Zpracování exportovaného souboru – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zpracování exportovaného souboru – PHP – Fórum – Programujte.comZpracování exportovaného souboru – PHP – Fórum – Programujte.com

 

KrendaD
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
26. 10. 2010   #1
-
0
-

Zdravím všechny,

potřebuji poradit. Mám v kompu aplikaci (evidence velkoobchodního skladu), která mi nepřetržitě (1x za minutu) posílá soubor s exportem zboží ve formátu .csv na předem určený server. Na tomto serveru mám e-shop, kterým potřebuji tyto exportované data zpracovávat (ukládat do MySQL databáze). Problém je v tom, že data v databázi musí být pořád aktuální, tudíž budu muset stále kontrolovat daný soubor a v případě změny ho zpracovávat. Otázkou tedy je, jakým způsobem to udělat? Napadly mě tyto možnosti:

1. použít CRON, ale ten jsem bohužel musel hned vyloučit, jelikož potřebuji data zpracovávat permanentně a co jsem se dočetl, tak CRON mohu nastavit minimálně na 2 hod intervaly

2. při každém dotazu na DB (tím myslím když bude chtít návštěvník zobrazit stránku se zbožím) se porovná obsah databáze s obsahem dat v exportovaném souboru a v případě rozdílů se data v databázi aktualizují. Zde nastává ten problém, že bude v exportu třeba 1000 položek, a tak se bojím, aby se stránka dlouho nenačítala.

Další možnosti mě bohužel nenapadají. Dokáže někdo poradit jiné řešení? Předem díky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.194.223.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
26. 10. 2010   #2
-
0
-

To KrendaD : kdo probuh napsal takovej nesmysl o CRONu? kdyz se pouzije * * * * * tak spousti akci kazdou minutu..

jestli to posila kazdou minutu na predem urcenou http adresu tak to muzes klidne zpracovavat rovnou..
problemy nastanou jakmile budes mit vetsi provoz a zamknes si tabulky... nebo to nestihnes za minutu zpracovat..
vse zalezi na mnozstvi dat..

ale formalne muzes udelat mezi starsim a novejsim souborem diff a zpracovat jen zmeny .. to nebyva ani nad relativne velkejma souborama nejak zvlast dlouhy


a dalsi problemy sou napriklad, kdyz v posledni fazi objednavky najednou zmenis cenu treba na 10nasobek.. ale to uz zalezi na tom, jak mas delanej kosik a podobne.. jestli zachovavas dostatek informaci z doby, kdy se objednavka odehrala

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
KrendaD
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
26. 10. 2010   #3
-
0
-

S tím CRONem jsem se teda asi trošku sekl. Soubor se posílá přímo na FTP, takže ho budu zpracovávat v předem daných intervalech.

Jinak o tom diffu, co ses zmínil, toho příliš nevím. Mohl bys mě prosím odkázat na nějaký zdroj, jak s ním pracovat v PHP? Díky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.194.223.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
26. 10. 2010   #4
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 94.142.234.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
CZechBoY+4
Věrný člen
27. 10. 2010   #5
-
0
-

proč tam vůbc nahráváš ty soubory každou minutu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.10.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 15 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý