Jakou zvolit sbírku z matematiky – Matematika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Jakou zvolit sbírku z matematiky – Matematika – Fórum – Programujte.comJakou zvolit sbírku z matematiky – Matematika – Fórum – Programujte.com

 

tulk
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
9. 12. 2010   #1
-
0
-

Ahoj,
vím, že se tu mnoho lidí zabývá matematikou, tak snad nevadí, že můj dotaz vložím sem.

Jsem přihlášen k vyšší úrovni z matematiky a potřeboval bych si koupit nějakou sbírku z matematiky abych si to tak celé nějak procvičil a naučil :-D Proto bych se chtěl zeptat vás, zda-li máte nějaké zkušenosti s nějakou sbírkou, která by se pro toto hodila?
Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
Nefaritus
~ Redaktor
+2
Posthunter
9. 12. 2010   #2
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.4.–
Náhodný kolemjdoucí
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
9. 12. 2010   #3
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 81.90.174.–
crAzY^
~ Moderátor
+10
Grafoman
9. 12. 2010   #4
-
0
-

jj souhlásím, Petáková je velice dobrá, a nebo ještě sbírka úloh od Poláka...

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
Bald3rr0
Super člen
9. 12. 2010   #5
-
0
-

<OT> Po zhlédnutí obou vystavených verzí bych pro základní úroveň doporučil nějakou učebnici pro 9. třídy a pro vyšší úroveň nějakou učebnici pro 2. ročník sš ;) </OT>

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.74.–
amertak
~ Anonymní uživatel
112 příspěvků
10. 12. 2010   #6
-
0
-

To jsi trochu přestřelil, na to, že tam byly posloupnosti a limity. Ty se dělají (u nás) ve 4.ročníku.

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.251.241.–
Phoenix
~ Anonymní uživatel
150 příspěvků
10. 12. 2010   #7
-
0
-

Já sem ten post pochopil jako lehkou nadsázku...jinak když už na to deš takhle, tak tam byly třeba i komplexní čísla a kombinatorika.
Jinak způsob řešení limity, která byla v generálce (tj bez odmocniny atd) se dá vysvětlit během minuty.
Já si po generálce myslím že k odmaturování z matiky vyšší úrovně vpodstatě stačí matematika 9. třídy ŽŠ, selský rozum + kvalitní kalkulačka a tabullky, ve kterých se člověk dobře vyzná.

A abych nebyl úplně OT, doporučuju taky Petákovou, jen zamrzí že některé příklady mají uvedené špatné řešení (možná mám jen staré vydání, nevim..)

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.71.206.–
Bald3rr0
Super člen
10. 12. 2010   #8
-
0
-

Ano, s trouchou nadsázky to bylo, ale tak když jsem viděl tohle PDFko http://data.idnes.cz/soubory/studium/41A101012_BAR_MAG10_TESTOVYSESIT_MA-.PDF, tak jsem nevěřil.
1. úloha? Počítat, dělit, násobit se učí v druhý, třetí třídě?
Úloha 2: (6b*b)/2... nevim, jestli bych si na to ve čtvrtém ročníku troufl
Úloha 5: 2/1 a 2/2. Chápu, že bez kalkulačky neřešitelné

Z té těžší verze mně nejvíce pobavila možnost "Součet neexistuje" u otázky na součet nekonečné posloupnosti.

Jinak ještě další zarážející fakt. Na 4 stačí 33% (z té lehčí varianty).
Ani v jednom jsem ale nenašel derivace, integrály, goniometrické fce a ona "kombinatorika" která tam je se dá spočítat bez toho, aniž by dotyčný věděl, že něco jako kombinatorika existuje.

Na druhou stranu musim říct, že je mi to absolutně jedno, protože jestli takováhle maturita bude vrcholem střední školy, spousta lidí na vejšce vyletí, protože ten skok bude prostě velikej a já nebudu mít konkurenci a budu děsně bohatej :D

A na závěr přidám, abych nebyl úplně OT. U společnosti scia se dají koupit starší verze scio testů z matematiky, které si myslim budou na procvičení celkem dobré, navíc, jestli plánuješ jít na VŠ, tak možná budeš mít jako možnost přijetí složení SCIO testů

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.74.–
tulk
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
10. 12. 2010   #9
-
0
-

Moc děkuji za tolik odpovědí, pravděpodobně se pokusím koupit tuto knihu tedy: http://www.knihkupectvi-bn.cz/j-petakova-matematika-priprava-k-maturite-a-k-prijimacim-zkouskam-na-vysoke-skoly/d-85444/

Jinak jak někdo z vás psal: Ano, chystám se na ČVUT, kde garantují přijetí, když udělám vyšší úroveň z matematiky nad 70%, proto bych se o to rád pokusil ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
Bald3rr0
Super člen
10. 12. 2010   #10
-
0
-

To tulk : Můžu se zeptat konrétně na co? Podle toho, že píšeš tady bych si tipnul FIT.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.74.–
tulk
~ Anonymní uživatel
21 příspěvků
11. 12. 2010   #11
-
0
-

to Bald3rr: jj, určitě bych chtěl FIT, hledám nějakej obor, kde bude hodně programování takže konkrétně asi softwarové inženýrství ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 81.19.46.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 2 hosté

Podobná vlákna

Jakou zvolit technologii? — založil yaqwsx

Jaký linux zvolit — založil Martin K.

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý