Pomoc: program v jazyce C: dvě matice – C / C++ – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Pomoc: program v jazyce C: dvě matice – C / C++ – Fórum – Programujte.comPomoc: program v jazyce C: dvě matice – C / C++ – Fórum – Programujte.com

 

Radektomek
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
1. 4. 2011   #1
-
0
-

Dobrý den, potřebuji pomoc s programem, který mi zadal učitel. Vůbec si nevím rady:
Napište program v jazyce C: dvě matice (dvourozměrná pole) s maximálním rozměrem 50x50 prvku typu int (signed nebo unsignet - dle úvahy řešitele). Umožněte načtení dat z klávesnice a vygenerování náhodných hodnot v uživatelem zadaném rozmezí. Konkrétní rozměry metic zadá uživatel jako čtyři první hodnoty z klávesnice. Výstup programu umožnete a obrazovku. Ovládání programu umožnete pomocí jednoduchého menu. Program musí obsahovat alesponň jednu uživatelskou funkci a musí být ošetřen proti chybným vstupům (pozor na rozměry matic při sčítání). Program provede součet těchto matic a ve výsledné matici vyhledá třetí největší prvek. Výstupem programu bude výsledná (sečtená) matice a nalezený třetí největší prvek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.120.221.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
1. 4. 2011   #2
-
0
-

To Radektomek :
Koukám, že jste se tady sešli...
http://programujte.com/?akce=diskuze&kam=vlakno&tema=17965-c++-dvourozmerne-pole
http://programujte.com/?akce=diskuze&kam=vlakno&tema=17970-napiste-program-v-jazyce-c
Řekněte tomu panu učiteli, že to zadání je nejednoznačné, ať vám upřesní co přesně má být v menu, jak má probíhat spuštění programu - jestli se hned má zobrazit menu nebo nejdřív zadávat nějaká matice a tak...
A hlavně ať vás nejdřív něco naučí a pak po vás něco chce...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.233.–
nervak0
Věrný člen
1. 4. 2011   #3
-
0
-

Zadání je jasné a nejspíš vychází z toho, co probírali, takže by to měli zvládnout. Dělání úkolů za lemply, kteří na to kašlou, tady asi neprojde.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
yaqwsx+9
Posthunter
1. 4. 2011   #4
-
0
-

To nervak : Prošlo by... Ale za slušnou finanční odměnu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.106.–
Life is too short to remove USB mass storage safely...
Správný drsňák udělá z konzole cokoliv
Radektomek
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
3. 4. 2011   #5
-
0
-

zadání je složité pro mě i všechny co ho dostali (podobné), bohužel nikdo si s tím neví rady, takže to nebude asi chyba žáka, ale učitele. Prosím, abyste mi s tím pomohli, abych mohl do příště tušit jak na to a vyvarovat se dalším radám... Doufám že mi s tím pomůžete, Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.165.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
3. 4. 2011   #6
-
0
-

To Radektomek :

To mi přijde nějaké divné...
Jestli to není tajné, co je to za školu? VOŠ? Vysoká škola? Máte k dispozici nějaké studijní materiály? Nejlépe v elektronické podobě?

Se mi trochu nezdá pravděpodobné, že po vás někdo chce, abyste programovali a přitom vám nevysvětlí teorii a ani ve cvičení s vámi nevyřeší nějaká podobná zadání.

Takže jak to teda máte vy?
Když si s tím nevíte rady, proč nejdete za tím učitelem?
Jestli po vás chtějí něco, co s vámi neprobrali, proč se nebráníte?

Tak trochu mi to zavání tím, že jste na to ve škole kašlali a teď najednou se po vás něco chce a vám přijde divné, že si s tím "nevíte rady". Programování není něco, co se nahrkáte večer před zkouškou, tomu je potřeba věnovat hodně času a hlavně programovat a řešit od jednoduchých příkladů až po takovéto.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.233.–
Radektomek
~ Anonymní uživatel
3 příspěvky
3. 4. 2011   #7
-
0
-

Za učitelem sem už byl, něco mi vysvětlovat, ale je to typ učitele co sedí v lavici a je mu jedno kdo si co dělá a sám nic neříká. Vezme si svůj počítač a raději si zahraje cs než aby nám to vysvětlil. Stavil sem se za ním, neco mi vysvetlil, ale moc sem to nepobral.
prosím o pomoc ještě jednou...

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.70.165.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
3. 4. 2011   #8
-
0
-

Tak to bych fakt rád takovýho učitele viděl. Upřímně, vy na tom nemáte ani trochu zásluhu?
Varianta 1: učiteli je jedno co děláte, klidně si veme svůj počítač a hraje CS, než aby se s váma otravoval a něco vám vysvětloval.
Varianta 2: učiteli je už jedno co děláte, protože když se vám snažil něco vysvětlovat, tak jste si rači hráli CS a na něho jste prděli...
Tak co je blíž pravdě?
"Stavil sem se za ním, neco mi vysvetlil, ale moc sem to nepobral. "
Z toho vyplývá za a) učitel je ti ochotný něco vysvětlovat b) na tak složitém příkladu se nenaučíš programovat pokud nemáš základy, takže se nediv, žes to moc nepobral.

Je to na tobě - buď se rozhodneš, že se chceš naučit programovat, pak začni od začátku - požádej učitele ať ti dá k dispozici nějaké studijní materiály a zadání od nejjednodušších až po takováhle a domluv si s ním konzultace,
a nebo se rozhodneš, že za to může učitel - pak se braň - jdi za ředitelem a zeptej se ho, jakto, že nechodí na hospitace, jak to, že neví, že učitel si hraje, místo aby se věnoval vám, pozorným žákům dychtícím po tom, aby se neučili programovat.

Třetí varianta, že to za tebe někdo udělá na tomhle serveru asi neprojde...

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.233.–
JoDiK
~ Anonymní uživatel
987 příspěvků
3. 4. 2011   #9
-
0
-

To JoDiK :
Roztomilý překlep - správně: "pozorným žákům dychtícím po tom, aby se naučili programovat. "

Jo a varianta, že by tě někdo učil programovat prostřednictvím tohodle serveru se mi zdá taky nepravděpodobná.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.233.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 18 hostů

Podobná vlákna

Napiste program v jazyce C — založil pudi23

Program nacitanie matice — založil pcmaker

Matice součet - pomoc — založil Petr

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý