Adobe web? – Photoshop – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Adobe web? – Photoshop – Fórum – Programujte.comAdobe web? – Photoshop – Fórum – Programujte.com

 

Chobi0
Duch
30. 11. 2010   #1
-
0
-

Chtěl jsem se zeptat když si vytvořím v adobe první stránku na web jak jí dostat někam na server. Nebo postup v čem psát kody a jak. Kdyžtak mě někam odkažte jestli píši blbě. Předem všem děkuji.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.120.–
Martyn0
Newbie
30. 11. 2010   #2
-
0
-

A v čem děláš ten layout ( stránku)? Photoshop, Illustrator, Fireworks?
Napřed ji musíš udělat, pak rozkrájet, pak si udělat HMTL kód a pomocí CSS složit ty nařezaný části layoutu do finální podoby webu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Chobi0
Duch
30. 11. 2010   #3
-
0
-

No ve Photoshopu a nevíš o nějakém návodu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.120.–
w3m0
Grafoman
30. 11. 2010   #4
-
0
-

Není to tak jednoduché, jak si pravděpodobně myslíš. Tvorba není o tom, že pustíš Malování, uděláš obdelník a máš web. Tvorba webu se skládá z následujících částí.

1) designování layoutu, vytváření grafiky, prostě designování.
- na to potřebuješ libovolný grafický program. MSpaint, photoshop, gimp, who cares.
- výsledkem práce máš "mrtvý" obrázek. Prostě nic víc, než obrázek, stejně jako fotka z foťáku.

2) kódování webdesignu (HTML, CSS)
- vytváříš strukturu webu, definuješ bloky, odstavce, nadpisy (na to použiješ "značkovací jazyky" - HTML, nebo XHTML)
- definuješ vzhled webu, barvy, zarovnání - díky jazyku CSS se ti rozčleněná stránka změní na hotový web.
- pokud máš nadesignovaný vzhled, tak ho nařežeš na části a poskládáš je do stránky jako puzzle tak, aby to fungovalo.
- výsledkem je statický web. Nejde o dynamický web, ale máš to už jako prostě normální stránku.

3) programování enginu, motoru webu, nazývej to jak chceš
- vytváříš funkce, fungování. Asi z webů znáš věci, jako diskuse, registrace, ankety, administrace. Teď děláš tenhle job.
- teď už neděláš vzhled webu, ale dynamickou část. Na to potřebuješ programovací jazyky (kterýkoli z PHP,ASP,ASP.NET...)
- výsledkem máš naprosto fungující webovou stránku tak, jak je znáš. Celá důležitá část je hotová.

4) dodělávání hejbátek, trochu interakce, dynamiky
- vytváříš něco, aby stránka byla schopná dynamicky reagovat bez znovunačtení stránky.
- vidíš např. Google Instant (to, jak u Google hledání samy naskakují výsledky)? To s 1), 2) ani 3) něuděláš.
- na to použiješ obvykle Javascript (ve spojení s jinými knihovnami pro ulehčení práce), příp. Flash
- je to ta nejméně důležitá část, weby fungují většinou i bez toho. Jen takový střípek dokonalosti.

Tak, co se tím snažím říct? Pokud uděláš cokoli v grafickém programu, neděláš stránky. Děláš obrázky. Musíš se nějak naučit webům vdechnout život, a udělat z toho víc než jen obrázek.

http://www.jakpsatweb.cz/
http://www.tvorba-webu.cz/

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.220.200.–
Sa Nata A Na. Howgh
Martyn0
Newbie
30. 11. 2010   #5
-
0
-

http://sixrevisions.com/tutorials/web-development-tutorials/minimal-and-modern-layout-psd-to-xhtmlcss-conversion/
Tady máš taky jak na to. Jinak na tý stránce jsou i tutoriály na cca 50 layoutů i se skládáním pomocí CSS.

3), 4) - tohle už jsou podstatně těžší věci, takže napřed se nauč HTML a CSS a pak si můžeš na stránku přidělávat takovýhle věci. (stejnak asi začneš statickým webem)

A u toho řezání hlavně nevykrajuj nějaký obrovský obdelníky. Stačí malinkej proužek a pak dáš jen aby se opakoval.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Chobi0
Duch
30. 11. 2010   #6
-
0
-

No to chápu já jsem něco na ametérské úrovni zkoušel. Ale nikde jsem neviděl nějaké základní tutoriály s Photoshopem.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.120.–
Martyn0
Newbie
30. 11. 2010   #7
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Chobi0
Duch
30. 11. 2010   #8
-
0
-

no já jsem toho našel dost ale moje angličtina není moc extra spíš hledam český. Ale díky moc aspoň za tohle.

Nahlásit jako SPAM
IP: 86.49.120.–
Martyn0
Newbie
30. 11. 2010   #9
-
0
-

Český weby o tomhle moc nejsou. Možná byl na tohle tutoriál někde tady na programujte.com, ale podle toho se mi moc nedařilo. Já jsem zkoušel ten Corporate Layout - je u něho i návod, jak ho poskládat a dělá se poměrně jednoduše.

A angličtiny moc nepotřebuješ. Stačí mít takovej základní přehled o Photoshopu, a všechny kroky tutoriálu bys měl nějak zvládnout. Nějak to zkoušej. Jinak není zač ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Adobe photoshop 4 — založil rammar

Adobe Illustrator — založil Tomáš

Adobe Lightroom — založil Janulka123

Instalace Adobe PS CS3 — založil Astro

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý