FAV ZČU – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

FAV ZČU – Vzdělání – Fórum – Programujte.comFAV ZČU – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

Unknown
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
14. 2. 2011   #1
-
0
-

Zdravím, chodí tady někdo na tuhle školu na obor informatika? Docela by mě zajímalo, na jaký je úrovni oproti ostatní školám. (pokud někdo dokáže porovnat). A nějak jsem koukal na předměty a v prvních ročnících se to točí hodně kolem Javy a pak až se dá vzít C a Python a PHP. Třeba v Jave jsem nikdy nedělal... bere se tam od základů nebo se hned naběhne na těžší věci a nějaký projekty?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Zdeněk
~ Anonymní uživatel
28 příspěvků
14. 2. 2011   #2
-
0
-

To Unknown :
Ahoj.
Školu jsem sice vystudoval již před cca 8 lety, už tenkrát tam ale Java byla (přímo Herout). Nicméně jakýkoli jazyk, který se tam budeš učit je pouze formalita. Pro profesionální využití budeš potřebovat mnohem větší množství znalostí orientovaných na Tvou konkrétní práci. Když se tak ohlédnu zpět, přínos vysoké školy pro mne nebyl v "naučení" se nějakého programovacího jazyka, spíše v "naučení se" přemýšlet, odolávat stresu a velkému množství informací (jak je co nejlépe vytěžit). Konkrétní znalosti z větší části nevyužiješ, ani to nejde v tak širokém záběru.
Celkově byla škola pro me dostatečně obtížná, v době kdy jsem ji studoval, měla velice dobrou pověst. Nevím jak je tomu dnes, bohužel vysokoškolské studium je obecně značně degradováno různými rádoby školami.
Co se týče přínosu pro praxi, většinu toho co uplatňuji, jsem se učil paralelně při studiu, případně praxí při škole. Samozřejmě se učím stále. Jinak s určitým odstupem je dle mne téměř jedno jaký jazyk použiješ, podstatné je jak efektivně (to zdůrazňuji, jelikož v praxi jde o peníze) a kvalitně (vždy jde o kompromis představ zákazníka) daný úkol splníš. Kvalita aplikace není v použité platformě, ale v samotném vyřešení problému.

Vše co jsem napsal je můj soukromý názor, tak to ber s rezervou. Vždy je nutné si udělat svůj vlastní :)

Přeji hodně štěstí a pevných nervů při studiu.

Zdeněk.

Nahlásit jako SPAM
IP: 109.235.1.–
Unknown
~ Anonymní uživatel
10 příspěvků
14. 2. 2011   #3
-
0
-

Díky za odpověd. Asi se v mezičase budu pořád učit C a na Javu se do tý doby vykašlu :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.128.–
Arnee
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
12. 5. 2011   #4
-
0
-

Ahoj, nevíte jakej je tak potřeba průměr známek za poslední roky? (Bez vydělení tim koeficintem) Nebo když budu mít každý pololetí, který se počítá, průměr nejhůř do 1.7, mam šanci dostat se na informatiku?

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.135.–
PORT
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
13. 5. 2011   #5
-
0
-

Tak tohle by mě taky zajímalo... je tu někdo kdo šel na FAVku na informatiku a neměl nic moc známky? :D

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.102.135.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

Podobná vlákna

Favicon — založil Bunnysh

Páté dveře - favorit — založil plasmo

Favicon.ico v CSS — založil šachy

Nezobrazuje se favicon — založil Vanisek

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý