C# projekt - cena, způsob platby (provize/hodinově/za celek) – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

C# projekt - cena, způsob platby (provize/hodinově/za celek) – .NET – Fórum – Programujte.comC# projekt - cena, způsob platby (provize/hodinově/za celek) – .NET – Fórum – Programujte.com

 

pr0gr4mm3r
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
7. 7. 2011   #1
-
0
-

Místní firma mě požádala o naprogramování SW (níže popíši). Naprogramovat to zvládnu, ale nejsem si jist odměnou - doposud jsem dělal jen malé věci.
Rád bych slyšel rady od zkušenějších, abych nakonec nedělal někomu otroka. Nejsem žádný senior programátor, ale student. Svou práci mohu doložit referencemi (malé, ale funkční projektíky), firma má se mnou kladné předchozí zkušenosti z oblasti IT.

Jedná se o SW, který má ovládat stroj na cvičení - hubnutí (do fitka). Stroj má uvnitř laminátové "kastle" běžecký pás. Vlezete dovnitř laminátové krabice (vysoká do úrovně pasu), a spodní polovinu těla pomocí neoprenové sukně uzavřete do laminátu. Uvnitř se vytvoří přesně řízený podtlak, zároveň probíhá vyhřívání kabiny, kde cvičíte - vše má sloužit pro lepší prokrvení těla. Přitom rychle jdete po běžeckém pásu.
Základní princip stroje se shoduje s konkurencí: http://vacushape.cz/vacushape.
Stroj, pro který mám vyvíjet SW má navíc několik funkcí:
1)Regulace zátěže (rychlost a náklon pásu) je regulována podle tepové frekvence, která se přesně určí pomocí testů (proběhnou automaticky - není nutné navštívit např. trenéra)
2)Kartotéka uživatelů - různé role oprávnění (majitel, obsluha, klient, servis). Na základě kontraindikací mají někteří uživatelé zakázáno používat podtlak,... Ke každému uživateli se ukládá historie cvičení, mohou být zadány osobní míry, a výsledkem jsou grafy jak hubnete a zvyšuje se vím kondice,... Můžete si prohlížet detaily historie cvičení, vývoj jakýchkoliv zadaných hodnot (hmotnost, výška, obvod pasu, BMI),...
3)Přihlašování pomocí čipových karet (SmartCard)
4)V průběhu cvičení je pomocí dotykového monitoru možné měnit parametry cvičení (teplota, podtlak, příp. běžecký pás).
5)Při cvičení je možné přehrávat multimediální obsah (filmy, mp3, internetová rádia,...)
6)Pokud je strojů více v jedné provozovně, tak mají společnou databázi, ke které se vzdáleně připojují
7)Tiskové výstupy, mailové zprávy o výsledcích cvičení

Vypsal jsem jen nejdůležitější funkce, je třeba si domyslet administrativu uživatelů, konfigurovatelnost programů cvičení,... a to co jsem zapomněl

Primárně tedy jde o poskládání několika zařízení od externích dodavatelů dohromady (čipové karty, snímače tepové frekvence, podtlakový senzor, ovládání pásu, vyhřívání) - je to spousta elektrotechniky (eltrotechnika je můj koníček, doma stavím vše možné, takže mi nedělá problémy ovládání relé a stykačů,...). Dále pak programování podle připravených materiálů (vzorce pro výpočet, postupy regulace). BTW kartotéka uživatelů má být propracovaná, musí jít hrabat se v historii uživatele (cvičení, hodnoty, míry),...

Jeden takový stroj by měl stát cca. 400 000 Kč bez DPH. Odbyt očekávám spíše nárazový (do nasycení trhu, v současnosti jdou stroje konkurenci na odbyt). Kapacita výroby dle mého úsudku (malá firma) max. 5 strojů za měsíc.

Jakým způsobem by měl být projekt ohodnocen? Jednorázově za dílo / provize za prodej / hodinová sazba? Odbyt strojů mi firma nezaručí.
Jaká je finanční hodnota SW?
Jaká by byla běžná provize (kolik %) za prodej stroje?
Jakou můžu jako student požadovat hodinovou sazbu?

Mnohokrát děkuji všem, kteří se dočetli až sem a poslali mi radu :-)

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.251.241.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
7. 7. 2011   #2
-
0
-

No být tebou, tak si řeknu nějakou hodinovou sazbu, protože když firma nemůže zaručit odbyt, tak by to mohlo dopadnout tak, že by si to udělal skoro zadarmo. Zase jde o to, jestli by ta firma byla vůbec ochotná ti hodinově platit (když si student, abys to nedělal moc dlouho) - ale když s tebou měli zkušenost, tak by to možná šlo. Každopádně jistota je jistota a šel bych do hodinové sazby nebo jednorázové platbě za dílo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
pr0gr4mm3r
~ Anonymní uživatel
15 příspěvků
7. 7. 2011   #3
-
0
-

#2 crazy
Crazy: Jakou bych si měl (jako student) účtovat hodinovou sazbu? Kdyby se platilo hotově za projekt, kolik by stál SW jako celek?

Díky za názor!

Nahlásit jako SPAM
IP: 80.251.241.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
7. 7. 2011   #4
-
0
-

Kolik by stál projekt celkově ti říct nedokážu, protože jsem nic takového zatím nedělal, ale domnívám se, že okolo 200 tisíc. Hodinově - no to záleží na tobě, já si účtuju 200,- když něco dělám v C++ (také jsem student). Když dělám web tak méně.

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
General0
Návštěvník
7. 7. 2011   #5
-
0
-

ooo

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.103.15.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 3 hosté

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý