"Programátorské myšlení" a logika – Offtopic – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

"Programátorské myšlení" a logika – Offtopic – Fórum – Programujte.com"Programátorské myšlení" a logika – Offtopic – Fórum – Programujte.com

 

VFiser0
Stálý člen
26. 4. 2011   #1
-
0
-

Zdravím,
rozhodl jsem se že začnu s programováním zase "hlouběji". Chtěl bych si něco počíst o tzv. "programátorském myšlení", rady, příklady, ... Jsem totiž ve fázi, kdy se učím jazyk, základy umím, ale jaksi vymyslet něco složitějšího jak to bude fungovat atd. to mi dělá neskutečný problém a většinou to ani nevymyslím. Proto bych chtěl nějaké rady, jak cvičit logiku, nějaké ty příklady kde bych mohl sehnat (i placené věci, knihy atd.), články atd. Budu rád za každou pomoc a pokud by šlo, tak CZ zdroje.

Díky, Vlasta

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.30.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
VFiser0
Stálý člen
27. 4. 2011   #2
-
0
-

Opravdu nikdo neporadí ? :(

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.1.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
27. 4. 2011   #3
-
0
-

To VFiser : opravdu si nejsem jist, zda se neco takoveho da pochopit z knizky... jak se rikava: zkusenost je nepredatelna - musi se zazit - a programovani je hodne i o zkusenosti

pokud nechces vyslovene jet stylem brutal force, tak zacni prolejzat materialy o algoritmech a algoritmizaci - mohlo by to trochu pomoci pochopit. Kazdopadne nema smysl hned ze zacatku naklusat na projekt, kterej je rozsahem mimo schopnosti (tj. zacit napriklad programovanim 3D hry :D)

Nahlásit jako SPAM
IP: 94.142.234.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
27. 4. 2011   #4
-
0
-

To VFiser : Zkus něco o algoritmizaci, návrhu aplikací, atd ... a jinak pomůže praxe. Jop, pozdě :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.203.157.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
VFiser0
Stálý člen
29. 4. 2011   #5
-
0
-

Ok. Snažil jsem se již dříve o algoritmech hledat a moc jsem toho nenašel. Zkusím pohledat. :)
Jinak díky, vím že zkušenost je nejzásadnější, ale pokud nemám možnost mít zaplé VS Express a můžu číst, tak jsem to chtěl využít smysluplně. :)

Edit: Jinak, 3D hru mně ani nenapadlo tvořit. Je mi jasné že při mích znalostech bych nezvládl nic, nebo by to nemělo žádný účinek.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.57.–
HTML & CSS3 kodér na volné noze.
www.vlastimilfiser.cz
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý