Několikanásobně chybějící reference – .NET – Fórum – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Několikanásobně chybějící reference – .NET – Fórum – Programujte.comNěkolikanásobně chybějící reference – .NET – Fórum – Programujte.com

 

malda0070
Duch
4. 8. 2011   #1
-
0
-

Pokračuji v programování hry s knihou od Toma Millera "Programujeme 3D hry v jazyce C# a vyskytla se mi tam opět chyba, na kterou mé vědomosti nestačí.

Celkem se mi vyskytla 15x chyba znění :"The type or namespace name 'vždy něco jiného' could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)"
a jednou :"The type or namespace name 'Samples' does not exist in the namespace 'Microsoft' (are you missing an assembly reference?).
Chyby se vyskytují po celém programu a já Vás prosím o radu.

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.127.206.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
4. 8. 2011   #2
-
0
-

Chyba je přesně v tom, co ti to říká :) Nemáš nareferencované knihovny. V Solution Exploreru klikni pravým na "References" > "Add Reference" > .NET a přidej si knihovny co potřebuješ.

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
malda0070
Duch
4. 8. 2011   #3
-
0
-

K něčemu takovému jsem se dopídil, ale nemám tolik zkušeností, abych věděl, které reference potřebuji. A kolik.

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.127.206.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
4. 8. 2011   #4
-
0
-

Pokud ti to řekne, že nebyl nalezen namespace System.Net, musíš přidat referenci na System.Net, případně System.

A k té druhé chybě s Microsoft.Samples... namespace Samples tam vážně neexistuje. Podle názvu to ale budou jen nějaké ukázkové kódy, tak to stejně nebude nejspíš potřeba:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
malda0070
Duch
4. 8. 2011   #5
-
0
-

Kdyby Váš příklad byl v té chybě, bylo by to celkem logické, ale napíšu schválně nějaké příklady:
IDevaceCreation, IFrameCallback, IComparer, EnumAdapterInformation, ArrayList, a tak dále. Něco takového tam určitě není.

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.127.206.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
4. 8. 2011   #6
-
0
-

Pardon, neuvědomil jsem si, že se tahle chyba objevuje i když je v kódu použit neznámý typ/třída a ne jen samotný namespace.

V téhle situace (alespoň tak to dělám já) přichází na řadu Google a MSDN. ArrayList je v namescape System.Collections atd. Použité namespaces by ale měly být napsané v ukázkách kódu v té knize a přidání referencí by pak bylo jen otázkou chvilky. Vážně to tam někde není? 

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
malda0070
Duch
4. 8. 2011   #7
-
0
-

Podle knihy stačí přidat pouze: Microsoft.DirectX; Microsoft.DirectX.Dicect3D a Microsoft.DirectX.Direct3DX od programu DiretX 9 SDK December.

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.127.206.–
zlz
~ Anonymní uživatel
634 příspěvků
4. 8. 2011   #8
-
0
-

To jsou jen reference na knihovny. Samotný kód je jiná věc. Jak napsal Chrasty, třeba ten ArrayList je v System.Collections. Celé jméno je tedy System.Collections.ArrayList a můžeš ho tak použít, nebo na začátek programu přidej "using System.Collections;" a překladač pak ty usingy použije pro vyhledání tříd, takže můžeš používat zkráceně jen ArrayList.

Nejpíš to v té knize někde o pár odstavců/kapitol zpět je. Ale každopádně je kód v knize chybný a nekompletní, takže ho ber s rezervou. Zdrojáky na přiloženém CD by snad měly být použitelné.

Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
malda0070
Duch
4. 8. 2011   #9
-
0
-

Knihu čtu důkladně, někdy i třikrát a jsem si jistý že tam nic dalšího nebylo. Ve zdrojácích z CD tam bylo navíc pouze "System.Windows.Forms" a ten neudělal nic. Ten "System.Collections" mi ubral 3 chyby.

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.127.206.–
zlz
~ Anonymní uživatel
634 příspěvků
5. 8. 2011   #10
-
0
-
Nahlásit jako SPAM
IP: 213.211.51.–
malda0070
Duch
6. 8. 2011   #11
-
0
-

Nějak nemohu pochopit, co to má být?

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.127.206.–
Chrasty
~ Redaktor
+4
Posthunter
7. 8. 2011   #12
-
0
-

Vypadá to na vypsané usingy ze všech příkladů z té knihy:)

Nahlásit jako SPAM
IP: 193.179.196.–
malda0070
Duch
8. 8. 2011   #13
-
0
-

No, to vidím taky, ale všechny ty, co mají být HerniJadro.cs mám.

Nahlásit jako SPAM
IP: 79.127.206.–
Zjistit počet nových příspěvků

Přidej příspěvek

Toto téma je starší jak čtvrt roku – přidej svůj příspěvek jen tehdy, máš-li k tématu opravdu co říct!

Ano, opravdu chci reagovat → zobrazí formulář pro přidání příspěvku

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:

×Vložení videa

Aktuálně jsou podporována videa ze serverů YouTube, Vimeo a Dailymotion.
×
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo emailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové příspěvky (pouze pro přihlášené)
Sleduj vlákno a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.
Reaguješ na příspěvek:

Uživatelé prohlížející si toto vlákno

Uživatelé on-line: 0 registrovaných, 6 hostů

Podobná vlákna

Chybějící reference - math.h — založil Šťouchal

Několikanásobné mocniny — založil Marek Kadlčík

Chybějící procedura — založil Ulu_Mulu

Chybějící data v tabulce — založil Robbie

Flash kniha - chybejici cd — založil Tukan

 

Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý