Instalace w7 – OS - Windows – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Instalace w7 – OS - Windows – Fórum – Programujte.comInstalace w7 – OS - Windows – Fórum – Programujte.com

 

wgi
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
28. 11. 2010   #1
-
0
-

zdravím, chystám se hodil w7 na noťas kde byly visty.

Zajímalo by mě hlavně, jestli pojedou bez problému a nebude pak notebook pomalejší? Nemám možnost nic odzkoušet, jelikož teď už tam visty nejsou.

Co musím před instalaci udělat. Asi stáhnou antivir/avast na flashku, co dále? Musim poshánět dopředu ovladače nebo to stačí řešit potom? Prý ve w7 jede vše už po instalaci nebo se to stáhne přes update.

Přemýšlim nad koupí retail. Je možné při pokažení nb je hodit jinam na jiné pc? Musí se nějak odhlašovat na starem pc, protože pokud se nb pokazí, tak to jaki nepůjde...

Díky.

P.s.: vyplatí se ta investice? Nebo už je lepši počkat na nové winy...?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.162.89.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
28. 11. 2010   #2
-
0
-

Pravděpodobně pojede rychleji než s vistami. Ovladače taky většinou nejsou potřeba, instalace bývá celkem bezproblémovů. Antivir doporučuji nainstalovat co nejdřív. Na nové win bych nečekal, to bude ještě pár let trvat a visty jsou fakt šmejd.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Spectator0
Věrný člen
28. 11. 2010   #3
-
0
-

Doporučuji W7, Vista je hrůza a děs

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.47.–
. . .
wgi
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
28. 11. 2010   #4
-
0
-

díky.

Jak je to s tím, když se notebook pokazí, je možné je pak přenést jinam na jiný komp?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.161.24.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
28. 11. 2010   #5
-
0
-

Retail verze nejsou vázány na HW.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
wgi
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
28. 11. 2010   #6
-
0
-

no když to chci nahodit na jiné pc, tak to musím na tom starém pc nějak odhlásit, nebo jak je to řešené a kontrolované?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.195.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
28. 11. 2010   #7
-
0
-

To wgi : retail verze se dají nainstalovat na 3 PC (pokud se nepletu).

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
wgi
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
28. 11. 2010   #8
-
0
-

No nevím, podle mě je to jen jedna licence, takže jen na jeden pc...
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008C0V6327TEV

Doufám že home premium budou stačit, momentálně jsem měl visty home premium a taky stačily. Tato retail je tedy ta klasická, normální, krabicová verze, bez omezení?

Původně jsem chtěl upgrade, který vyjde levněji, ale zase je to na starší notebook a když se pokazí, pak by mi byl ten upgrade na nic. Toto pak můžu aspoň hodin i na jiný stroj nebo pod linux do virtuálu atd...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.161.182.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
29. 11. 2010   #9
-
0
-

Co vím (nikdy jsem to nepoužil), tak retail verze umožňují instalaci na 3 PC, ale je tam omezení, že to musí být PC v jedné domácnosti, nebo tak nějak. Použij google, určitě najdeš přesný popis.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.251.29.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
wgi
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
29. 11. 2010   #10
-
0
-

Tak jsem si je koupil a nainstaloval, měl jsem z toho celkem strach, kromě ubuntu jsem nikdy žádný os neinstaloval.

Jen jsem se sekl u rozdělování disků a nevím jestli jsem něco nepo...
Teď už nevím jak to bylo, takže to přesně nepopíšu, ale zobrazily se mi tam asi nějaké dva oddíly a windows hlásily, že jej nemůžou použít (asi protože tam bylo ubuntu a to nepoužívá ntfs). Trošku jsem se u toho sekl a jelikož to byla první instalace, tak jsem se lekl, a trochu mi trvalo než jsem se rozkoukal. Zkoušel jsem tam i vytvořit nový oddíl atd. Až nakonec jsem je smáznul a byla tam jen jedna položka o velikosti nějakých 149GB. Na tu se to asi nainstalovalo a teď mám ve windows taky nějakých 148GB.

Jen se mi nezdá, že bych měl disk 149GB. Tipuji, že to bude tak 160-ka nebo tak... Proto mám celkem strach, jestli tam náhodou nezůstalo to ubuntu nějak nainstalované?

Nebo nepodělal jsem něco?

Nijak jsem se při instalaci nedočetl, že by došlo k formátu disku. Umí windows si zformátovat vůbec ten souborový systém linuxu (ext4 nebo nevím co se to tam používá)?


Jinak zatím zdá se, že vše funguje. Ovladače nebyly třeba. Jen při prvním zapnutí se aktualizoval avast a vyskočilo to okno že došlo k aktualizaci, tak monitor jakoby změnil rozlišení, zmenšil se, a kolem bylo jen černo, pak se to vrátilo zpět.
Ale to možná způsobilo i to, že během toho se stahovaly nějaké aktualizace os a mezi nimi i něco od ati, takže možná to to způsobilo...

Až na bluetooth, ten nějak nejede, ale to bude asi chtít stáhnout nějakou tu aplikaci od toshiby pro obsluhu bluetooth nebo něco. To pořeším později, zatím to nepotřebuji...
Taky co se týká grafiky, je prý lepší, kvůli lepšímu výkonu, stáhnou ovladače přímo od výrobce. Ale zatím to jede a to pořeším až později, myslím že to nebude tak akutní...

Každopádně jsem celkem spokojen (zatím). Bylo mi řečeno, že aktualizovat z vist na win7 je blbost, když se jedná o to samé, jen je tam nový vzhled. Nevím, zatím jsem spokojen. I když tam jsou drobnosti jako hlavní panel jako v mac os x, ale je to příjemná funkce a dobře se s tím pracuje...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.189.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
29. 11. 2010   #11
-
0
-

tomu se rika marketing... mas disk 160GB coz v marketingu znamena 160 * 1000 000 000 B
jenze skutecne jednotky mas 1024B = 1kB 1024kB = 1MB ...
160000000000/(1024*1024*1024) = 149.0116119384765625 GB

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.142.234.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
29. 11. 2010   #12
-
0
-

wgi napsal:
Bylo mi řečeno, že aktualizovat z vist na win7 je blbost, když se jedná o to samé, jen je tam nový vzhled. Nevím, zatím jsem spokojen. I když tam jsou drobnosti jako hlavní panel jako v mac os x, ale je to příjemná funkce a dobře se s tím pracuje...



Tomu nevěř, Visty jsou extrémně neefektivní a nestabilní OS. Win7 je určitě lepší volba.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Milan GGT
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
28. 12. 2010   #13
-
0
-

To wgi : Zdravím , vůbec bych nedporučoval W7 instalovat. Sám na svých počítačích jedu pod WXP. Asi loni jsem si pořídil NB s Vistami.No do dvou týdnů nová licence letěla do šuplíku a zbyl jen štítek na NB.Nainstaloval jsem WXP. Nyní o vánocích jsem dával do provozu nový slušný NB s W7. Bavím se s nimi už asi týden a je to zase o ničem.Jsou to jen doladěné Visty.Tedy systém pro nekreativní lidi.Výborně se bude hodit do úřadů a všude tam, kde sedí u počítače lidé kteří výpočetní technice neholdují a jsou rádi že nikdy nic nezkazí.To je celé.Než W7 , nebo Visty, to raději W98 a klidně i W95. Co je na W7 lepší, to je asi start a ukončení.Tím můj výčet přínosu končí.Tedy ještě bych poznamenal že ten start je rychlejší než u Vist.WXP po milionu aktualizací má taky pomalý tart, ale to je nejspíš úmysl Microsofu. Můj subjektivní názor je, že systém není povedený.Mimochodem zoufale schází tlačítko o úroveň výš..... Lze se tam proklikat složitě přes základní menu nebo upustit myš a pomocí CRTL a šipky nahoru. Předpokládám že nejsem sám komu to vadí a snad to opraví, ale zdá se mi že je to zase jen úmysl.Přirovnal bych systémy Vista a W7 k jednoúčelovému stroji kde je zakázáno jej málem vypnout ze zásuvky a ještě jedna věc.Velmi pomalé instalace nového SW.Takže pokud máte možnost, koupit licenci nebo ji máte k WXP, tak neváhejte.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.44.–
28. 12. 2010   #14
-
0
-

To je mi upřímně líto, ale v žádném případě to není důvod k vytažení starého vlákna. A už vůbec ne k používání XPček :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
28. 12. 2010   #15
-
0
-

To Milan GGT : To, že s tím OS neumíš zacházet neznamená, že je špatný :D

Rady od někoho, kdo dnes doporučuje W95 nebo W98 se vážně brát snad ani nedají :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.100.227.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
wgi
~ Anonymní uživatel
6 příspěvků
30. 12. 2010   #16
-
0
-

Milan GGT: No nevím, popravdě taky sám s vámi nesouhlasím. Já osobně už z bezpečnostních důvodů bych si nějakých cca 10 let (nebo jak jsou xp staré) starý os na pc nehodil (a w95 nebo 98 už vůbec ne). Přijde mi to z win7 jako dost velký downgrade :D
Je fakt že tomu asi moc nerozumím a nejsem žádný odborník...
Co jsem si hodil w7, tak jsem spokojen. Oproti vist co tam byly jsou o dost lepší, běží lépe a mají příjemné featurky (i když drobnosti) které mi vyhovují...

Osobně tak nějak nechápu lidi, kteří si i v dnešní době dají na stroj win XP místo w7 (možná bych to ještě pochopil u nějakých hodně slabých pc kde w7 nejedou) a dokonce w95 nebo 98..., ale možná jsem já divný a něco mi nedochází...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.24.189.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
30. 12. 2010   #17
-
0
-

winXP mám zatím na většině počítačů, s bezpečností problémy nejsou, systém je stále aktualizovaný. Samozřejmě win95 nebo 98 se už na počítači, který je online provozovat nedají. Visty byly a jsou nepoužitelné. win7 se už zdají být OK, mám je zatím na cca 25 nových počítačích a až na problémy s některým starším SW si nemůžu stěžovat.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Instalace — založil bohetik

Instalace — založil Aviram

Instalace — založil papajda

Instalace — založil Ondra

Instalace — založil homelin

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý