WiFi a dosahy, vysílací výkon, antény - propojení 2 routerů na dálku + AP – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

WiFi a dosahy, vysílací výkon, antény - propojení 2 routerů na dálku + AP – Sítě – Fórum – Programujte.comWiFi a dosahy, vysílací výkon, antény - propojení 2 routerů na dálku + AP – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

yaqwsx+9
Posthunter
11. 3. 2011   #1
-
0
-

Nedávno jsem začal ze svým projektem měření různých (např. meteorologických) dat pomocí routeru Asus WL-500gP. Nyní jsem ve fázi, kdy bych rád sbíral data z více míst (prozatím dvou), která jsou od sebe cca 100m vzdušnou čarou. Na každém místě by byl jeden router, vzájemně by byly propojené pomocí WiFi (kabel natáhnout nemůžu). Zároveň však potřebuji, aby každý router fungoval jako AP.
Jak na to? Můj první a asi nejjednodušší nápad je ke každému z těchtou routerů připoji pomocí kabelu další router se směrovou anténou, avšak toto řešení obsahuje na můj vkus moc síťového HW.
Při podrobnějším zkoumání jsem zjistil, že na mini-PCI kartě v tomto routeru jsou 2 konektory pro připojení antény, z nichž je využit jenom jeden. K čemu vůbec slouží 2 kontektory, potažmo antény? Vím, že v NTB bývají zapojené oba. Googlili jsem, ale k nějaké odpovědi jsem se nedostal. Můj další dotaz je, zda-li je možné k druhému konektoru připojit směrovou anténu s tím, že na té první by stále byla připojena původní všesměrová s tím, že všechna data by byla vysílána do 2 směrů. Avšak nevím jestli to jde - jestli tomu nebrání omezení karty, rozdílná impedace antén atd...
A poslední možností, která je mě napadla, je existence "duální" mini-PCI WiFI karty. Avšak zde už by byl problém s ovladači pro Linux...

Je některá z posledních dvou možností realizovatelná? Popř. neodkázali byste mě na nějaké stránky či zdroje, kde bych se mohl o této problematice dozvědět více?

Omluvte mě prosím, pokud plácám nesmysly, ale této problematice pořádně nerozumím, nikdy jsem se jí nevěnoval.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.101.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý