Změna barvy bočního práhu – Photoshop – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Změna barvy bočního práhu – Photoshop – Fórum – Programujte.comZměna barvy bočního práhu – Photoshop – Fórum – Programujte.com

 

Marek U.
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
10. 11. 2010   #1
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
MNM
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
10. 11. 2010   #2
-
0
-

Hue and Saturation?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
10. 11. 2010   #3
-
0
-

Sry, ale ve Photoshipu se ucim jen tak dlouho, jak ho mame jako vyucovani ve skole a to mame jen neco malo pres mesic a jen 2hodinovku za 2 tydny, takze nejsem zadna skilla. Muze mi to pls nekdo objasnit?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
MNM
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
10. 11. 2010   #4
-
0
-

Zmáčkneš CTRL+U (na Macu CMD+U) a tam můžeš změnit barvu, jas atd. Můžeš dát "Colorize" a dát barvu i šedým věcem, atd.
Prostě si tim pohraj a snad najdeš správnou barvu.

Jinak jsou i jiný možnosti, jak to udělat. Třeba mě napadá Clone Stamp tool (- vybereš místo, barvu, a tu pak kopíruješ kliknutím na další objekty) nebo jen označit nárazník a použít barvu z obrázku.

Pokud se chceš naučit s PS víc, tak ti doporučuju http://psd.tutsplus.com/. Chce si to trochu s tim hrát, než přijdeš jak co vypadá nejlíp ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Marek U.
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
11. 11. 2010   #5
-
0
-

Jo díky, pres ctrl+u jsem si hral asi 10 min a vubec jsem se netrefil. Muzes mi jeste prosim popsat tvuj druhy odstavec, jak to udelat? Kapatko, ale cim mam to misto vybrat a jak to pak nahodit na naraznik?

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Martyn0
Newbie
11. 11. 2010   #6
-
0
-

http://iit.bloomu.edu/vthc/photoshop/enhancing/cloningstamp.htm
Pokud umíš anglicky, tady máš jak na to. Pokud ne, tak se to pokusim krátce vysvětlit.

V nabídce si vybereš Clone Stamp tool a nastavíš si velikost, typ brushe. Potom si vybereš místo, který chceš okopírovat. To uděláš tak, že klikneš na ALT+LEFT Click na to místo. Pak už jen klikáš nebo maluješ jako s normalním štětcem. Jedinej problém je, že s clone stamp tool se dělá nejlíp, když vybíráš jen malý místa... tim pádem ti to může zabrat i 15 minut a víc, aby to vypadalo hezky.

Ale pak ještě budeš muset udělat stíny a odlesky, aby to vypadalo reálně.

(Na PS nejsem zrovna profík - tohle jsou jediný cesty, který mě napadají... prostě takhle bych to asi udělal já) :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Marek U.
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
11. 11. 2010   #7
-
0
-

Tady u tohodle je jeden velky zasadni problem. Ono to tou barvou cele prekresluje - nezanecha to zadnej tvar ani nic toho prahu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Martyn0
Newbie
11. 11. 2010   #8
-
0
-

Tak fakt už nevim, možná si nějak pohrát s Opacity, Overlay atd. aby tam zůstal tvar z původního layeru. Nemůžeš mi to někam uploadnout? Docela bych chtěl zkusit, jestli bych to nějak vyřešil.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Marek U.
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
12. 11. 2010   #9
-
0
-

Jiste, tady to mas

http://www.edisk.cz/stahni/16937/Peugeot_406.psd_6.1MB.html

(tam mam ten naraznik jako vrstvu zvlast, ale zkousel jsem to ikdyz jsem to mel slouceny... abys nahodou neco nerek :D)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Martyn0
Newbie
12. 11. 2010   #10
-
0
-

Dal jsem Hue and Saturation, Colorize - Hue 0, Saturation +50, Lightness -45 a já osbnš bych to tam dal takhle :D Není to přesne ta barva, ale mě se to docela líbí. On je tady hlavne problém s tim odleskem a tenhle práh tam vypada docela nepřirozeně. Muselo by se to nějak zamaskovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Marek U.
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
12. 11. 2010   #11
-
0
-

Neni to prirozeny no :D Je mi jedno co je to za dil, jde mi o to aby to melo stejnou barvu. Muzes mi to prosim poslat? A prelozit co si napsal? To Hue saturration atd, postup prosim :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Marek U.
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
12. 11. 2010   #12
-
0
-

Jo diky moc uz jsem to nasel, no asi si projdu par tutorialu abych se neco vic naucil no :) diky

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Martyn0
Newbie
12. 11. 2010   #13
-
0
-

Hue and Saturation si zapamatuj - CTRL+U. Hodně se to používá.

Jinak není zač, koukni na tu stránku, co jsem ti psal - ( psdtuts). Je tam plno tutoriálů a v každým se naučíš pár technik.
http://elitebydesign.com/how-to-master-photoshop-in-just-one-week/ ... koukni i na tohle - učí se tu základy, jako třeba dobře pracovat s pen tool, blending modes, atd.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Marek U.
~ Anonymní uživatel
7 příspěvků
17. 11. 2010   #14
-
0
-

Diky moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.228.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Změna barvy — založil Lenka

Změna barvy LinkButtonu — založil froo+

Změna barvy pozadí — založil winmen

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý