Ahojte. Dnes som natrafil na web tryit.sk. Ide o projekt realizovany spolocnostou Accenture a v podstate ide o bezplatne zaskolenie absolventov lubovolneho technickeho(neinformatickeho) odboru. V pripade, ze sa kurzom uspesne preluskate, je velka pravdepodobnost, ze vam ponuknu pracu u nich. Ked som sa pozrel na zoznam lekcii( https://www.tryit.sk/?k=2 ), prislo mi zvlastne, ze na zamestnaie u nich by v pohode stacili aj moje sucastne vedomosti, hoci JAVE som sa venoval len preto, ze som musel. A tak ma napadlo co vlastne znamena, ze pripadny uchadzac o zamestnanie (nemusi ist o tuto spolocnost) ma zakladne znalosti, pripadne pokrocile, alebo je v danom jazyku expert ? Je mi jasne, co je viac, ale zaujima ma, kedy a na zaklade coho mozem sudit, ze som postupil na dalsi stupen. Co by mal napr vediet clovek, ktory je v JAVE, C++, C# atp. napr pokrocily ?
Fórum › Vzdělání
Hodnotenie znalosti
#1 User
Člověk by postupem času měl zdokonalovat styl psaní svého kódu, měl by si uvědomovat proč použil tuto metodu, funkci, podmínku, apod. Měl by správně vědět jak funguje, odhadnout jestli se hodí do daného problému, řešení. Aplikace by měla mít čistý kód, srozumitelný pro další programátory, kteří by mohli do kódu zasáhnout, měl by se držet obecných pravidel, jako např. nadepisování tříd, funkcí, objektů, proměnných nebo pouhopouhých komentářů ke kódu.
Nejlepším učitelem je praxe a nejlépe tento "postup" ohodnotí pouze programátor sám. Vezmu-li to na tebe tak ty nejlépe poznáš posun, poznáš, kdy si troufneš na nové možnosti, nové metody, lepší zápisy, skvělé algoritmy a budeš si víc a víc jistější. Určitě sám budeš i sahat postupem času i po větších cílech, větších úkolech a potažmo větších zakázek.
V dnešní době by Ti potom tvojí pokročilost mohli potvrdit reference, plat nebo samotný zdrojový kód.
Ja sem posledni dobou narazil na pomerne obsahle testiky znalosti pri prijimacich pohovorech... obvykle vcelku trivialni ... teda aspon pro me :D
Kazdopadne pokud je dobre nastavenej test, tak to dokaze velice slusne odfiltrovat vetsinu fuseru, co si precetli knizku, ale jinak o tom nevi nic.
Dobrý večer, ak by som sa mohol opýtať na rovnakú otázku, zaujímalo by ma čo by sa dalo považovať za nejaké tie základy, mierne pokročilé veci, pokročilé veci (nejaký príklad na konkrétne okruhy, časti, podľa ktorých by sa dalo približne rozlíšiť do ktorej úrovne patria za predpokladu že dané veci sú zvládnuté na primeranej úrovni a daný človek ich vie aj použiť).
Veľmi by ma zaujímali hlavne okruhy Java SE, C#, WPF, XNA, MySQL. Čo by mal človek z týchto okruhov ovládať, aby si mohol napríklad do CV napísať zvládnutie danej veci na určitej úrovni?
Přidej příspěvek
Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku
×Vložení zdrojáku
×Vložení obrázku
×Vložení videa
Uživatelé prohlížející si toto vlákno
Podobná vlákna
Prosím o hodnotenie :) — založil Majox
Hodnotenie v Jave — založil XANI
Úprava wordpress - HODNOTENIE — založil Oliver
Vzdělání vs. znalosti — založil Kolemjdoucí
Programátor se znalostí Objective-C — založil Michal Acler