Lokální sít s web serverem - školní projekt.. – Sítě – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Lokální sít s web serverem - školní projekt..  – Sítě – Fórum – Programujte.comLokální sít s web serverem - školní projekt.. – Sítě – Fórum – Programujte.com

 

blund0
Duch
3. 5. 2011   #1
-
0
-

Zdravím, potřebuju poradit, mám realizovat LAN s 15ti pc připojenýma přes switche, dál má v síti být server, na kterém má běžet web server A JÁ NEVÍM 1) KAM HO ZAŘADIT, JESTLI MEZI SWITCHE A ROUTER NEBO HO PRIPOJIT DO SWITCHE SPOLECNE S OSTATNIMI PC ?? 2) KDE BY MEL V TAKOVE SITI BEZET DHCP A DNS SERVER ? JESTLI NA ROUTERU NEBO NA SERVERU?

DOST TO POSPÍCHÁ, PROSÍM O RYCHLÉ RADY ;)

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.38.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 5. 2011   #2
-
0
-

o dns a dhcp by se mel postarat router (pokud ma tu moznost)
server hodit do switche s ostatnima kompama
server nastavit v dhcp na pevnou ip adresu

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
blund0
Duch
3. 5. 2011   #3
-
0
-

To KIIV : ok a jakym zpusobem budu z venku pristupovat k tomu web serveru? predpokladal sem ze je nutna staticka IP od poskytovatele, to bude tedy nejaka konkretni IP toho routeru, pro pristup na WEB server v siti musim nastavit smerovai z toho routeru na tu pevnou adresu toho web serveru? přes port forwarding? jaký rozsah portů tam budu zadávat?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.38.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 5. 2011   #4
-
0
-

To blund : na routeru budes muset mit verejnou ip a pak uz staci forwardovat http port.. pripadne se da pouzit i nejaka k tomu urcena reverzni proxy

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
blund0
Duch
3. 5. 2011   #5
-
0
-

To KIIV : super :) tak tohle je mi už jasný , díky a ještě se zeptám , ten web server jsem realizoval jako tento server http://www.alza.cz/fujitsu-primergy-rx100-s6-1u-d157540.htm#popis a na něm instalovaný linux a apache http server je to reálný řešení ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.38.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 5. 2011   #6
-
0
-

nevidim duvod proc ne..
technicky vzato bys na tom mohl mit i ten router.. pro takovouhle aplikaci neni nutny mit to oddelene... neni to kriticka sluzba

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
blund0
Duch
3. 5. 2011   #7
-
0
-

To KIIV : pokud by na nem byl i router tak by tam byl DNS a DHCP server? a mezi siti a serverem by byl jen modem?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.38.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
3. 5. 2011   #8
-
0
-

To blund : do serveru by sel kabel treba prave z modemu a ze serveru by sel uplink do switche - tam pak zbytek pocitacu

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
blund0
Duch
3. 5. 2011   #9
-
0
-

To KIIV : to se mi zda jako lepsi reseni , vyresilo by to muj dalsi problem, nemam totiz dostatecnou dokumentaci ka zarizenim ktere poskytuje UPC (od upc jsem zvolil pripojeni v projektu) , proto nevim jiste jestli na dodanem modemu vubec bezi dns a dhcp
takze kdybych zaradil server pred switche, bude mi na nem bezet web server, dns, dhcp a firewall? jak budu potom pristupovat k web serveru ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.38.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
3. 5. 2011   #10
-
0
-

To blund : Na web server se dostaneš pomocí IP adresy serveru, tzn. adresy, kterou ti přidělí UPC

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
blund0
Duch
3. 5. 2011   #11
-
0
-

To z_moravec : aha a jak se realizuje router na serveru s linuxem? nějaká aplikace?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.38.–
blund0
Duch
3. 5. 2011   #12
-
0
-

To KIIV : jak realizovat ten router na serveru?

Nahlásit jako SPAM
IP: 90.178.38.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
3. 5. 2011   #13
-
0
-

To záleží na distribuci, linux je hodně široký pojem. Ale obecně routování pod linuxem problém není.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Školní projekt — založil Honza

Školní projekt — založil Asimka

Školní projekt v C — založil sputnikone

Školní projekt (Databáze) — založil Patrik Štěrba

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý