Hra Zápalky (NIM) – Pascal – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Hra Zápalky (NIM) – Pascal – Fórum – Programujte.comHra Zápalky (NIM) – Pascal – Fórum – Programujte.com

 

Baruna
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
27. 4. 2011   #1
-
0
-

Nejsem si jistá, jestli tu už takový dotaz nebyl, ale nemám na to prohledávat se svým "ultra rychlým" připojením vlákna s názvem "Úkol" apod. [br]
Mám v Pascalu naprogramovat hru Zápalky (+ výv. diagram, tabulka, návod), zadání se lehce liší od té známé verze. Samozřejmě po vás nemůžu chtít napsat celý úkol (i když bych se tomu nebránila, ale jsem realista), potřebuju hlavně nějaké řádné popostrčení správným směrem. Zatím jsem přišla jen na to, že aby hráč vyhrál, musí odebrat tak, aby na stole zbyly 4 zápalky (čili se to bude odvíjet od násobků 4 nebo tak něco). [br]
Zadání: Dva hráči hrají hru, při které odebírají zápalky z hromádky. Na začátku hry je na hromádce předem známý počet zápalek (N). V jednom tahu může hráč odebrat 1, 2 nebo 3 zápalky. Hra končí ve chvíli, kdy některý z hráčů už nemůže táhnout ( na hromádce není žádná zápalka). Tento hráč prohrál. Určete, pro které poč. hodnoty N má při správné hře zajištěnou výhru ten hráč, který hru zahajuje. Napište program tak, aby generoval náhodná čísla N taková, aby hráč měl šanci vyhrát.

Nahlásit jako SPAM
IP: 188.246.105.–
Krychlik
~ Anonymní uživatel
195 příspěvků
28. 4. 2011   #2
-
0
-

Kdyz hrac prohraje kdyz je na stole 0, tak prohraje i kdyz jsou na stole 0+4, jak jsi uz zjistila. Protoze druhy hrac muze vzdycky spravne zareagovat. Ted se zamysli co to rika o stavech k a k+4.

Nahlásit jako SPAM
IP: 78.128.199.–
Mircosoft+1
Věrný člen
28. 4. 2011   #3
-
0
-

Celý algoritmus hraní se dá v podstatě shrnout do jedné věty: je potřeba odebrat tolik sirek, aby zbyl počet dělitelný čtyřmi.

Dělitelnost čtyřmi znamená nulový zbytek po dělení čtyřmi (čili číslo mod 4 = 0). Pokud nulový není, tak nám stačí právě tenhle zbytek odebrat, abychom se dostali na násobek 4. Pokud už nulový je, můžeme to rovnou zabalit (nebo odebrat náhodný počet a doufat, že to protihráč někde zvoře :-) ).

Nahlásit jako SPAM
IP: 130.119.248.–
Chceš-li lepší odpověď, polož lepší otázku.
Moje stránka.
Honzc0
Stálý člen
29. 4. 2011   #4
-
0
-

V příloze něco máš (je potřeba přečíst si komentáře.

Nahlásit jako SPAM
IP: 93.181.78.–
Baruna
~ Anonymní uživatel
4 příspěvky
29. 4. 2011   #5
-
0
-

Díky moc, uz jsem to tak nějak dala dohromady. Dost se to podobá Sirkám od Honzce, ale mám Crt knihovnu, kde chybi EInOutError, tak jsem nahradila funkcí val a navíc u mě má mít šanci vyhrát hráč (pokud zná taktiku). Už jen nakreslit vývojový diagram a loučím se s Pascalem navždy (doufám) ]:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 212.111.13.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Pismo a problem s nim — založil martin.007

Struct a práce s ním — založil Jan

Pole pomoc s nim — založil vladik1122

Moderátoři diskuze

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý