tak tam píšou, že C++ je nadstavba jazyka C, takže předochod z C++ na C,C# je mnohem snažší, než obráceně. Ale za to, C++ je těžší. Mno já hlavně nemám na to doma materiály, na studium C#.
Knížka stojí 790kč, musím počkat až mi příjde výplata. Jinak plánuji si koupit balíček ASP.NET 3.5 + C# 2008 Programujeme profesionálně od CPRESS, za 2980kč. Je to balík knih pro profíky, ale pokud si pořídím knihu C# v kostce od nakladatelství grada, tak bych měl zákládní stavební kámen.
Mohl bych se do toho dostat. Jen, zda to C++ a pořádně. Nebo C# pořádně s tím, že potom C++. Ten skok je prý opravdu velký. Dá se to přirovnat k znovu učení se jazyka C.

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.240.168.–
Quiark0
Věrný člen
20. 8. 2010   #4
-
0
-

No začal bych s tím C#. Aspoň nenarazíš rovnou na všechny ty složitosti C++, ale budeš to mít pěkně postupně. A 3D grafika se v tom taky dá dělat.

Co se týče knih, tak já se programovat naučil bez nich.

Jo a pokud hned po přečtení tohoto příspěvku nespustíš Visual Studio a nezačneš programovat, ale místo toho budeš přemýšlet co si koupit za knížku a jestli začneš jedním, nebo druhým a kdesi cosi, tak to nikam nedotáhneš ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.173.–
calamada0
Duch
21. 8. 2010   #5
-
0
-

Díky to jsem chtěl vědět. Já nejsem člověk, kterej by si říkal mám nemám. Jen mě zajímali názory lidí, kteří na tom makaj. Takže začnu stejně C++ je sice těžší, ale stavební kámen mám. C# budu nakonec dělat taky, ale až krapet dýl. Visual Studio už jsem pustil a mám prvni program napsanej. Je to úžasný, nádhernej pocit. Sice to neni Mafia II, ale je to hustý xD

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.240.168.–
calamada0
Duch
22. 8. 2010   #6
-
0
-

Tak jsem tu znova, jak jsem říkal, už se mi podařilo napsat program. Ale nyní mám první problém a vůbec netuším kde. Je to přesně podle předlohy, není to kopírované, ale přepsané. Poradíte mi?

http://2i.cz/2i/i/4c709bc6/34979607ff0f4e179489b6d922afac9f/b2bac1eb38.f.jpg

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.240.168.–
calamada0
Duch
22. 8. 2010   #7
-
0
-

vyřešeno, byl to chyták, stačí u toho přemýšlet a ne jen opisovat. :smile13:

Nahlásit jako SPAM
IP: 92.240.168.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý