Můj bratr se chce naučit programovat hry – Delphi – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Můj bratr se chce naučit programovat hry – Delphi – Fórum – Programujte.comMůj bratr se chce naučit programovat hry – Delphi – Fórum – Programujte.com

 

delphak0
Stálý člen
16. 10. 2010   #1
-
0
-

Ahoj, nevíte mi někdo poradit jak mám naprogramovat nějakou hru v Delphi. Předem dekuji za odpovědi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.120.–
Programátor dělá co umí, počítač si dělá co chce
17. 10. 2010   #2
-
0
-

Presne delphak, Nevíte mi (jsem jeho bratr) nekdo poradit?

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.120.–
delphak0
Stálý člen
17. 10. 2010   #3
-
0
-

trpělivosť gabo, trpělivosť

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.120.–
Programátor dělá co umí, počítač si dělá co chce
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
17. 10. 2010   #4
-
0
-

pravidlo #1: zacinat nejprve zjistovanim jak co funguje..
pokud to neznas nemuzes nikdy vytvorit nic slozitejsiho

nejvetsi zacatecnicka chyba je nenazranost.. kazdej si hned predstavi ze naprogramuje novej UT4 nebo tak..
ale staci mrknout kolik lidi a jak dlouho to delaj (a hlavne jaky maj uz zkusenosti, kdyz to zaclo)


EDIT: pokud te to i tak nepreslo doporucuju napriklad udelat pexeso ... v delphi je to pomerne sranda:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 77.237.136.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
delphak0
Stálý člen
17. 10. 2010   #5
-
0
-

No já jsem již pokročilý v Delphi ale můj bratr (fatalforce) je teprve začátečník a gambler takže proto přešel hned na programování her. Gabo poslouchej a pak si to naprogramuj.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.120.–
Programátor dělá co umí, počítač si dělá co chce
besters0
Newbie
2. 11. 2010   #6
-
0
-

delphak napsal:
No já jsem již pokročilý v Delphi ale můj bratr (fatalforce) je teprve začátečník a gambler takže proto přešel hned na programování her. Gabo poslouchej a pak si to naprogramuj.



Pak tedy nechápu proč tady píšete ,když jej můžeš naučit něco ze svých znalostí. Programování čehokoli , potřebuje hlavně základy a dobře promyšlenou algoritmizaci. Každá aplikace i ta jednoduchá by měla být předem promyšlená...

Mnoho programátorů nedodržuje základní pravidla syntaxe a algoritmizace. Díky čemuž je oprava chyb takřka ruttinní záležitost.

Nejdůležitější prvky Delphi: Práce v podprogramech , správa procedur , využívání logických členů...

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.155.231.–
Audiatur et altera pars – Budiž vyslyšena i druhá strana
delphak0
Stálý člen
4. 11. 2010   #7
-
0
-

ja viem programovat ale nie hry a on zaklady uz má a chce 3D hry nie nejaké piškorky, hada alebo pexeso

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.120.–
Programátor dělá co umí, počítač si dělá co chce
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
4. 11. 2010   #8
-
0
-

To delphak : klasicka chyba zacatecnika.. vzit si neco, na co pravdepodobne nema ani zdaleka

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
besters0
Newbie
4. 11. 2010   #9
-
0
-

Souhlasím z KIIVem záleží strašně na základních znalostech a na tom koik tomu kdo chce věnovat. Po čase strávené u delphi si začneš uvědomovat možnosti , přemýšlet nad algoritmy. Hlavně prosímtě nečekej ,že se to naučíš ze dne na den...

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.45.109.–
Audiatur et altera pars – Budiž vyslyšena i druhá strana
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
4. 11. 2010   #10
-
0
-

To delphak : Ono hlavně programování 3D není ani tak moc o programování, ale o fyzice a matice, to chce léta praxe a studia.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
delphak0
Stálý člen
5. 11. 2010   #11
-
0
-

ja som len proste chcel aby ste to mojmu bratovi vysvetlili ked vravite ze to ani tak neni o programovani. ja sa o 3D moc nezaujimam a uz vobec ne o hry a ich programovanie

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.120.–
Programátor dělá co umí, počítač si dělá co chce
delphak0
Stálý člen
5. 11. 2010   #12
-
0
-

ak sa vám zdá čudné že píšem raz česky a raz slovensky tak to bude asi tým že som sa narodil v česku ale bývam vo zvolene

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.98.120.–
Programátor dělá co umí, počítač si dělá co chce
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
5. 11. 2010   #13
-
0
-

To delphak : A co chceš vysvětlit? Ať si otevře google a trochu pohledá. Najde hromadu odkazů. Tady na fóru ho to těžko někdo bude učit.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.29.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý