Komunikace po počítačové síti. – Delphi – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Komunikace po počítačové síti. – Delphi – Fórum – Programujte.comKomunikace po počítačové síti. – Delphi – Fórum – Programujte.com

 

Remder0
Návštěvník
27. 9. 2010   #1
-
0
-

Mám za ukol: Navrhněte a napište aplikaci umožňující komunikaci po počítačové síti.( Aplikace bude obsahovat chat, posílání souborů a kreslící plátno. to ale zatim neni dulezite) Musím pripomenout ze poradne umi jen v Delphi7 a jedna se o komunikaci jen v pocitacove siti ne v celem internetu.

Potrebuju poradit jak vubec zacit abych nezacal a potom zjistil ze to nejde nebo bude lepsi jina varianta. Premyslel jsem a prisel jsem na to ze to cele budu realizovat pomoci komponent ClientSocket a ServerSocket. Jenze podle toho co jsem tak zjistil chtelo by to server kam by se ukladali ucty ktere jsou online, pres tento server by sli zpravy soubory atd. A nebo by kazdy byl takovy maly server a kdyby se pripojil ( zapnul program) tak by se vyslal broadcast ze se pripojil a v contactlistu by se zobrazil (tato varianta mi prijde lehci a hlavne nebude potreba uz zmineni server, ale nevim jestli to je realizovatelne takze nechci zacit ztravit nad tim nekolik tydnu a potom zjistit ze to nejde).

A ted co vlastne chci.
Nevím jestli takhle cela myslenka je dobra a zda bych ji mel dal rozvijet nebo pouzit uplne jine komponenty jiny postup atd.
Takze jestli byste mi mohly poradit nebo podat navrhy jak bych mel zacit.

P.S. Omlouvam se za moji cestinu a moje vyjadrovani :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.238.35.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
27. 9. 2010   #2
-
0
-

A opravdu máš dělat chat v takovém rozsahu? Pokud ano, tak se koukni na Jabber a určitě najdeš klienta dělaného i v Delphi :). Ovšem z toho zadání nic takové neplyne a možná by stačilo spojení mezi dvěma počítači, protože jinak je to poměrně složité resp. je to docela dost práce. Opravdu máš dělat takovou obludu? :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Remder0
Návštěvník
27. 9. 2010   #3
-
0
-

No takhle je to rocnikovy projekt nechci vas nejak zatezovat mima problemama ale problem je v uciteli ze on programovani neuci ale ma na starosti rocnikovi projekty a v tom je ten problem on to neuci a vubec netusi co umime a rozhodne to neni na rocnikovej projekt na maturitu ale co nadelam. Tohle bylo jeste nejlehci zadani.

Přesné zadání:
Navrhněte a napište aplikaci umožňující komunikaci po počítačové síti. Aplikace bude obsahovat chat, posílání souborů a kreslící plátno.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.238.35.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
28. 9. 2010   #4
-
0
-

Samozřejmě ti nechci nic vnucovat, ale pod pojmem 'chat' rozumím komunikaci 2 lidí, takže bych to zadání chápal tak jednoduše, jak jsem psal. Vycházím i z toho, že spojit se dají v podstatě jen 2 počítače, pokud jich chceš víc, tak potřebuješ nějakého prostředníka (server). Z toho všeho by mi vyšla poměrně jednoduchá aplikace, kde by se krz soket posílal text, obsah souboru a nějakým způsobem i obsah kreslícího plátna.
Pokud to chceš udělat složitější, tak to samozřejmě lze a tvoje úvahy směřují v takovém případě správným směrem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
28. 9. 2010   #5
-
0
-

Samozřejmě ti nechci nic vnucovat, ale pod pojmem 'chat' rozumím komunikaci 2 lidí, takže bych to zadání chápal tak jednoduše, jak jsem psal. Vycházím i z toho, že spojit se dají v podstatě jen 2 počítače, pokud jich chceš víc, tak potřebuješ nějakého prostředníka (server). Z toho všeho by mi vyšla poměrně jednoduchá aplikace, kde by se krz soket posílal text, obsah souboru a nějakým způsobem i obsah kreslícího plátna.
Pokud to chceš udělat složitější, tak to samozřejmě lze a tvoje úvahy směřují v takovém případě správným směrem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Remder0
Návštěvník
28. 9. 2010   #6
-
0
-

Hmm dobre diky za rady.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.238.35.–
joudicek0
Návštěvník
30. 9. 2010   #7
-
0
-

Podle me na to jdes moc zesiroka, liborb ma pravdu.... V zadani mas .... komunikaci v pocitacove siti.... ale neni tam mezi kolika PC. Dle me zadani splnis, pokud to udelas mezi 2 PC. A nejjednodussi je udelat prgram, ktery se bude chovat jako klient i server. Na nejakej kontakt list bych se vykaslal. To pak delas aplikacni server a k tomu klienty...

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.20.106.–
zdenda
~ Anonymní uživatel
257 příspěvků
30. 9. 2010   #8
-
0
-

Mně se ta myšlenka s contactlistem líbí.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý