Polynomy v C – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Polynomy v C – C / C++ – Fórum – Programujte.comPolynomy v C – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

mishakou
~ Anonymní uživatel
1 příspěvek
6. 3. 2011   #1
-
0
-

Ahoj, hledám hodné duše, které by mi byly ochotné poradit..
Pracuji na programu, který načte polynomy ze souboru a umožní s nimi základní jednoduché operace - sčítání, odečítání, násobení a výsledek zapíše do výstupního souboru. Bohužel jsem se zasekla už na začátku při samotném načítání. Zvládám jen načtení jednotlivých členů polynomu (např. 2x^3), ale s celými polynomy včetně znamének mám již problém..
Vyučující programování mi sice poskytla program na sčítání polynomů, ale psaný v pascalu, takže mi je naprosto k ničemu, když nevím, jak se pracuje se strukturami v C. (Tedy alespoň předpokládám, že budu potřebovat struktury, resp něco, kam uložím jednotlivě koeficienty a stupně - vymyslela jsem sice, že nějaká ta struktura, pole, bude ukládat na 1. pozici koeficient prvního stupně, na 2. pozici koeficient druhého stupně atd., ovšem opravdu nevím, jak to v C zrealizovat.)
Byla bych vděčná za užitečnou a nápomocnou radu, případně za část kódu podobně fungujícího programu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.230.153.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 3. 2011   #2
-
0
-

To mishakou : pokud se nemylim na polynomy by ti melo stacit pole.. zalezi jak velke polynomy nakonec budes zadavat... a nacitani je jednoduchy parser resp stavovy automat: na zacatku ocekavas nepovinne znamenko (-), pak nejakou sadu cisel (vcetne , nebo .), pak ^, a na zaver dalsi cislo (tentokrate jen cele cislo) (ukoncene mezerou nebo znamenkem +/- to samozrejme nechat pro zpracovani dalsiho clenu ), u posledniho clenu bude nekdy chybet ^exp (pokud to bude ^0)

jinak to muzes udelat jednoduchym lexikalnim parserem, nebo treba zkusit nadefinovat to jako jazyk ve flexu (lehky overkill)
ale mel by bohate stacit stavovy automat a nacitani po znaku + par promennych na ukladani dat
resp ono by mohlo jit i scanf("%f%c%d"..) (pripadne nacist celou radku a rozdelit si na jednotlive casti a ty pak nacist timto)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Anonymní uživatel
~ Anonymní uživatel
0 příspěvků
6. 3. 2011   #3
-
0
-

To KIIV :
parser, flex, overkill ... to si moc nepokecáme

Když načtu celý polynom fscanf(fr, "%s", &polynom1) - tak jak lze co nejjednodušeji rozdělit polynom na jednotlivé členy, aby se s ním dalo dále pracovat?

Nahlásit jako SPAM
IP: 147.230.153.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
6. 3. 2011   #4
-
0
-

To Anonymní uživatel : to ti bude fungovat jen do doby nez ti tam nekdo nacpe mezery :D
lepsi nacist celej radek a pak uz si s nim delat co chces
(za predpokladu radek = 1polynom)

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.91.152.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

Podobná vlákna

Polynomy — založil Petr

Program na polynomy — založil Markéta

[C#] Více oken? — založil Khubajsn

Composer — založil lukš

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý