Náhoda – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Náhoda – C / C++ – Fórum – Programujte.comNáhoda – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Kowalsky
~ Anonymní uživatel
13 příspěvků
13. 2. 2011   #1
-
0
-

Dobry den, strašně by mně zajímalo jestli jde v C++ (nebo vlastně v jakémkoliv jazyce) naprogramovat třeba náhodné střídání číslic. Protože já jsem toho názoru že počítač sám neumí náhodu vytvořit. Můžeme třeba naprogramovat 10000 kombinací ale po těch 10000 se začnou ty kombinace opakovat od znova v úplně stejném pořadí. Tak bych se chtěl zeptat jestli je moje teorie správná nebo ne. Omlouvám se že jsem to dal sem, ale nenapadlo mě žádné jiné místo kam jej vložit.
Předem děkuji za odpovědi.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.102.44.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
13. 2. 2011   #2
-
0
-

To Kowalsky : precti si neco o teorii pseudonahodnych generatoru cisel

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.142.234.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
m->29+6
Super člen
13. 2. 2011   #3
-
0
-

Áno, generátory pseudonáhodných čísel majú určitú periódu po ktorej sa začnú opakovať. To ale nebýva väčšinou problém a je to možné obísť nastavením nového seed-u. Väčšinou to ale stačí. Ak by nestačilo tak Mersenne Twister dosahuje periódu 2^19937-1.

Existujú však aj iné metódy. Myslím, že UNIXový /dev/random generuje čísla bez periódy k čomu mu pomáha aktuálne vystavenie hláv v pevných diskoch, ktoré je celkom náhodné. Neviem ale či je to presne tak (neoveroval som to), len sa niečo také mihlo na prednáške a ja som to náhodou počul :-D

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.51.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 19 hostů

Podobná vlákna

Náhoda — založil Vaaaazzzuuuup

Divna nahoda — založil Earl Cash

Existuje nahoda? — založil Smokie

Existuje nahoda? 2 — založil Zelenáč

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý