Střední Škola-Elektro škola – Vzdělání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Střední Škola-Elektro škola – Vzdělání – Fórum – Programujte.comStřední Škola-Elektro škola – Vzdělání – Fórum – Programujte.com

 

Akero
~ Anonymní uživatel
24 příspěvků
16. 7. 2011   #1
-
0
-

Dobrý den, za necelý půlrok se budou dávat přihlášky na střední školu, vím že bych chtěl jít na nějakou elektro školu s maturitou. Bydlím ve středočeském kraji kousek od Mladé Boleslavi. Vím jen o dvou: Integrované střední škole v Nové Pace a poté Škodovka. Děkuji moc za vyjádření.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.86.–
crazy
~ Moderátor
+10
Grafoman
16. 7. 2011   #2
-
0
-

ISŠNP ti v žádném případě nedoporučuji. Bratr teď tu školu dostudoval, a musím říct, že úroveň té školy je hrozná. Z maturitního ročníku (z jeho třídy) šlo 8 lidí z 25 k maturitě a udělalo pouze 7, což si myslím, mluví dostatečně o úrovni školy. A z praktického hlediska je to to samé, protože neumí ani vyměnit vypínač :)

Nahlásit jako SPAM
IP: 89.190.90.–
All you need is vision and time.
Šťouchal0
Stálý člen
17. 7. 2011   #3
-
0
-

Pokud bys chtěl jít na elektroniku (slaboproudou), tak mohu celkově doporučit VOŠ a SPŠ Jičín. Na maturitu připraví krásně (není nikdo, kdo by neudělal státní část - na rozdíl od jiných škol). K praktickým vědomostem - naučíš se tam spoustu věcí k elektronice, vypočítat a navrhnout hromady obvodů - musíš mít ale zájem a chuť.

http://www.vos-sps-jicin.cz/

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
Akero
~ Anonymní uživatel
24 příspěvků
17. 7. 2011   #4
-
0
-

Děkuji ten Jíčín je kousek a ty tam studuješ?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.108.–
Šťouchal0
Stálý člen
17. 7. 2011   #5
-
0
-

Studoval (jsem jedním z letošních úspěšných maturantů).

Osobně jsem vztah k elektronice neměl. Ovšem programovat jednočipy v ASM bylo zajímavé a dle mého i moc poučné. Přeci jen, pracovat s HW v jeho základní podobě mi přineslo několik zkušeností.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
akero0
Newbie
17. 7. 2011   #6
-
0
-

Když jsem byl na Dni otevřených dveří v isšnp tak se mi moc škola nelíbila, ale na www stránkách je, jak pořád někdo vyhrává soutěže.

K Jíčínu: Takže ta škola je otom, jak se stavý obvody, nebo je to spíše přes pc.

Všem děkuji moc.

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.80.–
Šťouchal0
Stálý člen
17. 7. 2011   #7
-
0
-

Dle vybraného oboru. Můžeš jak na elektroniku tak na PC.

Osobně jsem měl kombinovaný obor (elektronické počítačové systémy). Skrze IT jsem se vždy zdokonaloval sám, ale skrze elektroniku měla škola stále co nabídnout. Lidé, co nezvládají Jičín pak přecházejí právě do Nové Paky, případně dalších (i soukromých) škol nebo jdou raději na učiliště.

Záleží na tvém zaměření. Ovšem nedomnívám se, že je dobré si myslet, že tě škola naučí vše. - Ba naopak, téměř nic. Škola ti dá možnosti, zbytek musíš vyřešit sám. (Praktická zkušenost, spousta lidí ze stejného ročníku si myslela, že je škola naučí být IT odborníky - omyl.)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
akero0
Newbie
17. 7. 2011   #8
-
0
-

Já bych šel spíše na elektro obor. A s jakým průměrem se tam chodí? Dík moc

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.80.–
Šťouchal0
Stálý člen
17. 7. 2011   #9
-
0
-

To teď nevím. Nicméně můžeš zkusit prozkoumat jejich www stránky.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
akero0
Newbie
17. 7. 2011   #10
-
0
-

Děkuji moc snad se tam s průměrem 1.8 dostanu. poslední dotaz. Nebudu se tam muset učit dělat nějaké pc aplikace. když půjdu na elektrotechnickou průmku? Jde mi spíše o programovaní jednočipů apod., ale spíše to elektro obvody..

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.80.–
Šťouchal0
Stálý člen
17. 7. 2011   #11
-
0
-

Zde je rozpis předmětů pro následující 4 roky: http://www.vos-sps-jicin.cz/?obor=e-d

K samotné informatice se tam dostaneš také, ale se zaměřením na elektroniku dostaneš základy (tím rozuměj základy programování, větvení, cykly, .. - věci co se naučíš doma na koleni za pár dní, takže bych to bral v klidu).

Ještě jsem neřekl jak je to s budoucím uplatněním - takže většina studentů pokračuje VŠ, u nás šel podíl lidí na ČVUT, a pak UHK, Liberec a Pardubice.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
akero0
Newbie
19. 7. 2011   #12
-
0
-

Dík moc za každou odpověd. Podlední otázka, je tam nějaká praxe? Odborný výcvik?

Nahlásit jako SPAM
IP: 85.160.120.–
Šťouchal0
Stálý člen
19. 7. 2011   #13
-
0
-

Osobně jsem měl 2 týdny praxe u firmy, kterou si sám vybereš. Ostatní si můžeš zařídit sám (aktivitou a šikovností)

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.168.191.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Střední škola — založil RybaRak-WM

C++ škola — založil RybaRak-WM

Skola — založil jadus.

IT skola — založil Denny

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý