Html ano nebo ne – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Html ano nebo ne – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.comHtml ano nebo ne – HTML / XHTML – Fórum – Programujte.com

 

Spectator0
Věrný člen
30. 11. 2010   #1
-
0
-

Mám jednu otázku, která mne dlouho vrtá hlavou.
Má význam používat vůbec html?
Mě připadá, že MNOHEM jednodušší práce je s XML a ostylováním pomocí CSS,
Už jen proto, že je mi příjemnější, když tag nemá žádné přirozené vlastnosti. To lze částečně řešit div, span.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.47.–
. . .
Yoseph0
Duch
30. 11. 2010   #2
-
0
-

To je vec vkusu.. Mne sa osobne viac páčí "old good HTML". To nové XML nemám rád pretože keď to chce býť čitateľné tak to musím kombinovať s CSS.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.248.2.–
w3m0
Grafoman
30. 11. 2010   #3
-
0
-

Věc názoru, obě mají pro i proti. Já jsem zastánce HTML, které mi připadá zažité, zobrazíš ho všude, je to čitelné i na text-only přístrojích. Upřímně toho o tomto použítí XML moc nevím, ale tohle musím vyvrátit:

Už jen proto, že je mi příjemnější, když tag nemá žádné přirozené vlastnosti. To lze částečně řešit div, span.



Charakteristické vlastnosti ti dá pryč dobrý CSS reset (css styl, který je prostě přepíše). Naopak když v XML chceš použít tabulku nebo klasický seznam, odhaduji (nevím, neznám moc problematiku), že musíš všechny charakteristické vlastnosti nastavit, aby to bylo jakžtakž funkční.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.200.–
Sa Nata A Na. Howgh
Xauder0
Duch
30. 12. 2010   #4
-
0
-

I keď je to mesiac staré vlákno, pociťujem nutkanie vyjadriť sa :smile1:

Ja by som skôr používal staré dobré (X)HTML. Ak sa mýlim, tak ma opravte, ale myslím, že internetové vyhľadávače si viac rozumejú s HTML. Jednotlivé HTML značky majú u nich stanovený určitý zmysel a prioritu. (napr. Google myslím dáva stránke väčšiu prioritu, keď má hľadané kľúčové slovo v nadpise, teda v elemente <hn>). Keď vyhľadávaču predhodíte XML stránku, ako bude vedieť, že Váš element <odstavec> je skutočne odstavec textu a <nadpis1> je nadpis?

Čo sa týka prirodzených vlastností, tak súhlasím s w3m. Stačí použiť CSS reset.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.237.229.–
CZechBoY+4
Věrný člen
10. 1. 2011   #5
-
0
-

já používám html, nebudu se učit nic novýho, max HTML5 :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.192.10.–
26. 2. 2011   #6
-
0
-

každej tvůrce by měl jít s dobou a používat xHTML, HTML dnes je již zastaralé tak říkajíc. Zákazník vždy bude chtít to nejlepší. A vy si tim můžete dokázat profesionalitu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.200.59.–
Fanoušek Linkin Park? ---> www.lptimes.cz
sputnikone+1
Věrný člen
26. 2. 2011   #7
-
0
-

To Marannelo : Vlastnosti XHTML jsou dnes již včleněny do specifikace HTML5 (XML serializace), což činí právě XHTML zastaralým. Navíc skupina vyvíjející XHTML2 byla v podstatě rozpuštěna a vývoj zastaven.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.102.120.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý