Reklamace: odstoupení od smlouvy – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Reklamace: odstoupení od smlouvy – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.comReklamace: odstoupení od smlouvy – Právo a podnikání – Fórum – Programujte.com

 

Petr Vykopal
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
23. 7. 2011   #1
-
0
-

Dobrý den,
zhruba před dvěma týdny jsem šel na pobočku prodejny s elektronikou, abych zde uplatnil reklamaci na zakoupený výrobek - MP3 přehrávač. Přehrávač sice šel zapnout, ovšem nebylo možné přehrávat hudbu. Výrobek mi byl okamžitě uznán vadným a poslán na reklamaci (asi k výrobci). Když jsem dnes (23. července 2011) přišel na pobočku, bylo mi sděleno, že jako výsledek reklamačního řízení mi ze servisu poslaly zcela nový výrobek.
Na webu jsem se dočetl, že v případě nového výrobku mám právo na odstoupení od smlouvy, a vrácení pořizovací ceny. Tento výrobek jsem již několikrát reklamoval, pokaždé mi poslali nový výrobek a pokaždé jsem měl po chvíli používání ten samý problém. Když jsem ovšem sdělil obchodníkovi, že bych chtěl odstoupit od smlouvy, bylo mi řečeno, že mi nemůžou vrátit pořizovací cenu výrobku, jelikož v servisu rozhodli o tom, že mi pošlou výrobek nový a že tedy nemám na vrácení peněz nárok.
Nakonec mi obchodník naznačil, že si mám buďto přehrávač vzít, nebo mi budou účtovat poplatek za uskladnění. Nakonec jsme se dohodli na tom, že reklamační řízení mi oficiálně končí až 11. srpna 2011, a že tedy do té doby mám u nich výrobek nechat, aby kontaktovali servis, do kterého můj přehrávač posílali, aby se domluvili s nimi. Mě tedy řekli, ať přijdu až toho 11. srpna.
Chtěl jsem se tedy zeptat, mám právo na odstoupení od smlouvy a vrácení celé částky? Pokud ano, jak mám postupovat v případě, kdy obchodník bude nadále toto odmítat?
Děkuji

Nahlásit jako SPAM
IP: 82.99.185.–
z_moravec
~ Redaktor
+3
Posthunter
23. 7. 2011   #2
-
0
-

Pokud se vada vyskytuje opětovně, tak máš nárok odmítnout výměnu a požadovat vrácení peněz. Kdyby se cukali, tak pohroz ČOIkou.

Nahlásit jako SPAM
IP: 83.240.110.–
Spát lze čtyři hodiny denně, spát déle je nemístný přepych.
Thomas Alva Edison
23. 7. 2011   #3
-
+1
-
Zajímavé

#1 Petr Vykopal
Právo odstoupit od kupní smlouvy máš tuším 14 dnů od zakoupení zboží (převzetí faktury) a dál v případě, že reklamuješ více závad naráz (tuším čtyři) nebo pokud reklamuješ stejnou závadu již po čtvrté. V případě takové reklamace je ovšem dobré požadovat vrácení peněz dřív než dojde k výměně zboží.

Možná jsou tam ještě další podmínky a může se to trochu lišit, to už nevím, nemám přehled.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.217.52.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Petr Vykopal
~ Anonymní uživatel
2 příspěvky
23. 7. 2011   #4
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 82.99.185.–
31. 7. 2011   #5
-
0
-

#4 Petr Vykopal
Podle mě je v té větě velice důlžité slovo nebo.

Nahlásit jako SPAM
IP: 91.217.52.–
Dušan Janošík | web: djanosik.cz, @djanosik
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 1 host

Podobná vlákna

Reklamace: Nekonečná smyčka — založil Anonymní uživatel

Odkaz cez obrazok v ie — založil Onsi

Piratebay.net a jeji odpurci — založil CommanderZ

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý