Signatura - kryptování ECC – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Signatura - kryptování ECC – C / C++ – Fórum – Programujte.comSignatura - kryptování ECC – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Bicek0
Newbie
2. 9. 2010   #1
-
0
-

V poslední době se zabývám nesymetrickým šifrováním pomocí eliptických křivek. I když existují knihovny (dll/lib), sháním se přímo po zdrojovém kódu v C. Nezabývali jste se někdo touto problematikou ať už jste to psali sami nebo máte nějaký plodný odkaz? Teorii bych měl, ale mám ještě místa, kde si nejsem úplně jistý.

Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.78.–
illioner0
Stálý člen
2. 9. 2010   #2
-
0
-

Zrovna loni jsem si to sam cele napsal, eliptickou krivku ECC nad GF(p) nejakejch 256 bitu a konzolovej program jako nadstavbu... rychle, fajnove, ale uz to zacinam pomalu ale jiste zapominat - takze nejaka rychla konkretni otazka?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.107.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
Cicero0
Newbie
2. 9. 2010   #3
-
0
-

http://www.codeproject.com/KB/cpp/rsa_bb.aspx
http://www.sourcecodesworld.com/source/show.asp?ScriptID=874
http://www.cryptopp.com/

Google je taký silný, aká presná je požiadavka :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.135.147.–
Vo svete programovania bezpečnosť znamená vypnúť safe_mode...
Bicek0
Newbie
9. 9. 2010   #4
-
0
-

To illioner : chci použít také ECC nad GF(p), ale staci mi 192 bitu. Když se nejprve zeptám na obecné věci, tak mě zajímá jak předám svůj veřejný klíč? Je na to nějaký standard? Nebo ho prostě pošlu před šifrovanou zprávou - v jakém formátu? Vůbec netuším.


Je tento postup správný? (dešifrování)

Určil jsem si křivku a bod - pevně dané
Náhodně si určím číslo - svůj privátní klíč
dopočítám ze společného bodu a privátního klíče svůj veřejný klíč
?předám ho protistraně
?převezmu veřejný klíč protistrany
Vypočítám společný cílový bod - data která mi protistrana zašifrovala

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.78.–
Bicek0
Newbie
9. 9. 2010   #5
-
0
-

To Cicero :
Ad1 a 2: Bohužel je to RSA a v C++
Ad3: bohužel také C++ do tohoto projektu jsem již nahlížel a nepochodil

Šifrování ECC bych rád implementoval do jednočipového procesoru a z toho důvodu mi moc nevyhovuje C++. Samozřejmě tím však C++ nezavrhuji, pokud by projekt v něm nebyl příliš závislý na platformě PC, tak ho beru.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.78.–
illioner0
Stálý člen
9. 9. 2010   #6
-
0
-

Taky jsem si to napsal v cistym cecku.

Myslel jsem ze jsi s predstavami o dost dal, daleko rekneme svizelnejsi
bylo pro mne osobne vlastni realizovani rychleho algoritmu pro vytvareni inverzi, scitani,
manipulujici s u tebe cisly az o velikosti 2*192 bitu.
POuzivam Diffie-Hellmanuv zpusob predavani klice.
Na prenos dat o velikosti sedm*192 bitu potrebujes standard?
Neprenasim sice syrova data, ale na tom moc nesejde.
Pod jakousi hlavickou, ktera me jako prvni napadla.
Nejdriv se zeptas, nejakou hodnotou, zda ma protistrana vse co potrebuje.
Pri prvni seanci to je to co definuje krivku, spolecny bod a verejny klic.
Pro dalsi seance napriklad staci posilat jen obmeneny verejny klic tedy 2*192 bitu.
Kdyz cokoliv posles tak samozrejme cekas na verejny klic protistrany.
Jasne?

Cilovy bod asi sotva bude predstavovat data ktera nekdo zasifroval, dovedes si predstavit
ze by se kazdych 384 bitu dekodovalo tak pomalym komplikovanym zpusobem?
Prece jenom to se poprve domluvit nejake 3 sekundy trva (u mejch 256bitu).
Cilovy bod pouzijes jako zaklad nejlepe pro rychlou symetrickou sifru.


mozna bych ti kdyby byl zajem reseni i prodal-dodal za par svestek :D

i seek you - 555+071+842

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.107.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
Bicek0
Newbie
9. 9. 2010   #7
-
0
-

To illioner : Ano chápu.

Pozn.: Budu posílat zprávu dlouhou právě 24 bajtů (192 bitů), proto je toto pro mě jako stvořené.

Zítra se k debatě vrátím(teď musím pryč)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.78.–
illioner0
Stálý člen
9. 9. 2010   #8
-
0
-

v tom pripade asi jednu ze souradnic ciloveho bodu k originalnim 24 bajtum pricti, nebot je nikdy neznas dopredu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.107.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
Bicek0
Newbie
20. 9. 2010   #9
-
0
-

Tak jsem se opět po dlouhé době dostal k šifrování. Zajímavým problémem pro mne je, jak do souřadnice cílového bodu zakleji svůj text. Teda nějaký konkrétní text. Umím si docela dobře představit, že pro účely následné šifry symetrické např. AES je jedno, co tento "text" bude obsahovat, ale pro nějaký "konkrétní text" budu potřebovat jednak operaci dělení a navíc křivka nemusí vůbec tento text obsahovat (myslím tím, že např. žádný bod eliptické křivky, kterých je konečný počet, nebude mít X-ovou souřadnici právě v této kombinaci znaků vyjadřující konkrétní text).
Jako příklad uvádím pro jednoduchost křivku nad GF(23) - ve výčtu bodů (body najdete snad v každém článku vysvětlujícím ECC) nenajdete žádný s X-ovou souřadnicí 2.
Samozřejmě jsem nezkoušel počítat eliptickou křivku nad tělesem se 192-bitovým číslem, jestli bych tam našel všechny kombinace 192 bitového řetězce.

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.77.78.–
illioner0
Stálý člen
20. 9. 2010   #10
-
0
-

Nad tebou jsem to naznacil !!!!
Takovy problem bych resil prictenim 192bitoveho cisla souradnice k textu - elegantni, neprolomitelne zhruba stejne jako pouzit jinou metodu (s bitovymi operacemi)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.107.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 20 hostů

Podobná vlákna

Kryptovanie PDF — založil marioff

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý