COM port komunikace - neúplnost dat – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

COM port komunikace - neúplnost dat – .NET – Fórum – Programujte.comCOM port komunikace - neúplnost dat – .NET – Fórum – Programujte.com

 

pr0gr4mm3r
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
26. 11. 2010   #1
-
0
-

Ahoj.
V C# řeším komunikace s COM portem. Používám pouze RX a TX (žádné další vodiče), a komunikuji tak, že pošlu příkaz a okamžitě čekám odpověď.
Odpověď si čtu pomocí funkce ReadByte, kterou mám v cyklu podmíněném výrazem spBytesToRead>0. Problém je, že se mi někdy stane, že se cyklus ukončí ještě dřív, než se přečtou všechna data - čtení softwarem je rychlejší než zápis dat na COM port.
Zkoušel jsem více metod čtení dat (ReadChar, Line,...), ale nic nepomohlo (jak jinak).
Celkem funkční řešení je zahlodat vlákno pomocí Thread.Sleep, ale vymyslet efektivní hodnotu sleepu je obtížné, a takové řešení mi přijde neprofesionální.
Samozřejmě jsem čtení dat vyvolávat eventem DataReceived, ale dosáhl jsem toho, že se mi přečtou všechna potřebná data, ale jsou rozkouskovaná do několika částí.

Neznáte prosím někdo funkční řešení komunikace?

Mockrát děkuju!

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.251.241.–
liborb
~ Redaktor
+18
Guru
26. 11. 2010   #2
-
0
-

Pokud znáš rychlost, počet bitů na znak a prodlevu odpovědi, tak snadno spočítáš, za jak dlouho má celá odpověď dorazit. Mimo jiné se z toho dá určit vhodná hodnota komunikačního timeoutu. Ovšem úplně nejlepší je mít možnost ihned rozebírat a kontrolovat přijatá data, protože přesně určíš okamžik, kdy došel poslední bajt.

Nahlásit jako SPAM
IP: 195.189.142.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 25 hostů

Podobná vlákna

COM port — založil Bunny

Seriovy port v C — založil jatagan

Serial port — založil omicron

Sériový port — založil Yety

Com Port v Delphi — založil beni017

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý