Modulárny návrh aplikácie/zásuvné moduly – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Modulárny návrh aplikácie/zásuvné moduly – C / C++ – Fórum – Programujte.comModulárny návrh aplikácie/zásuvné moduly – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

m->29+6
Super člen
22. 10. 2010   #1
-
0
-

Chcel by som sa spýtať či nepoznáte nejaký dobrý tutoriál, knihu alebo niečo kde je vysvetlená problematika modulov. Chcel by som navrhnúť a naprogramovať aplikáciu tak aby do nej bolo možné pridávať novú funkcionalitu. Budem mať napríklad interpret jazyka C. Pridám modul a bude to vedieť jazyk Pascal. Jednoducho do tohoto interpretu bude možné pridávať nové jazyky. Prípadne tam bude možné pridať modul zabezpečujúci vykreslenie vybraných štruktúr. Modul, pre debugger a podobne. Je mi jedno či to bude v C alebo C++. Kľudne aj Java alebo Python alebo ... (hádam sa trafíte do nejakého jazyka čo je mi známy). Ide mi len o tú ideu, ako na to.

Google mi vždy nájde len návod ako vytvárať moduly ako samostatné *.obj súbory. Ak to hľadám ako programovanie pluginov tak mi nájde ako sa robia rôzne pluginy do firefoxu, OOo a podobne. Ja by som ale potreboval práve spraviť tú aplikácie do ktorej bude možné pluginy vytvárať. Dúfam, že som to dostatočne vysvetli. Budem rád za každú radu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.112.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
22. 10. 2010   #2
-
0
-

Pokud to na být pro Windows, tak mám dobré zkušenosti s COM. Můžeš si navrhnout libovolná rozhranní, kategorizovat komponenty, .... A jako takový bonus je, že je můžeš psát v "libovolném" jazyce.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
m->29+6
Super člen
23. 10. 2010   #3
-
0
-

Jaj, to som nespomenul. Malo by to byť prenositeľné Windows, Linux. Chcel by som použiť jazyk Java alebo Qt + C++. Ešte sa rozhodujem. Ale to vysvetlenie by mohlo byť v hocijakom rozumnom jazyku :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.208.112.–
Jura
~ Anonymní uživatel
637 příspěvků
23. 10. 2010   #4
-
0
-

Ani nemusíš chodit příliš daleko. Přímo zde, na tomto serveru, vyšel už před nějakým časem článek o tvorbě architektury podporující moduly. Neříkám, že je to nejlepší řešení, nicméně jediné, co by sis z toho měl odnést, je spíše jen myšlenka. Dále MS píše v popisu, že technologie COM je platform independent. Jak je to ve skutečnosti, ti nepovím. Možna liborb, doplní. Ale jinak, v případě Javy, se spíše porozhlédni po nějakém frameworku, který alespoň zhruba odpovídá tvým potřebám.

Jo a ještě link na článek: http://programujte.com/?akce=clanek&cl=2006041802-c#-aplikace-s-podporou-pluginu

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.80.45.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
23. 10. 2010   #5
-
0
-

COM možná ve svém principu je platformově nezávislý (protože binárně kompatibilní rozhranní) a i existují portace na jiné systémy, ovšem dominantní je MS a nějaký prudký rozvoj jinde bych nečekal. Třeba OPC, jako jedna z průmyslem využívaných oblastí, je (co jsem dostal zprostředkované informace) na Linuxu placený. Na čem je COM opravdu nezávislý, je jazyk, ve kterém se daná komponenta vytváří a/nebo využívá. .NET je vlastně nástupnickou technologií a taky tam jsou viditelné stejné věci (třeba rozhranní). Ovšem i Mono kulhá, ale princip je stále stejný - jednotné rozhranní. Podobnou funkci by v Javě měl plnit EJB, ale to už je možná moc silný tabák :).

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
23. 10. 2010   #6
-
0
-

Pokud se chceš naučit modulární návrh, tak doporučuju knihy a přednášky od Jaroslava Tulacha (hlavní architekt Netbeans). Je vidět, že tomu hodně rozumí a jeho výklad je dobře srozumitelný(např. tady http://www.avc-cvut.cz/avc.php?id=4671). Asi nejlepší příklady moderních multiplatformních modulárních aplikací jsou dnes platformy Netbeans a Eclipse. K oběma existují spousty knížek, článků a návodů. Obecně v Javě to vypadá, že se nejspíš uchytí OSGI(Eclipse moduly).

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.61.140.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 19 hostů

Podobná vlákna

Navrh aplikacie — založil anonym

Moduly — založil katha

Zvukové moduly — založil Bvkyn

Moduly s koncovkou *.xc — založil Anonym

Aplikace s více moduly — založil plasmo

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý