DATABÁZE - Začátečník prosí o pomoc – MS SQL – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

DATABÁZE - Začátečník prosí o pomoc – MS SQL – Fórum – Programujte.comDATABÁZE - Začátečník prosí o pomoc – MS SQL – Fórum – Programujte.com

 

Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
10. 2. 2011   #1
-
0
-

Dobrý den, jsem co se databází týče začátečník a ve škole jsme teď dostali úkol na známky, se kterým si ještě nevím rady, prý by to mělo být pro zkušenějšího otázka 10 minut, byl jsem dlouhodobě nemocný, takže jsem zameškal spoustu hodin a ještě jsem to nestačil dohnat, tak jsem se chtěl zeptat, zda by mi někdo zde nepomohl.

Zadání úkolu je takové:

[color=#0000FF]Navrhněte libovolnou databázi která splní následující požadavky.

- Databáze o minimálně 6 tabulkách.
- jedna tabulka bude řešit problém spojení N:N.
- tabulky budou splŇovat 3. NF
- po spuštění skriptu se musí vytvoří databáze naplní se daty

- Protokol (dokument ve formátu PDF) bude obsahovat:
- Datový slovník: Datový slovník je seznam všech datových objektů v databázi a jejich vztahů, údaje o integritních omezeních případně jména uživatelů a evidence udělených práv a oprávnění, kontrolní informace.
- Popis databáze co představuje a jak má fungovat.
- ERA diagram s vyznačením hodnosti relací.
- Dále soubory s dotazy
- Každý příkaz vysvětlete krátkým komentářem /* */.
- Dotazy musí mít smysl a zvláště dotazy typu SELECT musí být dostatečně složité, jinak nebude uděleno mnoho bodů.
- Přidejte také libovolou proceduru a trigger, jejichž činnost a funkci vysvětlete.[/color]

Začal jsem studovat databáze z knih Databáze bez předchozích znalostí a SQL bez předchozích znalostí, takže něčemu již rozumím, ale ještě nejsem schopen toto vytvořit a termín odevzdání se blíží ... pokud by mi někdo pomohl, byl bych nesmírně zavázán. Pokud vím, opravdu by to pro někoho zkušeného neměl být velký problém a tuším, že ten ERA diagram, který máme mít v protokolu vygeneruje Visual Studio samo, ne?

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.77.216.–
Michal
~ Anonymní uživatel
683 příspěvků
1. 3. 2011   #2
-
0
-

Tak už jsem to udělal sám :smile3: nebylo to nic těžkýho :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 178.77.216.–
Hoffik0
Návštěvník
2. 3. 2011   #3
-
0
-

To Michal : To jsme rádi. Ale možná by ses mohl podělit s ostatními, když si někdo se stejným problémem najde tento topic, asi mu moc nepomůže oznámení že to není nic těžkého ;-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.230.178.–
"If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with." - Michael Jackson
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

POMOC, zacatecnik — založil michal_XX

Začátečník - pomoc — založil krang

Zacatecnik potrebuje pomoc — založil inocencz

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý