Pomoc s pár příklady – Matematika – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pomoc s pár příklady – Matematika – Fórum – Programujte.comPomoc s pár příklady – Matematika – Fórum – Programujte.com

 

Toto vlákno bylo označeno za vyřešené.
janysek_0
Newbie
14. 1. 2011   #1
-
0
-

Ahojte,chtěla jsem Vás poprosit,nemohli byste mi prosím poradit s pár příklady jak na ně,pro někoho je to během pár minut vypočítané,něteré vím a některé ne.
Předem moc děkuji.Příklady se nacházejí viz níže.

http://www.uloz.to/7395217/dsc00766-jpg


Potřebovala bych poradit s 2,3,4,9,10,11,13,14,15

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.61.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 1. 2011   #2
-
0
-

To janysek_ : hodne sirokej zaber .. celorocni opakovani ? nebo priprava na maturu?

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
janysek_0
Newbie
14. 1. 2011   #3
-
0
-

To KIIV : spíše to opakování,dlouho sem to nedělala,tak mi něco vypadlo:-(

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.61.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 1. 2011   #4
-
0
-

deleni je snadne.. veme se to cim vynasobis delitel, ze kdyz to co vyjde odectes, vypadne prvni clen (nejvyssi exponent)

nekolik je na vzorce

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
janysek_0
Newbie
14. 1. 2011   #5
-
0
-

To KIIV :tak už nějaky mám ted už jen 9,10,11,13,14,15

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.61.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 1. 2011   #6
-
0
-

9) spolecnej jmenovatel.. (hodi se vzorec a^2 - b^2) a pak uz jen roznasobit a pokratit
10) urcit vlastnosti - asi jen najit delici bod a napsat ze do nej je to dejme tomu klesajici a po nem rostouci, omezene z dola
11) zase delici body a kazdou cast popsat podobne jako predchozi.. tady sou delici body pravdepodobne 2 tj. 3 casti
13) pravdepodobne substituce za 2^x, vyresit a pak dosadit
14) dat logaritmy na jednu stranu a podle pravidel vse hodit do jednoho logaritmu.. pak se da uplne zbavit celeho logaritmu .. e^log(neco) = e^(1)
15) je jen o reseni nekolika rovnico o nekolika neznamejch .. vyjadris jednu promennou z jedne a dosadis do ostatnich

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
janysek_0
Newbie
14. 1. 2011   #7
-
0
-

To KIIV : tak tu 15 mám,aj tu 13 jak jsi mi poradil,akorát teda nevim jako tu 9 a tu 14,nikdy jsem neměla ráda logaritmy a odmocniny,to nevypočitám,nemohl by si mi ukazat postup? prosím

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.61.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
14. 1. 2011   #8
-
0
-

tak 9 -- spolecny nasobek je (1+odm(x))*(1-odm(x)) -> vysledek je samozrejme podle vzorce: 1-x
takze: (neco)/(1-x)
neco samozrejme dostanes rozsirenim tech prvnich dvou zlomku ..

tj. vynasobime jednickou (kterou si rozlozime na neco co ji vytvori.. tj A/A = 1 akorat A musi byt neco, cim vynasobit citatele aby dal 1-x:
1-odm(x) 1-odm(x) 1-odm(x)
---------- * 1 = --------- * ---------
1+odm(x) 1+odm(x) 1-odm(x)

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
illioner0
Stálý člen
14. 1. 2011   #9
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.107.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
janysek_0
Newbie
14. 1. 2011   #10
-
0
-

mě to taktéž tak nějak vyšlo tak tak by to mělo být dobře,mám všechny příklady vypočitaný krom sem se sekla u 5 s tim jmenovatelem a u té 8 nevím ja jsem myslela že třeba stací to jen vypočitat ale to asi ne

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.61.–
illioner0
Stálý člen
14. 1. 2011   #11
-
0
-

fajn
no s tou 5 ruku do ohne za to nedam, po 1. zkousce jsem nasel chybu a druhou po oprave uz nedelam tak.... (12x^2)+8)/((x+1)^2*(x-1)^2)

8 zjednodusit na prvocisla kratit ...a pak do (2^2*7^2)/(3*5^6)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.107.–
Nechápu softwarové firmy, ktere utrácejí za čim dál těžkopádnější DRM ochranu!! Vidět kolem snahu o free2play model je jako příjemné připomenutí časů shareware (jen ten Microsoft stále nic nepochopil)
janysek_0
Newbie
15. 1. 2011   #12
-
0
-

To illioner : děkuji mockrát,už jsem si to vypočítala,už mám vše hotové,děkuji za pomoc

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.99.61.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 7 hostů

Podobná vlákna

Příklady - pomoc s řešením — založil začátečník2

Pomoc z pár věcmi. — založil Felen

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý