Jakou knihu o PHP si mám koupit – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jakou knihu o PHP si mám koupit – PHP – Fórum – Programujte.comJakou knihu o PHP si mám koupit – PHP – Fórum – Programujte.com

 

Hornster0
Newbie
10. 11. 2006   #1
-
0
-

Zdar lidi potřeboval bych n?jakou kn??ku o PHP, v PHP neum?m skoro nic (teda vůbec nic :-) ), ale HTML a CSS m? ned?l? probl?my, tak?e v oblasti webu n?co v?m, tak bych potřeboval n?jakou vhodnou kn??ku, d?val jsem se, ale na?el jsem jich moc, tak chci n?jakou kvalitn?, kter? m? to "fakt nau??".

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mickey
~ Anonymní uživatel
34 příspěvků
10. 11. 2006   #2
-
0
-

stoprocentn? doporu?uju http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=677
kdy? jsem se za?al Php u?it tak jsem za?al pr?v? touhle kn??kou a moc mi pomohla...podle m? pro za??te?n?ky s php fakt ide?ln?...a i nyn?, kdy? u? se v php krapet orientuju j? ob?as pou??v?m...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lukáš Churý
~ Šéfredaktor
+8
Hero
10. 11. 2006   #3
-
0
-

To hornster: V recenzích zde na portálu je jich také několik zrecenzováno.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Guitar Hero Master, Project führer & zdejší čaroděj.
Sleduj mě na twitteru – @lukaschury.
Hornster0
Newbie
10. 11. 2006   #4
-
0
-

Curo píše:#
# To hornster: V recenz?ch zde na port?lu je jich tak? n?kolik zrecenzov?no.


a jo na to sem upn? zapomel:-) d?k, ale ta kn??ka PHP pro ?pln? za??te?n?ky taky nevipad? spatn?:-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Smokie0
Expert
10. 11. 2006   #5
-
0
-

Mickey píše:#
# stoprocentn? doporu?uju http://knihy.cpress.cz/Book.asp?ID=677 #
#kdy? jsem se za?al Php u?it tak jsem za?al pr?v? touhle kn??kou a moc mi pomohla...podle m? pro za??te?n?ky s php fakt ide?ln?...a i nyn?, kdy? u? se v php krapet orientuju j? ob?as pou??v?m...


Tuto knihu aj ja odporucam. Tiez som sa z nej ucil, sice mam len prve vydanie, ale aj tak.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Hornster0
Newbie
10. 11. 2006   #6
-
0
-

no já sem si teda prohlíd tady na programujte články a nejvíc na mě zapůsobila tato knika
na programujte:



http://www.programujte.cz/view.php?cisloclanku=2005110105-PHP-a-MySQL

a na cpress:


http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=1122


co na ni říkáte?:-)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
dalaman0
Věrný člen
10. 11. 2006   #7
-
0
-

JJ... ta druha je dobra pre zaciatky.. Ale ked budes chciet v PHP pokracovat tak si na jdi nieco aj o PHP 5 (zmienena kniha je lenb o PHP 3 a 4). Ale na zaciatky odporucam

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Lepšie je mať psa na saláme ako salámu pod psom !!!
Pinkava Pavel0
Stálý člen
10. 11. 2006   #8
-
0
-

No musim rict, ze ja osobne zacinal tou knihou PHP a Mysql, az jsem se z ni nic noveho nemohl naucit, tak jsem sahl po PHP Programujeme Profesionalne, rovnez z Cpressu. Mohu vrele doporucit.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Něco tak nepatrného, jako je mávnutí motýlích křídel, může způsobit uragán, který zasáhne celý svět. -- teorie chaosu --
Alan0
Věrný člen
10. 11. 2006   #9
-
0
-

Ja osobn? sem se PHP u?il z kn??ky PHP & MySQL Hotov? ?e?en? od L. Lacka

http://knihy.cpress.cz/Pocitac/Book.asp?ID=2478
a pak z tutorial? na netu. Jinak co jsem se d?val u k?mo?e, tak je dobr? kniha od J.Br?zy php5 za??n?me porgramovat..
http://www.grada.cz/katalog/kniha/php-5/detail/?det=8576&pro=3624

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
PSP user|Web developer|C4D user||Maya Lamer|Photoshop User|Guitar player
Michal Vrábel0
Návštěvník
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Sunmay píše : Při čtení tohoto příspěvku povstaňte. Ja hovorím : Pri čítaní tohoto príspevku si radšej sadnite.
Richard Kaliarik0
Super člen
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Today was a good day... ICE CUBE
Michal Zima0
Super člen
10. 11. 2006   #12
-
0
-

Já osobně jsem začínal s těmito dvěma knihami:
http://www.grada.cz/katalog/seznam/php-4_2787/
http://www.grada.cz/katalog/seznam/php-4_2788/

Jsou naprosto perfektní, čtivé a hlavně tě autor v ničem neošidí - dostáváš plnohodnotné informace, ale především rady a doporučen?, jak správně programovat (což naopak jiní opomíjejí...). Doporučuji je každému (zvláště ty základy, ale z příkladů se také velmi mnoho naučíš, pokud je dokážeš využít), protože je mám doma a vím, že jsou opravdu kvalitní. :ms_0435:

Pokud se budeš chtít spíše zaměřit na PHP 5, tak je tu "aktualizované vydání":
http://www.grada.cz/katalog/seznam/php-5/
To jsem rovněž měl v ruce, ale protože to je jen obměna vydání původního, pouze s novými informacemi týkajícími se PHP 5, tak jsem si ji nekupoval.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
Marek0
Návštěvník
10. 11. 2006   #13
-
0
-

No vsetko je to pekne ale vyssie spominane knizky boli povacsine o php4.
Ja odporucam a ked niekdy sa budem chciet ucit PHP5 tak jednoznacne si kupim knizku http://www.dunaj.sk/store/GoodsDetail.asp?sCGoodsID=SK01337570

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
10. 11. 2006   #14
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
10. 11. 2006   #15
-
0
-

To hornster: definitivne a jedine knihu jirky kosta: PHP. viz www.kosek.cz - ja se podle toho naucil vse o php a mysql ... nic lepsiho neznam ...

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Ondrej Juríček
~ Moderátor
0
Stálý člen
11. 11. 2006   #16
-
0
-

Z?klady syntaxi PHP sa nau??s pod?a hocijakej knihy, ktor? chyt?? do ruky! Hore spom?nan? Kosek m? dobr? knihy, ale u? s? moc zastaral? (vydanie 1998). T? kni?ku (PHP) m?m tie? doma a u?il som sa z nej z?klady, ale to bolo minim?lne 5 rokov dozadu. Netreba zab?da?, ?e jazyk PHP sa st?le vyv?ja a ?o je dnes pou?itie niektorej z funkci? pova?ovan? za samozrejmos?, tak zajtra u? m??e by? na zozname neodpor??an?ch.

Po rokoch pr?ce v PHP zist??, ?e knihu u? nepotrebuje? a ?e ?a len brzd?. Jedin? "sv?ty?a" ti bude: http://www.php.net/manual/en/

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
11. 11. 2006   #17
-
0
-

Po rocich? Ja taho dosahl po precteni te Koskovy knihy. Btw, ja ji take doporucuju. Jedina vada zpusobena zastaralosti, na kterou jsem prisel, je ze tam nepocita s vypnutymi register globals, ale to neni zadne problem.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Martin Šimko
~ Redaktor
0
Grafoman
11. 11. 2006   #18
-
0
-

já osobně jsem si tak před půl rokem koupil Velkou knihu php & mysql od zoner pressu
http://zonerpress.cz/inshop/scripts/shop.aspx?action=DoViewProductDetail&ItemIdx=3&ProductID=34

je poměrně dobře napsaná

jinak jsou dobrý knihy od vydavatelství O'really

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Programujte.com redaktor
Sleduj mě na @MartinSimko
11. 11. 2006   #19
-
0
-

Nemyslis O'Reilly? Mam od nich jen jeden ebook o AJAXu a prisel mi dost mizerny.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Marek0
Návštěvník
11. 11. 2006   #20
-
0
-

O'Reilly - ja som ju ohladne php & mysql kupil jednu knizku ale to co bolo v nej - tak to sa naucite aj na internete -- O'Reilly prvy a posledny-krat.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
11. 11. 2006   #21
-
0
-

To MI@SO: Tuhle knížku bych doporučil taky. Začátky a základní nasazení php a mysql v pohodě. Sice třeba způsob jak připojují databázi není nejlepší pro praxi, ale pochopíš to. Pokročilejší aplikace, jako e-shop už jsou trochu komplikované a didakticky hůř pochopitelné.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
c5x83x
~ Anonymní uživatel
5 příspěvků
12. 11. 2006   #22
-
0
-

Hádam najlepšia kniha by bola Mistrovstvi v php5 alebo PHP a MySQL od Larryho Ullmana.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Milan0
Stálý člen
13. 11. 2006   #23
-
0
-

no ja som si zase na ucenie PHP nevybral ziadnu zo spominanych knih a ani ziadnu inu, ale vybral som sa prave na stranky www.programujte.com :) a este podobne ine ale asi len na tejto su ludia, ktori naozaj pomozu :ms_0435: Som toho nazoru ze clovek sa najlepsie uci na prikladoch. Ked nieco neviem spytam sa a ludia poradia ak vedia. Ale zase prichadzas niekedy o ten skvely pocit ze si skvelu a hlavne fungujucu vec spravil celkom sam..?:ms_0087:?Dokonca uz aj mne sa stava ze viem nieco poradit :ms_0009: Ako tak citam tie chvaly na niektore knihy tak rozmyslam ze si aj ja nejake zaobstaram..tchuss

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.milankohut.com
13. 11. 2006   #24
-
0
-

Morb: To je sice pekny, ale kdyby nas kezdy mel zamestanavat tak jako ty, tak tohle forum zkolabuje :)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Milan0
Stálý člen
13. 11. 2006   #25
-
0
-

To CommanderZ: Hehehe, tak to je fakt?:ms_0002:??:ms_0009:?

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
www.milankohut.com
14. 11. 2006   #26
-
0
-

Nedoporu?uji v ??dn?m p??pad? pana Koska, tu knihu m?m a byly to vyhozeny pen?ze, nedozv?te se tam v podstat? nic, nen? tam ani ?uk o MySQL a PHP je tam verze 3 (!!), dneska m?te 5 s kompletn?m OOP. Doporu?uji se v dne?n? dob? u? pod?vat po publikac?ch, kter? se zaob?raj? PHP5 v?etn? objektov?ho modelu, to cel? pop?. prov?z?no s SQL (nemus? to b?t zrovna MySQL, kdy? nasad?te pln? objektov? p?istup, tak se toto nasazen? p?edpokl?d? u rozs?hlej??ch projekt?, kde jako datab?zov? stroj m??e b??et nap?. PostgreSQL ;)).
Ono na z?klady sta?? bohat? PHP4, to ma tak? objekty, sp??e "pseudoobjekty", ale na p?ehlednost sta??. Uv?domte si, ?e na serveru, kde b??? PHP5, se po??t? s OOP, proto je tento model v?razn? rychlej?? (narozd?l od PHP4, kde je to tak nastejno, nebo sp??e pomalej??). M?te-li v pl?nu ps?t n?co v?t??ho a zab?vat se do hloubky PHPkem (t?eba do budoucna), tak ur?it? PHP5 OOP, byla by ?koda ps?t dneska v PHP3 a b?t ochuzen o nov? fce ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Moderátor PHP sekce ve Fóru
14. 11. 2006   #27
-
0
-

Ano, o mysql tam temer nic neni, vsechny priklady jsou delane pres ODBC. Ale ono neni zas tak tezke proste vsechny vyskyty slova ODBC prepsat na MYSQL ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Prosím, jestli potřebujete s něčím poradit,zeptejte se na fóru. Jakýkoliv bezdůvodný pokus mě kontaktovat skončí okamžitým přidáním do ignore listu![br][br] Současný počet osob, které to nepochopily: 7
Michal Blažek0
Stálý člen
14. 11. 2006   #28
-
0
-

Já jsem se učil (a pořád se učím) z PHP 5 - začínáme programovat (Autor: Jiřího Bráza; Nakladatelství: Grada)

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. (Albert Einstein)
Michal Blažek0
Stálý člen
14. 11. 2006   #29
-
0
-

Já jsem se učil (a pořád se učím) z PHP 5 - začínáme programovat (Autor: Jiří Bráza; Nakladatelství: Grada). Doporučuju!

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. (Albert Einstein)
Michal Zima0
Super člen
16. 11. 2006   #30
-
0
-

mik2 píše:#
# Já jsem se učil (a pořád se učím) z PHP 5 - začínáme programovat (Autor: Jiřího Bráza; Nakladatelství: Grada). Doporučuju!


To je v podstatě to, co jsem doporučoval i já.:ms_0435:Pro začátečníky bych řekl ideální. A pokud již člověk má pevný základ (který tato kniha poskytuje), tak pak může zkoumat jednotlivé fce přímo z PHP manuálu (doporuřuji ten on-line, protože tam jsou mnohdy neocenitelné komentáře a rady). Občas nějakž ten článek, kde člověk pochopí nějaký ten princip, ale veskrze jsem se osobně všechno (krom tohoto zýkladu) naučil sám bez nějaké další literatury.

Nahlásit jako SPAM
IP: ...–
Mandriva Linux 2007.1, KDE 3.5, Opera 9.22, vim 7.0...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 10 hostů

Podobná vlákna

Jakou knihu koupit — založil goldýn

Jakou knihu? — založil Goumba

Jakou knihu? — založil knizka123

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý