Zkracovač url / htaccess – PHP – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Zkracovač url / htaccess – PHP – Fórum – Programujte.comZkracovač url / htaccess – PHP – Fórum – Programujte.com

 

xmat0
Newbie
28. 6. 2011   #1
-
0
-

Dobrý večer přeju,
už se s tímto mořím několik dní a vážně si nevím rady. Vyzkoušel jsem desítky návodů, popisů, i šablonových skriptů, ale nic mi nefunguje tak, jak má.

Zkrátka, mám svůj vlastní zkracovač URL. Uživateli je vygenerován kód a použit jako označení jeho delší URL, která je uložena pod tímto kódem v databázi. Např. zkracovac.cz/nejakyKod

Když uživatel na tuto stránku přijde (tedy na zkracovac.aBcD), hodí mu to pochopitelně chybu 404, stránka nenalezena. Potřebuji nějak proto pomocí mod_rewrite dostat uživatele na stránku e.zkracovac.cz/engine.php?url=nejakyKod.

Toto samo o sobě jsem zvládl, prostě pomocí jednoduchého reg. výrazu a přesměrování skrze mod_rewrite. Problém ale je, že když člověk přijde na zkracovac.cz, také ho to přesměruje na onu stránku, což nechci, neboť právě tam se nachází celý web. Proto bych potřeboval, aby když člověk do URL zadá zkracovac.cz, zkracovac.cz/, www.zkracovac.cz, nebo www.zkracovac.cz/ aby ho to nepřesměrovalo.

Za jakoukoliv pomoc budu opravdu velmi vděčen, děkuji, Matěj Kučera

Pzn. doména zkracova.cz je jen příklad, mám to na doméně jiné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.85.–
nervak0
Věrný člen
29. 6. 2011   #2
-
0
-

Asi tam máš špatně hvězdičku, tj. počet opakování 0 nebo víc.

*           Match 0 or more times

+ Match 1 or more times
? Match 1 or 0 times
{n} Match exactly n times
{n,} Match at least n times
{n,m} Match at least n but not more than m times

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
KIIV
~ Moderátor
+43
God of flame
29. 6. 2011   #3
-
0
-

To xmat : nebo pouzit RewriteCond pred pravidlem... s -f to testuje, zda existuje soubor s -d jestli existuje adresar... a da se tim pak zablokovat cele prepisovani na vsechno co existuje - jinak ti to je schopny prepsat i obrazky, a vesmes cokoliv

Nahlásit jako SPAM
IP: 62.168.56.–
Program vždy dělá to co naprogramujete, ne to co chcete...
xmat0
Newbie
29. 6. 2011   #4
-
0
-

Super, děkuji moc oběma, podařilo se zprovoznit. :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 88.103.85.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 8 hostů

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý