Začátek mých her – Hry – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Začátek mých her – Hry – Fórum – Programujte.comZačátek mých her – Hry – Fórum – Programujte.com

 

Mr.Uzel0
Duch
1. 9. 2010   #1
-
0
-

Chtěl bych poprosit o radu ohledně programování her. Ve škole programujeme (TP 7) osobně jsem se trochu učil C++ ale nějak jsem to nebyl schopny z užitkovat tak z toho sešlo. A rád bych si začal tvořit zakladní, to zduraznuji, zakladni hry. Nejde mi o hry s promakanymy enginy ale zaklad kde bych se mohl trochu zrealizovat.

Doufam v rychlou odpověď.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.47.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
1. 9. 2010   #2
-
0
-

Rad bych odpovedel, ale nejak sem nepostrehl otazku...

Jestli chces tak muzes zacit s algoritmy.. treba propocitani drahy nejakeho vystreleneho/vrzeneho predmetu (granat a tak) - aby to bylo aspon trochu jako v realu.. (proste nejaky zaklady fyziky..)
az budes zvladat todle muzes zacit studovat algoritmy pro hledani vysledku.. asi by zatim stacilo prochazeni grafu a prohledavani do hloubky/sirky (pak treba otestovat na logickejch hadankach..)

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.142.234.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Mr.Uzel0
Duch
2. 9. 2010   #3
-
0
-

Ja jsem spíš myslel poradit s jakým jazykem na základní hry a zhruba ten postup. Jinak děkuji za post.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.177.47.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
2. 9. 2010   #4
-
0
-

To Mr.Uzel : na jazyku nezalezi.. dulezite je to jak s nim umis prevest myslenku na program... je uplne jedno jestli budes umet treba C++, kdyz nedas dohromady nic, protoze bys neumel vymyslet algoritmus

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
guest
~ Anonymní uživatel
24 příspěvků
24. 2. 2011   #5
-
0
-

v tvem pripade bude asi nejlepsi zacit programovat textove hry

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.161.243.–
Johanka z Jarku
~ Anonymní uživatel
48 příspěvků
24. 2. 2011   #6
-
0
-

Moje odporucanie je stiahnut ci kniznicu NCURSES (alebo podobne) a zacat ako bolo spomenute, tvorit hru v konzole. Pre zaciatok je vhodny napr snake, tetris, lodky, space invaders..hocico.

Na nete je plno navodov na koznolove hry, ci uz cez conio alebo spomenute ncurses, co odporucam lebo je to velmi jednoduche a efektivne.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.191.77.–
nervak0
Věrný člen
24. 2. 2011   #7
-
0
-

Tazatel vaše odpovědi po půlroce jistě ocení :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Johanka z Jarku
~ Anonymní uživatel
48 příspěvků
24. 2. 2011   #8
-
0
-

Urcite ano :P , som to tu nahodou uvidel, tak z vlastnej skusenosti som to hodil do eteru, na datum som nepozeral. Ale som nevinny vlakno som ja nevytiahol z analov tohto fora:D

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.191.77.–
guest
~ Anonymní uživatel
24 příspěvků
19. 3. 2011   #9
-
0
-

tak, tenhle dotaz je dost casty, takze je to jedno jak je stary topic

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.143.–
marfik0
Duch
10. 4. 2011   #10
-
0
-

zdravim tak nejak jsem nevedel kam napsat svoji otazku tak to poslu sem to je celkem dost podobny tema :D:D chtel bych zacit programovat nemam s tim zadny zkusenosti snad kromne par nascriptovanejch postav ve hre ragnarok ale jinak jsem nikdy neprogramoval... chtel bych s tim zacit vzdycky me to lakalo :) jen nwm v jakym jazyce, hledam nejaky pro uplny zacatecniky hlavne at na to je dost navodu :D at se mam z ceho ucit :) a chtel bych programovat taky nejaky ty hry (spis hříčky :D ) dekuju za kazdou odpoved :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.250.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
10. 4. 2011   #11
-
0
-

To marfik : Pokud se chceš učit programovat, určitě se to nebudeš učit na hrách.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
marfik0
Duch
10. 4. 2011   #12
-
0
-

To Nefaritus : jasny, taky jsem nemyslel ze budu hned delat hry ale ze bych je v budoucnu rad vytvarel :) jasny ze ne buhvi co ale neco o cem budu moct rict ze je to moje "dite" :D ale prave nevim v jakym jazyce nejlip na kterej jsou volne dostupny programy a hodne navodu ste at se mam z ceho uct jak jsem psal :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.250.–
nervak0
Věrný člen
10. 4. 2011   #13
-
0
-

Klidně začni na hrách, já jsem tak taky začínal. Docela jednoduchý a dost populární je Python, zkus jestli se ti bude líbit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Kontrola mých uváh — založil Roman

Zacatek — založil Murray

C# zacatek — založil Alan

Zacatek — založil alannek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý